Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

+17
Děda
Karlučo
ppeto
moucha tse-tse
maky
stb
bytel
jano.cizik
majlo69
Mamut
kuba.72@seznam.cz
berko
Kopy
Pajin
kris
Koci
kladivko
21 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  kladivko Tue Feb 01, 2011 8:17 pm

Mám Grand Scenic II 1,9/88kW. Po zapojení baterie se mi rozsvítila kontrolka servis a ruční brzda. Elektrická ruční brzda funguje bez problému, jenom svítí ty kontrolky. Nevíte někdo jak se toho zbavit? Na diagnostiku za 400 se mi jít nechce. Díky Rolling Eyes

kladivko

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 09. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  Koci Wed Feb 02, 2011 5:05 am

a možná by to nemělo ani cenu, mám stejný problém. Na diagnostice v Renaultu mi bylo řečeno, že je to čidlo pedálu spojky, tak mi jí půjčili na zkoušku.
A chyba se objevila zase. Čidlo jsem mohl vrátit platil jsem pouze 1/2 hod práce. Chybu by prý našli, ale hrabali by se v tom cituji: půl dne. celek stojí asi 15.000kč
Lanka jsem promazal, nepomohlo.
Jezdím dál, brzdím a na chybu se nekoukám........................

P.S. při sešlápnutí spojky chyba na 15 sec zmizí
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty kontrolka service

Příspěvek  kris Wed Feb 02, 2011 9:49 am

Jasa,aj mne sa to objavilo počas jazdy,raz sa to rozsvietilo potom zhaslo,ale teraz to uz svieti stále.Ručná funguje bez problémov,tak to neriešim Evil or Very Mad

Scenic II 1,9 dci 88kw 2004

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  Pajin Wed Feb 02, 2011 4:54 pm

A co hladina brzdové kapaliny Question
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty svietacia kontrolka

Příspěvek  kris Thu Feb 03, 2011 6:13 am

Pajin napsal:A co hladina brzdové kapaliny Question

ľľľ Evil or Very Mad je v poriadku.....


Scenic II 1,9 dci 88kw 2004

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  Kopy Thu Feb 03, 2011 8:26 pm

Byli jste na svolávačce aby vám přehráli SW elektronické parkovací brzdy.
Taky mám 2004 a SW mám akutalizovaný.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty kontrolka

Příspěvek  kris Fri Feb 04, 2011 5:54 am

Kopy napsal:Byli jste na svolávačce aby vám přehráli SW elektronické parkovací brzdy.
Taky mám 2004 a SW mám akutalizovaný.

Ano ja som bol,takze je prehratý Sad Už teraz to lutujem ,mal som počkať a teraz tam nabehnúť a dať to spraviť v ramci zvolávačky.. Crying or Very sad

Scenic II 1,9 dci 88kw 2004

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  Koci Fri Feb 04, 2011 6:22 pm

V rámci svolávačky by ti to neopravili (stejně jako v mém případě).Bylo mi řečeno že to s tím nemá nic společného.......... Mad
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  berko Fri Feb 04, 2011 6:45 pm

myslím že by bylo lepší zajet do servisu na diag,jsou přece brzdy ja měl v pr... desku s pojistkama a za asi 2700 kč to šikovnej mechoš opravil a bylo to v rendlu v Brně
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  kuba.72@seznam.cz Sat Jan 28, 2012 6:20 pm

kladivko napsal:Mám Grand Scenic II 1,9/88kW. Po zapojení baterie se mi rozsvítila kontrolka servis a ruční brzda. Elektrická ruční brzda funguje bez problému, jenom svítí ty kontrolky. Nevíte někdo jak se toho zbavit? Na diagnostiku za 400 se mi jít nechce. Díky Rolling Eyes


Mám stejný problém, a diagnostika nepomohla chyba nejde smazat. Poraďte jestli někdo víte

kuba.72@seznam.cz

Poeet p?íspivku : 7
Registration date : 23. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  Mamut Wed Feb 01, 2012 6:52 pm

Mne kontrolka zasvietila po tom, co som bol v servise, nech mi mrknu na capy co mi s tym urobila minula zima. Tak, klasika, karta do citacky, odbrzdit, vystupit, potlacit auto na zdvihak a zdvihnut. (Capy nastastie ok, len mam vraj uplne utrhnute silentbloky vzadu na ramenach vlecnej - mozno niekedy poriesim Very Happy) No a ten zmek mi po spusteni stale kecal nieco o vybrati karty, len ja som ho ignoroval a rovno som nastartoval. Akosi sa mu nepacilo ze bola rucka odbrzdena pri nastartovani, tak mi rozsvietil kontrolky a potom otravoval s hlaskou. Nechal som zmazat chybu v diagnostike a bolo ticho.
Az do nedavnej minulosti, kedy uz aj na brzdu je akosi zima a -19 sa jej nepaci. Uz mi raz urobila, ze ked som dosiel do prace a vypol motor, tak sa odmietla zabrzdit a asi dvakrat sa nechcela hned odbrzdit. Zapipa, vyhlasi chybu rucnej brzdy, ale po chvili sa umudri a funguje ako ma. Elektroniku mam po zvolavacke.

Mamut
Mamut
Mamut

Poeet p?íspivku : 40
Location : Žilina
Registration date : 05. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  majlo69 Sun Jan 26, 2014 9:49 pm

No rana ked som nastupil do auta svieti kontrolka servis a trojuholnik s P a parkovacia brzda nejde odbrzdit neviem ci je to tym ze je zima -15 a zamrzli lanka alebo to moze byt ina porucha.

majlo69

Poeet p?íspivku : 14
Age : 54
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 19. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  maky Wed Mar 26, 2014 8:12 pm

Tak sem předevčírem zastavil čumákem do kopce, vypnul motor, zamknul a šel nakoupit. Po nasednutí a nastartování sem dal jedničku popojel metr dopředu a normálně se to rozjelo, ale !! začalo svítit červené stop, žlutej trojúhelník P a servis, dal sem zpátečku vycouval a odjel po pár metrech červený stop zhasnul ale žlutej troúhelník a P svítí pořád!. Párkrát sem zabrzdil, odbrzdil táhlem ba i vypnul motor dokonce i za jízdy auto krásně brzdí ale to žluté P stále svítí. Tak sem zkontroloval a dolil brzdovku, - nic- , tak zadek do vzduchu, kola dolu, kontrola lanek, páček zabrzdit, odbrzdit, vše jak má být!( brzdy sem dělal loni kotouče a desky) Očistil, promazal, smontoval, a zase svítí!, Tak sem dnes vyjížděl z garáže a nešel posilovač řízení, po přidání plynu si dal řící, změřil baterku ( 9 let!) nízké napětí, dolít, dobít plná kapacita a zase nic,( teda posilovač v pohodě ale to mizerný žlutý P a po nastartování ten červenej stop - olej na maximu měněn před měsícem!)) tak asi to bude jeden ze snímačů brzdy nebo spojky??, poraďte ty sou stejný nebo každý je jiný??? nebo jak to doma bez diagnostiky odhalit?? pachatele???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty hlaska service

Příspěvek  kris Thu Mar 27, 2014 6:21 am

Ahoj,
Toto sa mi stalo ale pocas zabrzdenia na dialnici ( raz to zhaslo.ale potom uz to trvalo svietilo..) Vedel som ze,zadné brzdy su na odpis,tak som to moc neriesil.Brzdy fungovali bez problému,aj hlaska tam svietila 2 roky... Laughing Potom som dal vymenit brzdy,hlaska stale svietila ,az kým som sa raz nedostal kvôli inému problému na diagnostiku a tam mi to vymazali. Laughing Takze ak si mal troska zaseknuté brzdy a systém to vyhodnotilo,ze je problém a uz si zapísalo chybu,tak aj ked mas vsetko ok,bude to tam hlasit a svietit.Uz zostáva iba diagnostika a mazanie chyby. Sad  Ak by to znova vyskocilo,tak nieco je v neporádku.. Mad 

Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  svar Thu Mar 27, 2014 1:42 pm

Hlášku s ručkou umí vymazat jenom diagnostika
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  maky Mon Oct 13, 2014 8:59 am

Zdravím syncí tak zase mi svítí hláška ruční brzda a sví žlutý trojúhelník a service... ale již to neřeším, páč to je ve spojení s nízkým napětím akumulátoru. Až dám nový tak hlášku nechám na diagnostice vymazat a bude zase klídek.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  jano.cizik Mon Oct 13, 2014 6:04 pm

nechcem strasit ale asi to bude nieco ine lebo ja zakazdym co pripojim clip tak rucna ma chybu nizke napatie aku samozrejme aj potom co to predtym vymazem no a na dyspleji mi nic nesvieti

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  bytel Thu Oct 16, 2014 5:12 am

Nízke napätie to určite nebude! Tá hláška (servis + trojuholník-parkeren controlen) sa dá vymazať jedine na diagnostike, je to problém, ktorý má dosť grandíkou, ale racionálne riešenie som na žiadnej stránke nenašiel. Mne tá hláška vyskočí vtedy, keď ručne zabrzdím auto a vystúpim z neho, tak po 10 sekundách. Potom auto zhasnem a zamknem aspoň na 10 minút a hláška už nesvieti. Niekedy ju načíta ako trvalú závadu, tak vtedy to riešim cez diagnostiku. Ručnú brzdu (repas) a komplet zadné brzdy som menil tento rok.

bytel

Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 02. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  maky Thu Oct 16, 2014 9:51 am

No mě to vždy udělá ( podruhé!!) když zastavím a zatáhnu ručku a pak vypnu motor. A vždy mám v tu dobu slabou baterii, po nabití a vymazání chyby je klid. Ale když nenabiju baterii a vymažu závadu, tak po prvním zastavení a zabrzdění hláška ihned vyskočí!! Nabiju a vymažu a je klid.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  svar Thu Oct 16, 2014 12:48 pm

A nemá to spojitost s tím, že by se ručka nedotáhla a pak hlásí chybu?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  maky Thu Oct 16, 2014 6:32 pm

No vzhledem k tomu, že poprvé auto stálo na prudkém kopci a nesjíždělo??? tak nevím?? ale je to možné???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  jano.cizik Thu Oct 16, 2014 7:50 pm

mne ta hlaska vyskocila ked som mal zaseknuty jeden lanovod a po zabrzdeni na lade sa samozrejme auto pohlo cize jedno kolo sa pretocilo a uz to bolo po vymazani sa mi uuz nic nezobrazuje ale ako hovorim nizke napatie v pameti furt je

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  svar Sat Oct 18, 2014 4:00 pm

maky napsal:No vzhledem k tomu, že poprvé auto stálo na prudkém kopci a nesjíždělo??? tak nevím?? ale je to možné???
Zabržděný může být, ale nejsou dotažený lana na doraz ke snímači
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  stb Sun Oct 19, 2014 12:32 pm

Vším jsem si, že když nouzově odbrzdím parkovačku táhlem v kufru, tak hlášky SERVIS a trojúhelník zmizí. Po několikanásobném zabrždění (nastavení táhel na normál) se hláška zase ukáže. Neznáte někdo "pajšl" serva: koncáky...? Nějaký foto by nebylo? Děkuji.

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty ľavé lano má pri klabici závit. Keby som ho na tom závite povolil nepomohlo by to? Možno by to cvaklo na doraz ku snímaču

Příspěvek  bytel Mon Oct 20, 2014 6:14 pm

svar napsal:
maky napsal:No vzhledem k tomu, že poprvé auto stálo na prudkém kopci a nesjíždělo??? tak nevím?? ale je to možné???
Zabržděný může být, ale nejsou dotažený lana na doraz ke snímači

bytel

Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 02. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy Empty Re: Svíti kontrolka servisu a ruční brzdy

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru