Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alu kola 18"

+12
_Mickey_
maky
Popenec
honzikf
medabeda
hallda & hallyna
velrybar90
xxmirek
jaris
pirduch
Kopy
bambinot
16 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Alu kola 18" Empty Alu kola 18"

Příspěvek  bambinot Fri Mar 20, 2009 2:32 pm

Přátelé,neuvažoval jste někdo o tom,obout Grandíka na 18"alu? Vím,že ty naše silnice nepatří mezi nejlepší a nejbezpečnější,ale pokud někdo jezdí vesměs po dálnicích a solidních cestách?Asi by to chtělo i širší pneu,tak 225 nebo 235,jde ale o to,jestli by pak nedřeli o hrany blatníků nebo plasty u podběhů? affraid
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  Kopy Fri Mar 20, 2009 7:02 pm

Zdravím, neuvažovali i když by to bylo "grandiózní". V TP máme max 205/55 R17 a v případě nehody by mohl nastat problém s vyplacením pojistky.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  pirduch Fri Mar 20, 2009 8:10 pm

Já bych aj uvažoval, ale nejsou tintili na takový věcičky....zatím...
pirduch
pirduch

Poeet p?íspivku : 96
Age : 55
Location : Litvinov/Most
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  jaris Fri Mar 20, 2009 9:50 pm

HOY, a vešly by se 18" ? Mám nazutý 17" a přijde mi, že tam moc místa není. Ale samozřejmě by se líbily... rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Alu kola 18"

Příspěvek  bambinot Sat Mar 21, 2009 7:21 am

Ahojky všem,
tak u 17"-tek by neměl být problém,ale 18"-ky?Jak píše jaris,jde asi o místo v podběhu.Jen jsem chtěl zjistit,jestli je někdo z Vás náhodou nemá na Grandíkovi a jestli by opravdu šli nasadit scratch
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  xxmirek Sun Mar 22, 2009 7:38 am

jaris napsal:HOY, a vešly by se 18" ? Mám nazutý 17" a přijde mi, že tam moc místa není. Ale samozřejmě by se líbily... rabbit

Ahoj,
místa tam sice moc není, ale koupíš 18 ale s nižším profilem. Potom tam asi vejdou ale mám obavy, jak potom ten nižší profil budou snášet nápravy. Protože u nižšího profilu pneu, není tolik hmoty, která eliminuje nárazy. Potom, při stavu našich silnic, by asi životnost 18-ti palcových kol šla do kytek.
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  velrybar90 Sun Mar 22, 2009 10:38 am

loni na srazu v jičíně byl s lagunou a měl na ní 19ky. to byl nářez. ovšem při stavu našich silnic( u nás na západě), nevím, nevím.
myslím že na rc foru pod nickem HONYA.
velrybar90
velrybar90

Poeet p?íspivku : 56
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  hallda & hallyna Sun Mar 22, 2009 11:47 am

Panove kdyz odmyslim to ze se muze neco stat a pojistovna neuzna protoze bude nejakej stoura zjistovat jaky byly kola - ve finale na to stejne se.re pes a ani ja tohle neresim - tak pri 18"tkach se snizenym profilem gum - evidentne uz musi - odchazeji prokazatelne drive tlumice, napravy trpi, a vubec cely osazeni kol.......dejme tomu 17"tky jj, ale 18"? Asi bych uz do tohohle nesel - ja osobne tam budu na leto nechavat 16"tky Al co mam z Daseny, o 17"tkach uvazuju spise na Megose ale i tak se mi moc nechce spis nakonec dam 16"tky - i tak si myslim ze je to tak akorat.........je to jen muj nazor geek Alu kola 18" 104611
hallda & hallyna
hallda & hallyna

Poeet p?íspivku : 77
Location : Praha - 9
Registration date : 25. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  xxmirek Mon Mar 23, 2009 6:59 pm

Ahojte,
já mám na autě 17- ky, na léto a na zimu 16.ky. Dle mého názoru jsou již pneu 17 tak na horní hranici. Větší rozměr bych tam již nedával. Nevím, co majitel, auta, to jiný názor ......
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  medabeda Wed Mar 25, 2009 7:44 pm

hallda napsal:Panove kdyz odmyslim to ze se muze neco stat a pojistovna neuzna protoze bude nejakej stoura zjistovat jaky byly kola - ve finale na to stejne se.re pes a ani ja tohle neresim - tak pri 18"tkach se snizenym profilem gum - evidentne uz musi - odchazeji prokazatelne drive tlumice, napravy trpi, a vubec cely osazeni kol.......dejme tomu 17"tky jj, ale 18"? Asi bych uz do tohohle nesel - ja osobne tam budu na leto nechavat 16"tky Al co mam z Daseny, o 17"tkach uvazuju spise na Megose ale i tak se mi moc nechce spis nakonec dam 16"tky - i tak si myslim ze je to tak akorat.........je to jen muj nazor geek Alu kola 18" 104611
Souhlas Cool 16" a 205/60výška je na naše poměry silnic a dálnic akorát Twisted Evil pokud nechcete marodit s odraženou ledvinou Rolling Eyes
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Alu kola 18"

Příspěvek  bambinot Fri Mar 27, 2009 1:10 pm

Zdravím všechny,
tak jsem dal řeč s kolegou,co má pneuservis a dlouhá léta se motá kolem aut.Když jsem mu řekl co bych zamýšlel s Alu kolama,tak mi dal hned "sodu" Twisted Evil a mám tam nechat 16" na rozměru 205/60 nebo 205/55,popř.17" na rozměru 205/50.Tak 18" jsou zavrženy! Sad
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  honzikf Fri Apr 17, 2009 1:21 pm

Jak tak koukám na origo Steppe 17" s Michelinama 205/55 R17 95V, co mám obuté, tak je to tak na hraně. Jezdí se s tím ještě docela dobře i na trochu rozbouchanějších silnicích, o víkendu jsem brázdil Slavkovský les.
Možná bys mohl uvažovat o 215/55 R16 - ty se nechají montovat na některé 7x16 Alu disky - ale musíš ty disky koupit nové, protože potřebuješ od dovozce a prodejce papíry na doplnění nových rozměrů do velkého techničáku.
Přeju šťastnou ruku při výběru!
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  Popenec Mon Mar 14, 2011 8:55 am

Zdar,
potřebuji poradit. Přemýšlím nad tím, že bych si koupil nové 16" alu. disky na léto samozřejmě. Ale zajímalo by mě jaké plecháče byste si nechali na zimu? 15" nebo 16"? Když si nechám patnáctky, tak budu kupovat gumy o něco levněji, ale ty 16" vypadají na autě lépe. Nebo spíš které gumy jsou pro auto lepší?


Naposledy upravil Popenec dne Mon Mar 14, 2011 11:37 am, celkově upraveno 1 krát
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  maky Mon Mar 14, 2011 11:08 am

Zdarec hoši, nedá mi než přihodit taky názor, ale nejprve fakta. Autíčko má v TP kola 205, 50 - 60 , na 15 - 16-17 ", z uvedeného vyplývá , že každý jiný rozměr je mimo povolenou toleranci, tudíž problémy. Podle fyziky je jasné, že čím větší průměr kola, tím menší valivý odpor a tím snadněji překonává nerovnosti, ovšem čím větší průměr, tím nižší profil a tužší kolo nafouknuté na vyšší tlak = drncání na sice pěkných kolech ale nepohoda. Na samotnou konstrukci podvozku ( čepy a pérování) vcelku není zvýšený tlak, tady bych problém neviděl,( pokud se nedají podložky a kola ven!!) ale pak jde o to zda se tam ta kola vejdou a to i v plném rejdu a propérování?????, no a to nejdůležitější cena, zatím co vidím, tak čím větší průměr, tím dražší guma, ale zase ten pocit to hřání u srdíčka, nevím ale neriskoval bych. Dle pohledu na vytuněný autíčko, samo čenda na 18" 225, no tak to by byl krasavec, obzvláště na hezkých discích, né obyč hliník, ale něco solidního hmmm, za ním by se chlapi otáčely jako za krásnou kočkou v minisukni... Auto na pohled vypadá mohutně a tak i ty 18 kola by sneslo,(vzhledově), . No a k tomu co dát na auto zda 15, 16, 17, jak k čemu přijdeš?? přece jen cena těchto detailů je dost vysoká a tak je nutno kalkulovat co převáží zda ekonomika, nebo vzhled. maky P.S. já sám mám oboje 16, a sem nasrán, jsou oproti oktávce ( 15) o litr dražší.......
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  _Mickey_ Mon Mar 14, 2011 12:06 pm

maky: já sám mám oboje 16, a sem nasrán, jsou oproti oktávce ( 15) o litr dražší.......

Jo oproti oktavce na 15"..me staci kolega s Fordem C-Max, kde ma taky 16, ale beznejsi a standardnejsi rozmer 205/55. Kde si a) muze vybirat z mnohem vice znacek a druhy b) ma kolesa o dost levnejsi.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  sali Mon Mar 14, 2011 8:53 pm

Pro 1,6 benzín bych nechal na zimu učitě 15" jsou nepatrně užší a ve sněhu pojedou teoreticky líp. Taky cena za 15" pneu je o dost nižší.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  Efendy Mon Jun 06, 2011 6:21 pm

Velké kolo, nízký profil gumy = super vzhled, lepší kontakt s povrchem, ovšem u gumy pod 50 je cítit vše, nejen díry ale i kamínky atd. Vezmete s nízkoprofilem díru a kolo je na srovnání. Jednou jsem prodával auto bez kol (tedy s kolama ale plecháčema), měl jsem obuté kola 17 a gumy 45 jem jsem je přehodit na orig. plecháče 14/60: Po přehození kol jedu domů a nevěřím jak je auto najednou pohodlné a tiché. Jasně to auto bylo pro parádu a rychlou jízdu, takže u 14tek bych jistě nezůstal, ale raději bych šel do 16 na 55.

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  dudu0 Sun May 27, 2012 9:14 pm

[quote="bambinot"]Přátelé,neuvažoval jste někdo o tom,obout Grandíka na 18"alu? Vím,že ty naše silnice nepatří mezi nejlepší a nejbezpečnější,ale pokud někdo jezdí vesměs po dálnicích a solidních cestách?Asi by to chtělo i širší pneu,tak 225 nebo 235,jde ale o to,jestli by pak nedřeli o hrany blatníků nebo plasty u podběhů? affraid
bambinot[/quote
ahoj tak 18tam mam a vypada a jezdi se super.
dudu0
dudu0

Poeet p?íspivku : 22
Age : 42
Location : okr pribram
Registration date : 26. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  freeddy33 Sun Feb 02, 2014 10:54 pm

Ahoj,

jsem tu nový, SC II mám necelé dva týdny a zatím se seznamuji. Před SC II jsem měl Octávku I na 18", kola zapsaná řádně v TP a žádným problém při kontrolách PČR nebo STK. Základ je kola zapsat do TP, PČR má náhled na Váš elektronický TP ve voze, takže když se jí to nezdá, může se podívat a vyhnete se případné buzeraci. Samozřejmě, že by se mi na SC II líbily taky 18" - tky, tak se chci zeptat dudu0, jaké rozměry jsi použil??? Jak kol + ET, tak gum??? A zda nemáš problém s vytočenými koly, případně plně naložíno?

Díky

freeddy33
freeddy33

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 02. 02. 14

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty zdravim kola mam zapsane rozmer gum je 225/40/18 ale muze byt 225/45/18. s koly neni zadny problem jezdi se s nima pekne nikde nic nedre ani v7lidech. mam original renault 8x18 et myslim 38ale nevim presne

Příspěvek  dudu0 Mon Feb 03, 2014 4:00 pm

freeddy33 napsal:Ahoj,  

jsem tu nový, SC II mám necelé dva týdny a zatím se seznamuji. Před SC II jsem měl Octávku I na 18", kola zapsaná řádně v TP a žádným problém při kontrolách PČR nebo STK. Základ je kola zapsat do TP, PČR má náhled na Váš elektronický TP ve voze, takže když se jí to nezdá, může se podívat a vyhnete se případné buzeraci. Samozřejmě, že by se mi na SC II líbily taky 18" - tky, tak se chci zeptat dudu0, jaké rozměry jsi použil??? Jak kol + ET, tak gum??? A zda nemáš problém s vytočenými koly, případně plně naložíno?

Díky

dudu0
dudu0

Poeet p?íspivku : 22
Age : 42
Location : okr pribram
Registration date : 26. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  freeddy33 Mon Feb 03, 2014 4:20 pm

Jsem asi.... ale nikde jsem nenasel original renault kola ve velikosti 18", natoz aby pasovali rozteci, ET, poctem der, atd. Mohu se zeptat co je to za kola, pripadne poprosit o foto s koly? Na octavce toto bylo v pohode, pasovalo tam temer vse...

Jeste mam jeden dotaz, mimo toto vlakno:
Mam SC II r.v.2004 s motorem 1,6 16V 83kW a po kazdem nastartovani a naslednem rozjezdu mi cca po 30-40metrech neco zarachoti z motoroveho prostoru. Jde to z prave strany je to takove zacvakani, cca 7-10 cvaknuti, ktere se prenese do pedalu plynu, pote se to jiz neobjevi do dalsiho startu a rozjezdu. Je to neprijemne a prijde mi ze se postupne zvysuje pocet cvaknuti. Zacinalo to na jednom, nyni jich jiz je 7-10.

Dekuji
freeddy33
freeddy33

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 02. 02. 14

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  dudu0 Mon Feb 03, 2014 7:12 pm

když tak foto poslu na email. a dela to za studena ten rachot
dudu0
dudu0

Poeet p?íspivku : 22
Age : 42
Location : okr pribram
Registration date : 26. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  freeddy33 Mon Feb 03, 2014 7:37 pm

Dela to za studena i za tepla. Nema to vliv na teplotu, ani na zarazenou rychlost, dnes mi to udelalo i na 2jku, jinak standartne na 1cku. Je to ale vzdy jen pri jizde vpred a vzdy jen pri prvnim rozjezdu po nastartovani, pak uz to nikdy neudelalo.
freeddy33
freeddy33

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 02. 02. 14

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  dudu0 Mon Feb 03, 2014 7:42 pm

freeddy33 napsal:Dela to za studena i za tepla. Nema to vliv na teplotu, ani na zarazenou rychlost, dnes mi to udelalo i na 2jku, jinak standartne na 1cku. Je to ale vzdy jen pri jizde vpred a vzdy jen pri prvnim rozjezdu po nastartovani, pak uz to nikdy neudelalo.
lepsi by to bylo slyset. takhle je to tezky rict. kola jsou fondmetal.
dudu0
dudu0

Poeet p?íspivku : 22
Age : 42
Location : okr pribram
Registration date : 26. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  freeddy33 Mon Feb 03, 2014 7:46 pm

JJ, spis mi slo o to, zda jste se s tim nekdo nesetkal.
freeddy33
freeddy33

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 02. 02. 14

Návrat nahoru Goto down

Alu kola 18" Empty Re: Alu kola 18"

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru