Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

+17
Děda
Karlučo
ppeto
moucha tse-tse
maky
stb
bytel
jano.cizik
majlo69
Mamut
kuba.72@seznam.cz
berko
Kopy
Pajin
kris
Koci
kladivko
21 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy - Stránka 3 Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  Karlučo Wed Jun 24, 2015 2:21 pm

Viděl bych to na špatně namontované lanovody. Snímač tahu si mysli ,že ještě nejsou zatažené brzdy a proto pořad dosahuje. Řešením může byt demontovat řídící jednotku ručky a jedno lanko se závitem vice zasroubovat. Je to jen můj názor, třeba se vyjádří někdo jiný.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy - Stránka 3 Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  Děda Wed Jun 24, 2015 2:25 pm

Cvakat to začalo ještě před výměnou lanovodů. A navíc když auto nezamknu tak to taky necvaká... V tom bude jinej fígl.
Jinak Dík

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy - Stránka 3 Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  lukas48 Wed Dec 09, 2015 9:16 pm

Ahoj vespolek
tak po pěti letech provozu, první závada přesně jak popisuje Děda, ještě jsem vypozoroval že když to chcípnu při hlášce STOP tak to začne cvakat a když svítí jen P tak se ručka na jednom kole dotáhne třeba půl hodiny po zamčení.
lukas48
lukas48

Poeet p?íspivku : 16
Age : 44
Location : u Kutné Hory
Registration date : 27. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy - Stránka 3 Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  svar Thu Dec 10, 2015 8:16 am

Možná by to chtělo načíst. Podle toho, který čidlo bude hlásit diagnostika se dá pracovat dál. Ale klidně to můžou být jenom zatuhlý lanovody nebo páky na brzdiči špatně vrací a čidla z toho mají zmatek.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy - Stránka 3 Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  nera738 Sat Dec 12, 2015 5:58 am

Môže byť aj váha na pravej strane brzdy. Ak si dobre pamätám lanovky nakrútiť na 5otáčok.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy - Stránka 3 Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  lukas48 Wed Dec 16, 2015 5:12 pm

Dík za rady, čidla jsou v pořádku, takže proběhla údržba lanovodů a uvidíme jak se to projeví, mezitím ještě odešla řídící jednotka ventilátoru, tak snad to bude letos všechno
lukas48
lukas48

Poeet p?íspivku : 16
Age : 44
Location : u Kutné Hory
Registration date : 27. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy - Stránka 3 Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  ppeto Wed May 04, 2016 10:13 am

snimac vymeneny ale chyba zostala.
este idem skusit vymenit baterku. Je tam 68, cca 2 roky stara.

ppeto

Poeet p?íspivku : 57
Registration date : 01. 06. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy - Stránka 3 Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  kris Wed May 04, 2016 11:05 am

Ahoj,

Chyba sa odstráni az po vymazaní s Clipom....

Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy - Stránka 3 Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  ppeto Sun Jun 26, 2016 4:55 pm


nepomohlo. po 10sekundach na neutrali, hlasi chybu. po stlaceni spojkového pedala zmizne. a po 10sek.zase.....
kris napsal:Ahoj,

Chyba sa odstráni az po vymazaní s Clipom....

Scenic II 1,9dci 88kw 2003

ppeto

Poeet p?íspivku : 57
Registration date : 01. 06. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy - Stránka 3 Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  svar Tue Jun 28, 2016 4:56 am

Zkus se ještě podívat na brzdový spínač, jak daleko spíná světla. Je v něm i okruh pro tempomat a ten by mohl dělat paseku
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy - Stránka 3 Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  ppeto Wed Jun 29, 2016 12:48 pm

svar napsal:Zkus se ještě podívat na brzdový spínač, jak daleko spíná světla. Je v něm i okruh pro tempomat a ten by mohl dělat paseku

tempomat tam nemam. Na diagnostike hlasi chybu snimaca spojkového pedala. snimac bol vymeneny a chyba vymazana.
ale stale to vyghadzuje.

ppeto

Poeet p?íspivku : 57
Registration date : 01. 06. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy - Stránka 3 Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  Dav!d5 Mon Feb 13, 2017 1:00 am

Ahoj, také se podělím.
Auto jsem dával do servisu (výměna filtrů, oleje a pneu) a poté mi začala svítit hláška o ručce. V servise si nevěděli rady, neměli tam zrovna maníka s PC. Musel jsem jet, ručka fungovala a tak jsem to trochu odložil. Zkoušel jsem zatahovat a povolovat a nic. Po cca 100 km ale samo zhaslo. Napadlo mě, způsobila to odpojená baterka (plus jsem také před zimou nabíjel baterii)...

Jenže, po další návštěvě servisu (musím ho změnit Very Happy ) znovu svítí. Opakoval jsem předchozí postup a zatím nic. Ujel jsem již stovky km a nic.
Volal jsem do Renaultu (Hůrka v Mostě) a za napojení chtějí cca 800 Kč. Asi tam budu muset jít, raději ověřit, co by to mohlo být, než poté plakat nad dražší opravou. A rovnou mi přehrají PC z NJ na AJ (snad v ceně připojení).

Má někdo podobnou zkušenost?
Dav!d5
Dav!d5

Poeet p?íspivku : 51
Age : 41
Location : Most
Registration date : 29. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy - Stránka 3 Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru