Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alu kola

3 posters

Goto down

Alu kola Empty Alu kola

Příspěvek  Popenec Sat Jul 16, 2016 3:57 pm

Ahoj,
koupil jsem od kolegy co měl scenica 1.9dci, lítá kola. Dnes jsem je zkusil nahodit na auto. Všechno sedí, ale na zda se mi jedná věc. Když to kolo nasadim na zadní kolo, kde je ten náboj, tak to akú kolo nesedí na celé ploše toho náboje, ale pouze kouskem. Zdá se mi, ze to celé v podstate drží jen srouby. Plechac se zasune až úplně nakonec toho náboje. Přikládám i fotky. Má to tak byt? Přeci jen vozim v autě malé caparty.

Jinak na tom ali kole je napsáno 6 1/2, Jx16, 4CH43
   
https://uloz.to/!7xHnX4vfV/20160716-145456-jpg

https://uloz.to/!StbnRhZzx/20160716-145529-jpg

https://uloz.to/!V8QSx1RJM/20160716-145611-jpg

Píšu z telefonu, tak se omlouvám za případné překlepy a chyby.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Alu kola Empty Re: Alu kola

Příspěvek  svar Sat Jul 16, 2016 7:51 pm

Šířka disku je větší než u plechu, takže bude držet na menší ploše. Důležitá je velikost díry. Podívej se jestli tam nezůstala třeba podložka na zmenšení průměru
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Alu kola Empty Re: Alu kola

Příspěvek  Popenec Sat Jul 16, 2016 8:32 pm

Podívám se, ale myslím, že tam nic není, protože jsem je dnes umýval a ničeho jsem si nevšiml. Každopádně to ještě zkontroluji a dám vědět. Zatím díky Svare.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Alu kola Empty Re: Alu kola

Příspěvek  maky Sun Jul 17, 2016 6:41 am

Popíčku, když se podíváš na tlouštku stěny ráfku, tak plecháč je 3mm tlustej, ten hliník je min 2cm!! a ten náboj je asi 7mm, ergo kladívko důležité aby ráfek seděl pěkně na tom kusu náboje a neměl větší díru!!! a nezapomeň, že ne ten náboj je potřeba očištit a ošetřit měděnou pastou třeba ve spreji!!! až budeš po sezoně měnit kola za zimáky budeš velebit!!! až budu mít auto tak ti to ofotím z mého ale je to stejný!!! jo a věřím, že máš i šrouby na hliníková kola ( s podložkou!!!) a nenasrals tam normální na plechy!!!, které zase nesmí přijít na pleháče!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Alu kola Empty Re: Alu kola

Příspěvek  Popenec Sun Jul 17, 2016 12:51 pm

Ahoj Maky, Já Já tam ty kola raději nedal bo jsem nevěděl, jestli to tak má byt. Jinak šrouby mám jen ty co mám. Takže mám koupit ještě srouby? Mohl bys poslat nějaký odkaz, jaké přesné bych měl koupit?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Alu kola Empty Re: Alu kola

Příspěvek  maky Sun Jul 17, 2016 3:39 pm

Tak například tady máš oba druhy ne plecháče i na hliníky ( s tou podložkou!!!) je to proto aby se pěkně šroub otáhl na moment ( 112kN) a neprodřel ti díru zkrz!!! ale v žádným případě nedávej šrouby s podložkou ( pro hliníky) na plecáče, ( ty podložky můžou prasknout páč drží jen na hrance a né v celé ploše!!)
http://www.autodilyparts.cz/tecdoc/
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Alu kola Empty Re: Alu kola

Příspěvek  Popenec Mon Jul 18, 2016 12:16 pm

Maky ten odkaz nefunguje. Ukáže se pouze hlavní stránka, ale samotné šrouby ne. Mohl bys poslat odkaz třeba z tohoto obchodu, který je to šroub? Zjistil jsem, že to má být M12x1,5 23mm, 17 klíč. Mohl bys mi poslat odkaz třeba z tohoto obchodu? https://www.alukola-obchod.cz/ Ale já jsme tam nenašel právě těch 213mm. Jew tam jen 22,, 24 atd... Nevím, jestli nějaký ten mm navíc, nebo méně nevadí.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Alu kola Empty Re: Alu kola

Příspěvek  maky Mon Jul 18, 2016 4:00 pm

pope, milimetr na délku + 0,5cm nevadí když se podíváš na tvuj šroub co máš tak uvidíš kolik ti ho čumí z hliníkovýho disku ( když ho strčíš do diry a podíváš se z druhé strany na demontovaným kole) ale tady máš odkaz na ten Parts .-. tak si tam zadej renault, scenic, motorizaci, upevnění podvozek a všechny šrouby a máš tam několik šroubů ve dvou druzích, bez podložky dva s podložkou...  no a nebo si to najdi u dalších dodavatelů kteří jsou uvedení v odkazech od svara... mě to nejde ( rozuměj neumím) poslat tu stránku...

file:///C:/Users/PC/Desktop/ESHOP%20Autodílyparts.cz%20-%20Katalog%20TecDoc%20šrouby%20kol.htm
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Alu kola Empty Re: Alu kola

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru