Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dveře probíjí

+2
maky
Efendy
6 posters

Goto down

Dveře probíjí Empty Dveře probíjí

Příspěvek  Efendy Mon May 30, 2011 6:16 pm

Ahoj mám takovej malej problémek. Dveře u řidiče probíjí, není to nic strašného, ale je to nepříjemné. Předpoládám že to bude statická elektřina ale dělaj to jen dveře u řidiče. Nesetkal se s tím někdo popř. nemá nějaký nápad jak se toho zbavit?

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Dveře probíjí Empty Re: Dveře probíjí

Příspěvek  maky Mon May 30, 2011 6:31 pm

Čau efendi, jak probijí??? něco jako ohradník na krávy???? sedíš v autě dotkneš se dveří a dostaneš petelici, nebo vystupuješ a chceš zavřít dveře a jak šáhneš, tak jí koupíš???? ano toto je statická elektřina a ta se musí vybít. Tak se kdysi používal na autech přišroubovanej takovej gumovej pásek s uhlíkovejma vláknama ( jako kabely ke svíčkám), a ten měl vybíjet statiku uzemněním auta. To moc nefungovalo, ale co funguje, tak když vystupuju z auta, tak se chytnu dveří než zvednu zadek ze sice a držím dokud nezabouchnu dveře. Držím se dlaní za rám a palcem se dotýkám okna, a je pokoj... problém je že máme většinou hadry z umělotiny, a také potahy sedaček elektrizují no a když to zkusíš za tmy tak jiskry sou až cenťák dlouhý (cca 15000V) Dveře probíjí 872631
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Dveře probíjí Empty Re: Dveře probíjí

Příspěvek  Efendy Mon May 30, 2011 7:26 pm

To je rychlost, no jak probíjí ohradník na krávy netuším Smile ale je to jen při vystupování když chci zavřít dveře šáhnu na rám a bum. Není to žádná děsná rána, ale třeba dítě by se asi rozrečelo. Je to jako když třete ebonitovou tyč o liščí ocas Smile. Asi to budou potahy na sedačce (orig), protože sednu ve stejných věcech do jiného auta a nic. Zkusím trik s palcem, dík

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Dveře probíjí Empty Re: Dveře probíjí

Příspěvek  sali Tue May 31, 2011 5:28 pm

Tak jak popisuje maky otevřít dveře a v okamžiku kdy dáváš nohu na zem se držet kovové části auta, nejlépe rámu dveří. Tím se vybije statika a pak už je klid.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Dveře probíjí Empty Re: Dveře probíjí

Příspěvek  karloscz Sat Mar 03, 2018 12:09 pm

Tak jsem začal řešit stejný problém. Vystupuju z auta a šlup, dnes manželka vystupovala z auta dřív a koupila to ona. Je divný že jsem si dříve probíjení nevšiml a přitom jsem nic zásadního nezměnil. Příště si snad vzpomenu na vaše zkušenosti a vyzkouším to.
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Dveře probíjí Empty Re: Dveře probíjí

Příspěvek  svar Sat Mar 03, 2018 3:17 pm

Vyměň oblečení nebo manželku. cheers
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Dveře probíjí Empty Re: Dveře probíjí

Příspěvek  Pule Sat Mar 03, 2018 4:39 pm

Nejsem fyzik, ale určitě to souvisí taky s teplotami, v mrazu a při vyšší vlhkosti je větší šance dostat ránu, až se oteplí bude to ok
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Dveře probíjí Empty Re: Dveře probíjí

Příspěvek  karloscz Sat Mar 03, 2018 9:10 pm

Svare manželku nedám Very Happy a za druhé je lepší když to koupí taky někdo jinej než já.
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Dveře probíjí Empty Re: Dveře probíjí

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru