Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stuhlé řazení

+2
maky
monas.cz
6 posters

Goto down

Stuhlé řazení  Empty Stuhlé řazení

Příspěvek  monas.cz Tue Feb 07, 2012 10:38 pm

Zdravím,

pročítal jsem zde themata a nikde jsem to nenašel.

Mám problém stím, že poránu když je venku pod nulou je řazení stuhlé. A spatně se řadí. Čím je více mínus tak je to horší... Nemáte s tím někdo problém nebo to někdo už řešil?

Děkuji

monas.cz

Poeet p?íspivku : 5
Location : Praha 10
Registration date : 04. 01. 11

http://www.monas.cz

Návrat nahoru Goto down

Stuhlé řazení  Empty Re: Stuhlé řazení

Příspěvek  maky Wed Feb 08, 2012 5:55 am

Ale ano píše se tu o problémech se řazením, ať se jedná o zatuhlé přizimních mrazech, nebo drhnoucí v létě je to způsobeno nevyhovujícím promazáním převodů k převodovce. ( bovden s lankem a klouby táhel). Ale to zatuhnutí při mrazech má snad každý.....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Stuhlé řazení  Empty Re: Stuhlé řazení

Příspěvek  svar Wed Feb 08, 2012 5:55 am

Máš dvě možnosti. Zkusit vyměnit olej, starý má jinou viskozitu a tuhne víc nebo si na to zvyknout. V takové zimě tuhne olej i nový
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Stuhlé řazení  Empty Re: Stuhlé řazení

Příspěvek  monas.cz Wed Feb 08, 2012 7:10 am

svar napsal:Máš dvě možnosti. Zkusit vyměnit olej, starý má jinou viskozitu a tuhne víc nebo si na to zvyknout. V takové zimě tuhne olej i nový


Děkuji za odpověď... Ale já to můžu srovnat s VW T5 a tam je to bez problémů. I u VW polo a to je stejně staré jako GScenic 07 tam to také netuhne.

monas.cz

Poeet p?íspivku : 5
Location : Praha 10
Registration date : 04. 01. 11

http://www.monas.cz

Návrat nahoru Goto down

Stuhlé řazení  Empty Re: Stuhlé řazení

Příspěvek  svar Wed Feb 08, 2012 7:40 am

Předpokládám, že jsi četl tu https://grandscenic.forumczech.com/t200p45-prevodovy-olej asi to má něco do sebe. A nemotej sem VW scratch U každé značky jsou jiný projevy, díky jiné konstrukci
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Stuhlé řazení  Empty Re: Stuhlé řazení

Příspěvek  Pule Wed Feb 08, 2012 10:31 am

To tak vypadá, že to sfouknu s výměnou oleje v motoru najednou příští měsíc.
Máte někdo nápad a ověřený poctivý servis někde v okolí Prahy-východ, nebo případně přímo v Praze, kde by se to nechalo udělat ? Mám nejblíž k Amos Otawa u Roztyl, ale ohlasy na zmíněný autor. servis mi nepřipadají nějak moc pochvalné.
Budu rád za nějaký zkušennostma prověřený neautorizovaný servis. Co se Renaulta týká budu jezdit do Brandejsa k bývalému spolužákovi.
Dík za tip
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Stuhlé řazení  Empty Re: Stuhlé řazení

Příspěvek  Popenec Wed Feb 08, 2012 11:44 am

Jak už jsem psal v jiném topicu. Ta podělaná dvojka je za trest... Poslední dobou jí tam nemůžu ani za hov.o zařadit. Když si myslím, že už tam spadla a pustím spojku, tak buď vyletí jen otáčky, nebo to jde přes zuby. Přitom to fakt vypadá, že ta rychlost tam je i páka je v té poloze jak má být, ale prostě ne a ne a ne. Tohle mě opravdu neuvěřitelně sere. Po ujetí pár km už to jde zařadit, ale tak klasicky jako vždy, úplně blbě. Přitom to dělá jen ta dvojka, ostatní převody tam skáčou samy. Hnus fialový sem se zase akorát nasral Mad
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Stuhlé řazení  Empty Re: Stuhlé řazení

Příspěvek  honzikf Wed Feb 08, 2012 11:58 am

A co přejít na automat? Bude mít s dvojkou problémy i ten? scratch
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Stuhlé řazení  Empty Re: Stuhlé řazení

Příspěvek  maky Wed Feb 08, 2012 12:26 pm

No ono se to nezdá, ale dvojka je nejnamáhanější a nejpoužívanější převodový stupeň.( rozjedu se na jedničku a potom potřebuju honem zařadit 2, nadám mu čas, když řadím dolů tak jedu 3 a honem 2 co kdyby, navíc 2 je nejdelší převododvý stupeň a při řazení dolů dostává hodně zabrat.) Ale v případě že jsou unavené synchrony, pak opravdu dost pomůže výměna oleje. Ale také promazání toho mechnismu řazení. No a když je synchon v háji,tak pomůže akorát sborka a rozborka skříně s výměnou zlobivého synchronu!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Stuhlé řazení  Empty Re: Stuhlé řazení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru