Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Check parking brake

5 posters

Goto down

Check parking brake Empty Check parking brake

Příspěvek  Marelzwareli Tue Jun 07, 2011 2:07 pm

Zdravím všechny majitele Scéniků. Pročetl jsem na tomto fóru mnoho, ale stále nemám zcela jasno. I mně se objevila hláška o kontrole brzd, poprvé po přezutí na letní před dvěma měsíci. Rozsvítí se cca po 50 km jízdy a zmizí po sešlápnutí spojky (tak na 10 sec a pak zase svítí). Diagnostika nic nenašla, vše funguje perfektně, brzdovky dost, zvuky žádné, kola se nezahřívají. Jedu ale letos k moři a vzhledem k tomu, že to jsou brzdy, tak jsem trochu nesvůj...Pokud má někdo stejný problém, jak ho vyřešil? Předem díky za odpověď. Mám GS 1,6 rok 2005.

Marelzwareli

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 07. 06. 11

Návrat nahoru Goto down

Check parking brake Empty Re: Check parking brake

Příspěvek  ScenicNoir Wed Jun 08, 2011 8:22 am

To se netýká brzd, ale elektrické ruční brzdy. (Předpokládám, že takovou máš.)

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check parking brake Empty Check parking brake

Příspěvek  Marelzwareli Thu Jun 09, 2011 11:27 am

ScenicNoir napsal:To se netýká brzd, ale elektrické ruční brzdy. (Předpokládám, že takovou máš.)
Zdravím, ano vím, že se to týká elektrické ruční brzdy. Trochu mě vyděsilo, jak se psalo v článku o svolávání renaultů, že by se mohla zatáhnout za jízdy. Proto jsem se obrátil na toto fórum, když diagnostika hlásí no problem:-)

Marelzwareli

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 07. 06. 11

Návrat nahoru Goto down

Check parking brake Empty Re: Check parking brake

Příspěvek  ScenicNoir Thu Jun 09, 2011 12:18 pm

Marelzwareli napsal:Zdravím, ano vím, že se to týká elektrické ruční brzdy.
Aha, tak to sorry. Zmátlo mě, že jsi kontroloval kapalinu (ta s ručkou nesouvisí a hlásí se (doufám) jinak). A taky že diagnostika (podle tvrzení servisu) hlásí no problem, protože chyba parkovací brzdy je uložená, dokud jí diagnostikou nesmažeš. Ovšem o příčině ti diagnostika nic neřekne.

Tahle hláška se mi objevila ve dvou situacích. Jednou při nastartování, poté co jsem ručku odbrzdil ovladačem v kufru. Pomohlo jí u řidiče zatáhnout a uvolnit. Podruhé, když jsem měl starou baterku vybitou tak, že nešlo nastartovat. Pomohlo baterii vyměnit.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check parking brake Empty Re: Check parking brake

Příspěvek  palladin Sat Jun 11, 2011 11:44 am

U mňa to bolo tiež pri starej batérii, po výmene za novú bolo všetko ok.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Check parking brake Empty Re: Check parking brake

Příspěvek  štír Tue Feb 05, 2013 6:28 pm

Mě se to zase objevilo po výměně stare za novou baterii... funguje vše normálně, ale pořád mě svítí servis a to P v trojúhelníku... a hláška Check parking brake. Chvilku to tak nechám a třeba to zmizí... a když ne tak do servisu no. :-(
štír
štír

Poeet p?íspivku : 13
Location : Prostějov
Registration date : 04. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Check parking brake Empty Re: Check parking brake

Příspěvek  palladin Tue Feb 05, 2013 6:33 pm

Niekde som čítal, že pre riadiacu jednotku v aute musí byť hodnota (napr. nejaký údaj) 40x ok, aby to prešlo do stavu bez závad... Takže ako si písal počkaj a uvidíš.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Check parking brake Empty Re: Check parking brake

Příspěvek  štír Tue Feb 05, 2013 6:35 pm

palladin napsal:Niekde som čítal, že pre riadiacu jednotku v aute musí byť hodnota (napr. nejaký údaj) 40x ok, aby to prešlo do stavu bez závad... Takže ako si písal počkaj a uvidíš.

Díky za odpověď :-) předám manželce informaci ať taha chvilku za brzdu Very Happy
štír
štír

Poeet p?íspivku : 13
Location : Prostějov
Registration date : 04. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Check parking brake Empty Re: Check parking brake

Příspěvek  štír Mon Feb 11, 2013 7:42 pm

Po mnoha zabrždění a odbrždění pořád nic... ale novinkou je, že nová baterka je zase vybitá.. :-( Tak problém bude asi ještě někde jinde... No
štír
štír

Poeet p?íspivku : 13
Location : Prostějov
Registration date : 04. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Check parking brake Empty Re: Check parking brake

Příspěvek  štír Fri Feb 15, 2013 11:24 am

štír napsal:Po mnoha zabrždění a odbrždění pořád nic... ale novinkou je, že nová baterka je zase vybitá.. :-( Tak problém bude asi ještě někde jinde... No


Auto muselo nakonec do servisu a byl špatny alternator... ani jsem netušil, že se tam davá vodou chlazeny Shocked .. ale už je tam normální. V servisu mě také řekli, že ta hlaška ohledně brzdy se musí odstranit přes diagnostiku. Takže už tam není a vše funguje tak jak má. Very Happy
štír
štír

Poeet p?íspivku : 13
Location : Prostějov
Registration date : 04. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Check parking brake Empty Re: Check parking brake

Příspěvek  petr novy Thu Oct 28, 2021 9:39 am

ahoj . Problém s brzdou může být i v samotném spínači ruční brzdy v autě. Jak se za to tahá, tak se oddálí mikrospínač, a cvaká jen jeden. rozebrat , a přiohnout zpět. Chyba se ukazuje jako "check brake" trojúhelník na palubce, auto se po chvíli samo "dobrzdí" ...chyba může být v diagnostice jako C1172, poloha kontaktu ozubení... jak to zjistit bez rozebrání ? sedni do auta, a pomalu vytahuj ručku. musíš slyšet 2 x cvaknutí mikrospínače. :-) https://i.servimg.com/u/f92/20/38/12/60/brzda12.jpg
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Check parking brake Empty Re: Check parking brake

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru