Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chorvatsko (nebo jinam) 2012

+20
hudy
nera738
Popenec
Kopy
citron99
štír
PRADedaR
kris
Maros Gilak
Jirin_CZ
Mamut
Pule
sali
svar
budulajs
Sedli
berko
maky
Lazak
Děda
24 posters

Strana 2 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  svar Wed Jan 04, 2012 8:58 pm

budulajs napsal: Ze Scenica a přívěsu mám trošku obavy, ale přívěs má necelých 700 kg. Picasso 2,0 HDi 66kW bylo v pohodě, jelo za 7,5 l/100km (zásadně nezávodím a to jak s vlekem tak bez něj) Než vlek za Scenica zapřáhnu, půjde milé auto na preventivní výměnu ložisek na klice a ojnicích.
Nemáte někdo zkušenosti s taháním přívěsu?
Tak přes tuto kategorii je tu největší odborník sali. Určitě se podělí se zážitkama z cest Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 104611
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  sali Wed Jan 04, 2012 9:03 pm

No jéjda obyťák za Scenikem to je voda na můj mlýn a hlavní důvod proč jsme to auto koupily a proč su ochotný mu tolerovat všecky jeho vrtochy. Mám teda 1,9 dci a ta může tahat o půlnoci pánaboha za nohu takže s přívěsem pohodička. Ta 1,5dci si s tím tvým lehkým vlekem poradí určitě taky dobře.

https://grandscenic.forumczech.com/t92p15-scenic-ii-sali#1479
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  maky Thu Jan 05, 2012 1:35 pm

Zdarec syncí, čeče budulajs, z čeho máš lepíky, sakra courák sme tahali za škodovkama 50koníků 380kg váha ( teda pro policajty, jinak poctivých 6metráků), němčouři to rvali za trabi až do uher na balaton, dálnice v nedohlednu a když tak jako tankodrom ( ať u nás D1, nebo u nich na Berlín), já ho tahal za žigulem 1200, na šíravu a že na Krompachoch, nebo Branisku kňučel taky někdy na jedničku a bál sem se ubrat, páč už bych ho nerozjel, ale statečně se rval. Jasně objem a krouťák nenahradíš srdcem, ale pevná vůle pomáhá....Jo a stím Bibione máš pravdu pro děti ráj na zemi a pro babi země zaslíbená. Jezdil sem tam po revoluci každý rok ba jednou sem tam byl 14 dni v Bibi v půlce května a vrátily sme se domů v neděli a hned v pátek sme jeli na první týden v červnu do Lignána, a dodnes na to vzpomínáme. Neboj bude dobře.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jan 05, 2012 1:57 pm

Kuciii, delate mi tu v tom zase brajgl ;-)

Prives si reste u saliho v privesech, me tady zajima kam s nim kdyztak jet.
Zatim se probiram navrhy od Lazaka a Sedliho - cimz temto dekuji a ocekavam dalsi REALNE a REALIZOVATELNE navrhy, pripadne vase tipy, zazitky a zkusenosti.
A nestydte se :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  sali Thu Jan 05, 2012 7:41 pm

Tak nejdřív aby jsem nebyl OT tak tip na dovolenou.

V Itálii poslední týden v červnu a první týden v červenci Reggio di Calabria ráj na zemi za pár euro, ale je to o velký kus dál než chceš jet.

A další můj tip Balaton. Všude uklizeno, všichni se o tebe starají aby ti tam bylo dobře, když vybereš kemp s označení přátelský k dětem tak tam probíhají animace, dobrá kuchyně, teplá voda, protože jak je to mělké tak se to hned zahřeje a když se pokazí počasí tak se zbalíš a jedeš do termálů, ale ne do Hevízu tam je tak moc léčivá a hluboká voda, že děti tam nemůžou, holt přírodní sopečné jezero s hloubkou přes 30m.

Další tip na dovolenou a ani by to pro tebe nebylo daleko Tropical Islands u Drážďan máš to za rohem za tři hodinky jsi na místě, a až tě přestane bavit voda tak na výlet třeba do Berlína je to kousek.

A teď OT ano ani maky není v tahání vleků žádný nováček a svoje by mohl přihodit i jirin, který sice netahá obyťák ale co do váhy si jeho vozík pro koníka s obyťákem može podat ruce. Ono maky on ten budulajs taky už asi něco odtahal píše, že jezdil scenic I, potom picasso jenom neví jak si stím poradí maloobjemový turbodiesel. No jak zarachtá, roztočí turbo, odfoukne čmoudík z výfuku a srdnatě potáhne vozík všude kam si jenom budulajs vymyslí.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  maky Thu Jan 05, 2012 9:28 pm

Jasně salíku, akorát ho na rozdíl od nás trochu budou bolet ruce ( od častějšího řazení, ale jak ho rozohní na 3tisíce otáček, tak si už bude jen poprdlávat, teda mimo kopce a protivítr, ale opravdu jak sem psal výše je to o porvé zatnout zuby a dát plnej, ono se to podá.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - for Mickey

Příspěvek  Pule Thu Jan 12, 2012 2:58 pm

No, ze svého toho asi moc nepřihodím, loňský plány na dovolenou autem do Bulharska vzaly za své (když jsem si spočítal celkové náklady na cestu a připočetl 10 tisíc, který bych tehdy ještě do naší astry f musel nasypat, abych vůbec mohl věřit, že tam a zpátky dojede) a skončilo to u letadla.
Ale z vlastní zkušenosti můžu zmínit už jednou uvedená jezera na severu Itálie pod Dolomitama. Konrétně největší Lago di Garda u Verony, tam je to hodně o turistech a asi i pro děti tam najdeš nejlepší vyžití. Další bych pak zmínil Lago di Maggiore u Milána nebo Lago di Orta tamtéž. Všude jsou k dispozici kempy, ale při troše hledání bys mohl najuít i podnájem. Co se krajiny týká, okolí posledních dvou zmíněných je opravdu moc pěkné a pokud i rád jezdíš na výlety můžeš zajet třeba do Milána. Jinak obecně z pohledu případných výletů se ovšem vyplatí první zmíněné Lago di Garda. Odtud je to do Milána cca 70 minut autem, do hodiny a půl se taky dostaneš na druhou stranu do Benátek a k moři. Pokud máš rád horskou turistiku můžeš zkusit na severu Bolzano nebo výš Merano.
Ještě musím zmínit poslední, ale neméně důležitou věc. Je třeba si uvědomit, že zmíněná jezera jsou mimo jiné napájena vodou z tajících horských ledovců a na teplotě vody je to hodně znát, a to i v létě. 23´C jako moře v Řecku....na to můžeš milej Mickey zapomenout. Neříkám, že se v tom nedá koupat, ale oproti moři je to prostě jiný. Na druhou stranu Italové jsou podle mě milí lidé a pravá italská pizza dokáže hodně věcí vynahradit... Cool
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Lazak Thu Jan 12, 2012 3:46 pm

Když už se tady zmiňuje Itálie, máte někdo přehled na kolik tam vyjdou dálnice?

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Děda Thu Jan 12, 2012 6:01 pm

zkus pohledat tady: www.autostrade.it

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Pule Fri Jan 13, 2012 8:30 am

No, co se nákladů na italské dálnice týká, jezdil sem tam služebně několik let a pokud se nic nezměnilo, tak by ses s dálničníma poplatkama měl jednosměrně vejít do 10 EUR (bavíme se o již zmíněných jezerech). Do téhle sumy by ses stopro měl vejít jak při cestě přes Švýcarsko a následně pak hraniční přechod COMO-CIASSO, tak při cestě přes Rakousko - Innsbruck a přechod Brenner. Tam je ovšem nutné počítat s poměrně značnou částkou za průjezd Brennerem, který, pokud mě paměť neklame vycházel tehdy skoro jako týdenní dálniční rakouská známka. Nevím za co to vybíraj, je to silnice jako každá jiná, ale bohužel je to fakt.
Jinak osobně bych doporučil cestu přes Regensburg,Mnichov,Memmingen, Bregenz, Chur, San Bernandino pass a Belinzonu. Vede to tam na začátku kousek takovou pěknou dvouproudovkou a pak dál už klsickou okreskou, je tam spousta míst kde zastavit a hlavně ta příroda a výhled z hor je fakt nářez. Nejsem podle ženy žádnej romantik, ale tenhle přejezd hor sem si vždycky vychutnal do posledního doušku. Kdo nechce jet po hlavní silnici, může stejným směrem využít horskou silnici spojující jednotlivé vesničky, užít úzké 180´ ostré zatáčky a potrápit trochu motor a gumy, stejně tam moc aut nejezdí.
Sakum prdum to touhle cestou vyjde k italskému Milánu necelých 900 km. 7-8 hodin čístá ruka. Smile

Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  maky Tue Apr 24, 2012 8:44 am

Zdarec syncí, tak nastala ta správná doba, dovolená chorvatsko, od 14. 7. do 28.7.12, akorát nevím kam???? Hledám pátrám, sonduju nejraději bych někam do 1 000km,okolo Zadaru, nebo Krku, tak kdyby někdo jel, tak můžem udělat vláček, ( vezu roční vnučku a ta si dělá co se jí líbí, nebo nelíbí, tak ať jí moc netrápím), ta 6 letá je už v pohodě, apartmán, nebo bungalov, tak do 200m od pláže, s polopenzí....za doporučenou adresu děkuji....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Děda Tue Apr 24, 2012 10:09 am

Maky, koukám, že jsi na tom podobně jak já, já jedu 2.7-15.7 a vím, že to bude do Bulharska, ale tam kam, to nevím..... a taky sháním....

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  maky Tue Apr 24, 2012 11:25 am

No dědo, bulhasko, bych taky dal, byl sem na Nesebaru v 83 roce, skvělý, ale autem mi to jde dost náročná cesta, i když už i na balkáně určitě došlo ke zlepšení, co se silnic a lidí týče, ale po hříchu bych to dal raději erem, ale jedu s dcerou a vnučkama, tak to chci jen tak mazlit. Blbý na tom je, že až budou vnoučata větší, já budu menší!!!!Jaký já měl plány kam s nima všude zajedu a teď figa borová... ale na ten jogurtov se těším ( neodpustím si jim říkat jogurti, když oni nám paštikáři!)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty RE: CHORVATSKO (NEBO JINAM) 2012

Příspěvek  Mamut Tue Apr 24, 2012 6:56 pm

Co takto skusit nieco ine, ako hotel. Bol som plachtit a je to skutocne skvele. Toto je v podstate skoro v Zadare: 30min na najblizsi ostrov trajektom. Pokial viem lode u tejto firmy su 3 kajutove o dvoch posteliach a pripadny kapitan sa vyspi aj v saloniku. Navyse sa urcite da dohodnut na trase plavby vopred, ak by nevyhovovala predurcena. V pripade zaujmu robia aj kapitanske kurzy, keby niekto dostal chut o pravidelny pridel yachtingu Very Happy.

http://www.adon.sk/plavby.html
Mamut
Mamut

Poeet p?íspivku : 40
Location : Žilina
Registration date : 05. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  maky Tue Apr 24, 2012 7:29 pm

člobrdo, to je maso, ale já sem akorát, vnoučata sou malý,žena je už stará,,,na kololoď sou vnoučata malý, já a babka sme starý.. ale sliny mi tečou...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Mamut Wed Apr 25, 2012 6:25 pm

No ja som tam bol sam robit skusky a aj s rodinou. Manzelka sa len stazovala ze ju nik do vody nedostane inde ako v metri hlbky (boji vody), ale synator mal 4 a robil ineho delfina a to plaval prevazne s navlekmi. Po lodi v pohode a pokial nezozenies nikoho na pomoc pri plachte, alebo rodine vadi naklon mozes kludne plavat na motore. Rychlost je tak 5 uzlov (motor-cca 10km/h) alebo 3-7uzlov (na plachty podla rychlosti vetra a naklonu lode Very Happy), spotrebu to ma asi 3l za h. Ale co je pre mna ideal na lodi nemas taky strasny pocit horucej krajiny, lebo je okolo voda a vanok. Jednoducho pohoda, plavis sa, kochas sa, obcas niekde zakotvis, poplavas, najes sa a plavis dalej, zakotvis hodis motorak a doplavis sa na breh, mozes navstivit pristav v meste a pobehat obchody a pamiatky, ...
Mamut
Mamut

Poeet p?íspivku : 40
Location : Žilina
Registration date : 05. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Jirin_CZ Fri Apr 27, 2012 12:35 pm

A co takhle madarsko..? Very Happy

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Aa331f9109657afc4c9063b7122b925f
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  berko Fri Apr 27, 2012 3:15 pm

dle toho nápisu na zádi bych řekl že asi parkoval kde neměl.-))))
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Thu May 31, 2012 6:16 am

Kluci, jelikoz uz se blizi termin dovolene (hura), tak prosim, nebyl uz nekdo na Krku (teda o Sedlim vim, ze tam byl) ?
Proc se ptam: hledam nejaky info, kam se tam zajet podivat na nejake zajimavosti, pripadne, co tam podniknout.
My jsme takovy desne neposedny. Bydlet budeme v Basce, ale nebranim se tomu, procestovat cely Krk horem dolem ;-)

Diky za pripadne tipy.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  maky Thu May 31, 2012 7:53 am

Myckei kurňa zašli kontakt, pořád scháním,...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Thu May 31, 2012 7:58 am

Jako ze chces jet taky na Krk?
Neni problem, posilaaaaaam.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Maros Gilak Sun Jun 03, 2012 8:37 pm

_Mickey_ napsal:Kluci, jelikoz uz se blizi termin dovolene (hura), tak prosim, nebyl uz nekdo na Krku (teda o Sedlim vim, ze tam byl) ?
Proc se ptam: hledam nejaky info, kam se tam zajet podivat na nejake zajimavosti, pripadne, co tam podniknout.
My jsme takovy desne neposedny. Bydlet budeme v Basce, ale nebranim se tomu, procestovat cely Krk horem dolem ;-)

Diky za pripadne tipy.

Mickey
No ja sol bol minuleho roku na Krku priamo v meste Krk
.
Ja som podnikol vyjazdy do starej Basky je to taka mala dedinka su tam pekne mensie plaze v dedine uzka cesta snad len pre jedno auto. V Baske velka plaz stale plna bol som tam na jeden den velka kopa ludi nieje si pomali kde lahnut ani skryt pred slnkom neviem co ti viac vyhovuje ci preplnene velke plaze alebo mensie s menej ludmi.ja som uprednostnil v Baske radsej turu do okolitych kopcov po pravej strane plaze. Vrelo odporucam nadherne vyhlady na okolite ostrovy aj na Basku.
Dva dni sme boli v dedine Pinezici pekne kamenne plaze a zatoky vyuzil som tam nafukovaci cln palava na niejake padlovanie ale co sa tyka restauracnych sluzieb tak to je 0 bodov jeden bufet neviem aky ste narocny v dedine dokonca ziadna restauracia ina jedne potraviny neviem kde vobec chodia domaci na pivo Smile
Mesto Krk asi ako kazde ine stare centrum pekne uzke ulicky proste vecer je kde ist popozerat aj najest za slusne ceny.Velke pozityvum je tam velky hypermarket takze sa tam da lacno nakupit stale niejake akcie.
samotny Krk je zaujimavy takze si urcite to svoje najdes.
Ja tohoroku idem na Mali Losinj tak som zvedavy ako bude.Inac prajem peknu dovcu bez akejkolvek ujmi.

Maros Gilak

Poeet p?íspivku : 32
Registration date : 12. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty nebo jinam

Příspěvek  Děda Tue Jul 03, 2012 6:50 pm

Tak vážení, právě (teda kolem 15h) jsme dorazili a ubytovali se v Primorsku cesta cca 1800 km, odjezd byl v pondělí 2.7. ve 14,30h z jičína a příjezd do Primorska 3.7. kolem 15h. Celé jsem to kromě cca 160km odřídil sám, protože jsem odjížděl dost pozdě tak jsem jel přes Srbsko. Na dálnici jsem najel až v Maďarsku, protože jsem si říkal, že kvůli dálnici z Brna na slovensko madarské hranice nebudu dávat 600 za dálniční známky. Ubytování cca 10min od jižní pláže a cca 15 min od severní pláže a 600m od aquaparku. Cena 24 eur/noc za dvě místnosti, každá má balkon koupelnu a záchod, vybavenou kuchyn tzn mikrovlnka, konvice pečící a grilovací trouba, myčka nádobí a další vymoženosti, který doma nemám, klimatizaci a wifi.
Auto jelo mimo jedné události v pohodě, spotřeba asi i díky té události 6,5l/100km. O oné události více v sekci motor a vlákno EGR.

Pokud by se někdo pro Bulharsko rozhodl neváhejte mě kontaktovat rád pomohu.

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty nebo jinam

Příspěvek  Pule Wed Jul 04, 2012 11:04 am

jo, to bulharsko by mě lákalo, už sem o tom dumal loni, tak snad příští rok...letos to bude jen na 4 dny do Rakouska na hory, zítra ráno vyrážíme Very Happy
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Jirin_CZ Wed Jul 04, 2012 9:46 pm

No ja mam letos jasnou italii.... Smile Tak uvidime.. Smile
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 2 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru