Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brzdový třmen

+4
maky
herflik
budulajs
Richard
8 posters

Goto down

Brzdový třmen Empty Brzdový třmen

Příspěvek  Richard Mon Feb 13, 2012 10:29 am

Ahoj,
prosím o radu,začala mi prosakovat na Grandiku z levého zadního kola brzdovka.Dle mechaniku od Rencka je nutná výměna celého třmenu.Cena opravy cca 9000kč.Po dotazu v jiném servisu(neznačkovém) jsem dostal odpověd,že se skutečně na Granda nic na opravu a ani v nahradě nevyrábí.Nějak se mi to nezdá,abych musel hned měnit celý třmen a navíc za takovou cenu.Nemáte prosím někdo nejakou radu?DÍKY MOC!

Richard

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 04. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  budulajs Mon Feb 13, 2012 11:03 am

Opravná sada (hromádka gumiček a těsnění) na zadní brzdový třmen stojí v Kelly od 260,- kč mají jich několik druhů které se liší podle průměru brz. pístku.
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty podobný problém

Příspěvek  herflik Thu Jul 12, 2012 7:56 am

Mám taky problém, který se týká brzdového třmenu. Minulý týden mi začalo při jízdě něco rachtat na LP kole (pouze občas, takový zvuk, jako když mi má vyběhnout něco kovového podlahou). tak jsem zajel do servisu (neznačkového), a po zkušební jizdě mi bylo sděleno, že se na 90% jedná o volné stabilizační tyčky, ale že je samozřejmě nutné auto zvednout a prohlédnout.
Tak jsem dnes absolvoval servis na zvedáku, a světe div se, stabilizační tyčky, čepy, silentbloky a vše ostatní sedí pevně jako skála. Ale na levém kole je volný třmen, který drží destičky a ty občas bouchají do kotouče.

Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti. Nový třmen na na netu okolo 5 tis., nevím, jestli schánět jetý (abych to nemusel za rok zase měnit). Poraďte
herflik
herflik

Poeet p?íspivku : 18
Location : Ceska Trebova
Registration date : 25. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  maky Thu Jul 12, 2012 11:02 am

Zdarec herflíku, tak za prvé je třeba číst, vše se dovíš, ale k věci, na kotoučových brzdách aut je to uděláno, tak, že na těhlici je přišroubován držák na kterém je na 2 čepech volně třmen brzdiče,( tvz. plovoucí třmen), ve třmenu je brzdový váleček. Váleček je leštěný a těsní přes O kroužek v tělese třmenu, aby se do vůle ve válečku nedostal bordel, je tam gumová manžetka.Dále jsou ve třmenu upevněny volně 2 brzdové destičky které z obou stran obepínají brzdový kotouč. Po stisknutí pedálu se váleček vysune a přitlačí destičku která je na něm přisedlá na kotouč a celé těleso se po čepech posune tak, aby se přitiskla i druhá destička. Po uvolnění pedálu se deformovaný O kroužek vrací do normální polohy ( pokud váleček není zadřený), tím se uvolní ta destička přisedlá válečku a házivost kotouče ( po ohřátí mírně hází) vycentruje třmen s druhou destičkou aby i ona nedrhla o kotouč. Z uvedeného vyplývá, že ten třmen se musí pohybovat na čepech volně, normálně rukou, aby se mohly destičky po uvolnění brzdového pedálu rozhodit a vytvořit vůli mezi deskama a kotoučem. No a teď k tvému problému, to jak popisuješ vypadá, že máš asi omleté ty čepy, na nich jsou takové gumové manžetky aby se do nich nedostával prach a voda a ty budou pravděpodobně v háji. To není tragédie, prodávají se a jdou snadno vyměnit. Je potřeba koupit TVZ opravnou sadu na brzdy a levně si jí koupíš tady:
http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=10&t=60969
Ahoj, nabízím náhradní díly na všechny značky za ceny VÝRAZNĚ nižší než v kamenných prodejnách. Oproti kelly, Elitu, RALLu a podobným umím ceny nižší o 40 - 60% v závislosti na druhu zboží. Prodávám na téměř všech klubových fórech (Renault19, VW-Club, e46club, bMW klub, Seat-club, fiat, Squadra moravia a nespočet dalších......)
Pište mi klidně zde, nebo do SZ. Napište vždy co nejpřesněji o jaký díl máte zájem + co nejlepší popis na jaké auto. V ideálním případě OEM číslo dílu, šetří mi to práci s hledáním, ale to už je jen takový bonus pro mě...
Věřím že na ceně se vždy domluvíme

můj mail autodily@granex.cz
tel: 774862512
Tento obchodník je ověřený a naprosto spolehlivý, sám jsem u něj nakupoval a k plné spokojenosti, a navíc náhradním dílům rozumí a dokáže i poradit. Tak a vzhůru do snadné opravy. Ať se dílo daří.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  Pajin Fri May 10, 2013 6:27 pm

Zdravím borci měl bych na vás takový dotaz! Zjistil jsem že mám prasklou manžetu na zadním třmenu tu na pístku tudíž se ji chystám vyměnit tak se ptám jde ta manžeta vyměnit bez toho aniž bych musel ůplně vytáhnout pístek ?
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  svar Fri May 10, 2013 7:43 pm

Čistě teoreticky by měl být jeden konec na brzdiči a druhý na hraně pístku. Nezbývá, než to zkusit Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  Pajin Fri May 10, 2013 8:20 pm

Jo to je mi jasné Idea z pístku jsem manžetu sundal ale v třmenu je právě zasunutá mezi pístkem a tělem třmenu tak jsem ji zkusil vytáhnout a nejde Evil or Very Mad nechtěl jsem ji utrhnout tak jsem to vzdal Sad
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  svar Fri May 10, 2013 10:18 pm

Pak už jedině vytáhnout pístek ven. Než to odpojíš od hadice, sešlápni si pedál, nevyteče tolik kapaliny a bude jednodušší to odvzdušnit.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  maky Sat May 11, 2013 6:08 am

No pajine ty asi myslíš, že je natěsno mezi brzdovým válečkem a třmenem, když vyndáš pístek tak si moc nepomůžeš, . Ale jak se vyndavá váleček ze třmenu tak to vevím, zatím jsem jen ztlačil pístek do válečku známým točákem a gumičky, páč byly dobré jsem ponechal původní. Tak borci co jste vyndavali brzdový váleček z třmenu šoupněte návod jaký je tam zádrhel, zda kolíček s pérkem ( jako bývalo u žigula, ) nebo se musí vylisovat zezadu do brzdového třmenu ( má osazení???) nebo jiná fičůra???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  Pajin Sat May 11, 2013 6:41 am

Dík za radu asi mě nic jiného nezbude někde jsem četl že se má svorkou zmáčnout ta přívodní hadička ale nevím nějak se mi to nezdá, ta hadička je pevná a mám obavy abych ji nepoškodil Crying or Very sad Jo a co se týče toho odvzdušnění je k tomu potřeba diagnostiku nebo stačí klasicky Question Já jsem zatím vždy odvzdušňoval bez ní ale prý je k tomu potřeba tak nevím Rolling Eyes
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  Pajin Sat May 11, 2013 6:46 am

Jo maky vypadá to tak že ta manžeta má osazení tudíž ji bez vyndání válečku nevytáhnu Sad Já se hlavně chtěl vyhnout zavzdušnění ale to mne asi nemine Evil or Very Mad Všem dík za rady a přeji hezký víkend sunny
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  maky Sat May 11, 2013 7:30 am

Tak prapore zpět, teď sem se koukal na auto kelly a vypadá to, že ti renckové mají brzdový třmen a váleček jako jeden kus, z toho vyplývá, že by ta prachovka měla jít vyměnit bez vyndavání pístku, ale musí se zatlačit až dovnitř a měla by ta prachovka mít venkovní límeček na zasazení do vnitřku díry kde by mělo být místo právě pro montáž té manžety a pak jí natánout vnitřní dírou na pístek. Ale hlavu do gilotýny za to nestrčím, neboť sem to ještě neměnil???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  Pajin Sat May 11, 2013 7:40 am

Jo to jsem také zkoušel ale nějak mi to nešlo Neutral možná že jsem ten pístek neměl na doraz ale jelikož nemám velkou garáž tak to dělám venku a začalo pršet musel jsem toho nechat Crying or Very sad Zkusím to tedy ještě jednou ale nevím kdy se ktomu dostanu jsem pořád v práci :roll
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  svar Sat May 11, 2013 9:33 am

Pokud je manžeta pod pístkem, tak zatlačení nepomůže. Přesně to ví Koci, měl to rozházený celý, zkus mu napsat. Určitě poradí.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  Duga Tue Aug 06, 2013 12:17 pm

ahojte.neviete co je to za chybu :DF049. zistili sme to na diagnostike ale neviem presne co to je. ma to nieco spolocne s el.parkovaciou brzdou.monkey 

Duga

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 30. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  Kopy Sun Aug 25, 2013 7:06 pm

Zdarec,manžetu na zadním pístku jsem měnil a jde to při úplném zatlačení pístku do třmenu.Tím tam vznikne prostor, kterým nejdřív namačkáš lem manžety do drážky ve třmenu, pak trochu šlápnout na brzd. pedál aby vyjel pístek a pak teprve lem manžety do pístku.
Práci čest a rukám klid
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  Pajin Thu Sep 05, 2013 8:03 pm

Ano jde to jak píše Kopy uplně zatlačit pístek a pak nasadit novou manžetu ale kdo není zručný a hlavně kliďas tak nedoporučuji Evil or Very Mad Přiznám se že kdyby nebylo mého syna tak by mne trefil šlak po dvou hod. pokusů o nasazení jsem zestárl o pět let ale naštěstí přišel syn a tomu se to podařilo do 15min. Very Happy 
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru