Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Intenzita podsvícení palubního počítače

+4
raduzk
hudy
svar
Břuch
8 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  Břuch Thu Mar 01, 2012 7:20 pm

Zdravím všechny Granďáky cheers

Sháním informaci, nebo radu, jak opět obnovit - nastavit, plnou intenzitu podsvícení palubního počítače. Dodnes jsem neměl problém, ale dnes po menším výletě, zastavení Grandíka a opětovném nastartování vozida, po nějaké době, se mi podsvícení počítače stáhlo na polovinu (nejsem si vědom, že bych něco mačkal, nebo nastavoval, co by tuto záhadu vyvolalo). Jízda ve tmě s tímto podsvícením není problém, ale ve dne při sluníčku to není zrovna hitparáda.

Takže borci, pokud máte podobnou zkušenost, nebo radu jak vše napravit, budu rád za každou odpověď.

Břuch

Poeet p?íspivku : 6
Location : Hodonín
Registration date : 09. 02. 12

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  svar Thu Mar 01, 2012 7:28 pm

Vlevo pod volantem u ovládání naklápění světel je potenciometr. Zkus s ním pootočit. Při zapnutých světlech mění intenzitu. Třeba sis do něho drcnul při vystupování.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  Břuch Thu Mar 01, 2012 7:49 pm

Zdarec Svare Very Happy

Díky za radu, je to čoveče možné, že jak jsem házel bundu na zadní sedadla, tak jsem asi kolenem do toho čudlu brnkl, ráno prověřím. Pokud to bude ono ,tak to je ovšem na panáka drunken

Dám vědět, jak to dopadlo.

PS: Ještě jednou díky za naviják rezervy, funguje.

Díky Intenzita podsvícení palubního počítače 38652

Břuch

Poeet p?íspivku : 6
Location : Hodonín
Registration date : 09. 02. 12

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Podsvícení palubního počítače

Příspěvek  Břuch Sun Mar 11, 2012 7:13 am

Sypu si popel na hlavu What a Face

Opravdu to byl malý nenápadný potenciometr u levého kolena. Nezbývá než se vráti opět k manuálu a řádně znova přečíst, kde jaký čudlík v autě má jakou funkci. Jak se říká, opakování matka moudrosti. study

Díky cheers

Břuch

Poeet p?íspivku : 6
Location : Hodonín
Registration date : 09. 02. 12

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  svar Sun Mar 11, 2012 11:17 am

Člověk se stále učí. O to víc si takový akce pamatujes
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  hudy Mon Mar 12, 2012 12:25 am

I tak mi přijde, že tohle auto má oproti jiným vozidlům těch ovládacích čudlíků docela málo.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  raduzk Thu May 25, 2017 7:32 pm

Mne by například zajímalo, jestli někdo náhodou neupravoval ten potenciometr nějakým obvodem s fotodiodou, která automaticky změní intenzitu podle světla.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  maky Fri May 26, 2017 6:05 am

No Radzuku, my co máme automatické denní svícení zapnuté, tak to máme takto : nastartuju ve dne se mi rozsvítí denní svícení a osvětlení přístrojovky mám nastavené naplno, také navigace svítí v denním režimu, po zajetí do tunelu ( například, nebo za snížené viditelnosti), se automaticky přepne osvětlení na předepsané a tím pádem mám nastavené ztlumené osvětlení přístrojovky i navigace do nočního režimu.. po vyjetí se vše automaticky vrátí... mě to takto vyhovuje..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  raduzk Fri May 26, 2017 6:35 am

maky napsal:No Radzuku, my co máme automatické denní svícení zapnuté, tak to máme takto : nastartuju ve dne se mi rozsvítí denní svícení a osvětlení přístrojovky mám nastavené naplno, také navigace svítí v denním režimu, po zajetí do tunelu ( například, nebo za snížené viditelnosti), se automaticky přepne osvětlení na předepsané a tím pádem mám nastavené ztlumené osvětlení přístrojovky i navigace do nočního režimu.. po vyjetí se vše automaticky vrátí... mě to takto vyhovuje..

Aha, tak potom mám verzi Scenica, který tohle nemá. Mám jen automatické denní svícení. Nastartuji a rozsvítí se mi normální tlumené světla. Přístrojovku můžu regulovat jen tím potenciometrem.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  maky Fri May 26, 2017 9:54 am

Jasně, buď nemáš světla pro denní svícení jako má RS III ve světlometech 20W žárovky vedle parkovaček, pak si musíš denní svícení dátt přídavné, A to buď místo mlhovek jako to má Sali ( mlhovky a denní svícení v jednom, , mášli mlhovky originál a stojí to okolo 2tis. kč obě světla, ) nebo jako to mám já ty ledkový podélný světla přidělaný v mřížce, to se pak dle schéma zapojí a na přepínači světel otočíš na ten čtvereček a zapneš program denní svícení. Má to obrovskou výhodu, že to nežere žárovky osvětlení a nepřepalujou se kryty světel při jízdě po městě..( zase otázka co máš za žárovky zda xenony, nebo H7 apod...) já mám xenony a funguje mi to už 4 roky bez jediného problému.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  sali Fri May 26, 2017 11:52 am

Přesně jak píše maky, denní svícení + mlhovky v LED provedení namontované do originálních úchytů v nárazníku. Páčka nastavená na automatiku a přepínání řeší světelný senzor.
Na autě to mám už čtvrtým rokem a funguje to bez ztráty květinky.
Potenciometr intenzity osvitu palubky stažený pro noční provoz.

fotodiodu jsem četl někdo řešil u twinga na renault foru

http://tn-cz.rajce.idnes.cz/Scenic_denni_sviceni_mlhovky/

hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  karloscz Fri May 26, 2017 11:56 am

karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  sali Fri May 26, 2017 12:13 pm

Já sem nakupoval na levné alarmy a všechno proběhlo jak má.
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  raduzk Fri May 26, 2017 12:50 pm

sali napsal:Přesně jak píše maky, denní svícení + mlhovky v LED provedení namontované do originálních úchytů v nárazníku. Páčka nastavená na automatiku a přepínání řeší světelný senzor.
Na autě to mám už čtvrtým rokem a funguje to bez ztráty květinky.
Potenciometr intenzity osvitu palubky stažený pro noční provoz.

fotodiodu jsem četl někdo řešil u twinga na renault foru

http://tn-cz.rajce.idnes.cz/Scenic_denni_sviceni_mlhovky/

hoj sali

Dik za typy, akorát, že mne se po nastartovaní automaticky zapnou hned potkávací světla, které teda jsou zároveň i denní. Mlhovky nemám osazené. Nevím, jak vypnout tu automatiku zapínání potkávacích světel.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  sali Fri May 26, 2017 5:53 pm

Světelný senzor máš?
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  raduzk Sat May 27, 2017 8:11 am

sali napsal:Světelný senzor máš?

Tak to nevím, kde bych ho měl najít?
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  sali Sat May 27, 2017 8:18 am

Na předním okně. Drží na tom zrcátko. Zvenku to vypadá jak velká cca 10 cm široká slza. Je v tom dešťový a svėtelný senzor.

Úplně nejlíp by bylo založit si tady fotogalerii a podpis doplnit o nějaké údaje o autě, motor, rok.
potom se nám hnedka líp radí.

Hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  raduzk Sat May 27, 2017 9:06 am

sali napsal:Na předním okně. Drží na tom zrcátko. Zvenku to vypadá jak velká cca 10 cm široká slza. Je v tom dešťový a svėtelný senzor.

Úplně nejlíp by bylo založit si tady fotogalerii a podpis doplnit o nějaké údaje o autě, motor, rok.
potom se nám hnedka líp radí.

Hoj sali

Tak to se musím kouknout. Myslim si však, že asi nemám ani jedno čidlo. Můj Scenic je asi chudobnější výbavy dovezený z Dánska nebo z Holandska. Fotky doplním. V podpisu mám napsané 1.9 dCi 96 kW, rok výroby 2008. Ruční brzda manuál, 6 rychl. Zrcátka ovládané motoricky, ale nemají autom. sklápění. Nemám ani tempomat. Ani mlhovky, ale ty se chystám doplnit. Ty z toho Alarmu se mi líbí.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  karloscz Sun May 28, 2017 1:11 pm

Toť on - senzor deště a intenzity denního osvětlení
Intenzita podsvícení palubního počítače Wp_20110
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  Karlučo Sun May 28, 2017 2:23 pm

Jako nechci s hádat ale není náhodou senzor osvetlení na palubovce v předu pod oknem? Takové to černé kolečko?
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  karloscz Sun May 28, 2017 7:47 pm

Joooo ? A já myslel že je to vše u zrcátka - omlouvám se, moje chyba Cool, ale koukám že i sali si to myslí jako já Very Happy
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  sali Sun May 28, 2017 9:04 pm

Senzor co rozsvěcuje a zhasíná světla je přesně to co je ve žlutém kroužku na fotce. Kdo nevěří tomu klidně natočím video. Jestli máš nějaký světelný senzor na palubce tak maximálně snímač intenzity slunečního svitu pro automatickou klimatizaci.
Ten ti ale nikdy nezapne světla.
Hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  Karlučo Mon May 29, 2017 4:00 am

Tak zase jsem o něco chytřejší.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  maky Mon May 29, 2017 9:33 am

Přesně jak píše Sali, no a po zapojení toho denního svícení ( pokud máš ten senzor) tak na levé páčce je na vrcholu tlačítkovej čudl při nastartovaném motoru nastavíš na té otočné páčce O teda nula jak píše Sali, mě to přišlo jako čtvereček- ( jedna z krajní polohy) a podržíš stisknutej čudlík, na přístrojovce se ti rozbliká zapnutí, nebo vypnutí denního svícení. Tak je to jednoduchý!!!!


Naposledy upravil maky dne Mon May 29, 2017 9:58 am, celkově upraveno 1 krát
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  sali Mon May 29, 2017 9:45 am

A když nemáš senzor tak jsou na páčce tři symboly. Vypnuto = 0; obrysovky; tlumené
aby ti nezapínali světla po startu otoč páčkou do pooohy 0 pokud je páčka v poloze tlumené světla zhasnou světla po vypnutí motoru a otevření řidičových dveří sami a při dalším startu se opět zapnou.

Poslední varianta která by mohla existovat, je sitauce že auto se ti chová jinak než varianta A co popisuje maky nebo varianta B co sem teď napsal a pak je tady šance že do auta někdo namontoval nějaké univerzální relé na rozsvěcení a to by chtělo auto fyzicky vidět. Písmenkama se to blbě hledá bo relátek bylo strašně moc typů.

Hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Intenzita podsvícení palubního počítače Empty Re: Intenzita podsvícení palubního počítače

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru