Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Drnčící brzdy

+6
ScenicNoir
svar
Kopy
bambinot
xxmirek
Frodo
10 posters

Goto down

Drnčící brzdy Empty Drnčící brzdy

Příspěvek  Frodo Sat Nov 01, 2008 8:15 pm

Nevím, jestli jsem tady v tomto fóru dobře, ale poslyšte můj vyřešený (chvála bohu) problém. Mám najeto 21 tis a ve čtvrtek jsem při dobržďování na křižovatce uslyšel a hlavně ucítil zadrnčení brzd. Prvně mne napadlo, že se mi dostal do brzd kamínek. Pak se to už neozvalo. V pátek dopoledne jsem stejný zvuk zaslechl asi třikrát - těsně pře zastavením, rychlost skoro nula, zarachocení, vibrace a stojím. Nedalo mi to a cestou jsem se zastavil o radu v servise. Ochotně mi zvedli auto nahoru a jali se kontrolovati kola. Když se technik dostal k PP zařval - NO TY VOLE!!! Kdo Vám měnil kola! Nemáte vůbec utáhnuté šrouby! Šel jsem se podívat blíže a opravdu celé kolo se viklalo! Pak odmontoval krytku, aby se dostal ke šroubům a následně se omluvil pneuservisu - kolo nebylo volné ve šroubech, ale v ose! Byla povolená matice, kterou utáhli a taktně se snažili hodit vinu na pneuservis. Takže pohroma zažehnána. Neradno takové signály ignorovati!
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty Re: Drnčící brzdy

Příspěvek  xxmirek Sun Nov 02, 2008 3:52 pm

Ahoj,
dokážu si představit, jakou jsi měl radost když na tu příčinu přišli. Ale zase na druhou stranu, nedokážu si představit, co by se mohlo stát, kdyby došlo k uvolnění středové matky např. při jízdě po dálnici ........... Kde je tedy nějaká odpovědnost servisáka který práci prováděl.Vím, že jsi rád že byla závada odstraněna, ale kde je tedy kvalita provedené práce za kterou člověk zaplatil. To si mám jako uživatel shánět nějakého dalšího servisáka který mi překontroluje práci předchozí firmy ???? To je tedy na zbláznění - Hlavní moto v této společnosti je
hlavně zaplať a nereklamuj, v případě reklamace - opět zaplať!!!!!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Jaké máte vy další zkušenosti s odvedenou prací za kterou jste někomu ZAPLATILI ?????????????

xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty Re: Drnčící brzdy

Příspěvek  Frodo Sun Nov 02, 2008 7:25 pm

Tady spíš přichází na přetřes otázka - jak se to mohlo uvolnit? U výměny kol jsem byl osobně - 4 šrouby dolů - přezutí, nahodit kolo -4 šrouby utáhnout a hotovo. Tam nemohlo k povolení středové matice dojít! A od novotí na kola nikdo jiný neshal. Spíš bych tipoval na výrobní vadu - špatnou montáž, nebo špatné zajištění středové matky proti samovolnému uvolnění.
Dnes jsme to švihali na Brno a v plné rychlosti jsem si na to kolo vzpomněl - nepříjemný pocit!
U Renaultu bohužel platí - Chceš koupit auto? - Jsi pán! Už jsi ho koupil? Dobře ti tak!!! Nedovoláte se v servise, ani u importéra. Mají hromadu keců, propracovaný systém kvality (neustálé telefonické dotazy, jak jste spokojeni) ale skutek utek. Tím to hasne......
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty Re: Drnčící brzdy

Příspěvek  xxmirek Sun Nov 02, 2008 7:46 pm

V souvislosti s článkem, který jsi napsal, mě ještě tak napadá jedna věc. Ty píšeš, že se Ti uvolnila středová matice na pravém předním kole. Ale jak píšeš v dalším článku, je nasnadě otázka jak se mohla matice uvolnit. Protože když si představím jak se točí pravé přední kolo
( myšleno ve směru jízdy ), a jak se utahuje matka, tak je to opravdu více než podezřelé jak došlo k uvolnění matice. Navíc tato matice by přece jen měla být nějakým způsobem zajištěna - nebo u Renaultu je to jinak než u všech jiných automobilek ???? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty drnčící brzdy

Příspěvek  bambinot Mon Mar 09, 2009 4:37 pm

Ahojky všem,
tak my včera začali trošku drnčet brzdy,nedalo mi to a dneska ráno jsem je byl zkontrolovat.Zadní destičky sjeté,přední byli tak na 5O%.Okamžitě pro nové a vyměnit!Mám Granda r.v.2004,1,9dCi,88kW,zadní třmeny jsou TRW a byli tam destičky FERODO FDB 1491.Ještě se dají použít tyto-FDS 1083 a FQT 1491,kdo chce jak investovat,já jsem koupil ty samé-FDB 1491 700,-kč.Při zpětné montáži jsem musel píst zpátky do brzdiče zatočit po směru hodinových ručiček,nešel mi zatlačit,zřejmě zase nějaká specialita frantíků?Máte s tím někdo zkušenost?Předek je Bosch a destičky byli taky FERODO FDB 1544.Ty jsem ještě nechal,pouze vyčistil.Tady šel lehce píst zatlačit do brzdiče.Hned jsem to prubnul a je po drnčení! Very Happy Možná to někomu pomůže při výběru destiček apod.
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty Re: Drnčící brzdy

Příspěvek  Kopy Mon Mar 09, 2009 4:50 pm

Specialita "frantíků" to není, zadní pístky do brzd se musí zatočit protože je to kotoučová brzda a tudíž tam musí být na pístky napojena táhla parkovací brzdy. Je to kvůli "samoštelu" vůle brzdy. Já to měl i u 20 let starýho Fiata Croma. U zadních brzd je potřeba píst zašroubovat, u předních jen zatlačit.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty drnčící brzdy

Příspěvek  bambinot Mon Mar 09, 2009 6:25 pm

Zdravím,
díky za postřeh a za radu kolego,u starších Sceniků jsem měl vzadu pakny,a jak to bylo u Citroena BX,který měl všude kotoučovky,to už si bohužel nepamatuji.Jedině to,že měl ruční brzdu na přední kola.Ale to jsme někde jinde.Ještě jednou díky, Very Happy
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty Re: Drnčící brzdy

Příspěvek  xxmirek Mon Mar 09, 2009 6:29 pm

bambinot napsal:Ahojky všem,
tak my včera začali trošku drnčet brzdy,nedalo mi to a dneska ráno jsem je byl zkontrolovat.Zadní destičky sjeté,přední byli tak na 5O%.Okamžitě pro nové a vyměnit!Mám Granda r.v.2004,1,9dCi,88kW,zadní třmeny jsou TRW a byli tam destičky FERODO FDB 1491.Ještě se dají použít tyto-FDS 1083 a FQT 1491,kdo chce jak investovat,já jsem koupil ty samé-FDB 1491 700,-kč.Při zpětné montáži jsem musel píst zpátky do brzdiče zatočit po směru hodinových ručiček,nešel mi zatlačit,zřejmě zase nějaká specialita frantíků?Máte s tím někdo zkušenost?Předek je Bosch a destičky byli taky FERODO FDB 1544.Ty jsem ještě nechal,pouze vyčistil.Tady šel lehce píst zatlačit do brzdiče.Hned jsem to prubnul a je po drnčení! Very Happy Možná to někomu pomůže při výběru destiček apod.
bambinot

Ahojte,
díky Vám za novou informaci. Brzdy se tu moc neprobírají. Takže každé info je pro všechny velice cenné a do budoucnosti jistě užitečné.
Jak budu měnit zimní pneu za letní, budu muset prohlédnout destičky. A tato informace je jistě ku prospěchu věci. Ještě jednou díky.

xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty Re: Drnčící brzdy

Příspěvek  Kopy Mon Mar 09, 2009 7:02 pm

bambinot napsal:Zdravím,
díky za postřeh a za radu kolego,u starších Sceniků jsem měl vzadu pakny,a jak to bylo u Citroena BX,který měl všude kotoučovky,to už si bohužel nepamatuji.Jedině to,že měl ruční brzdu na přední kola.Ale to jsme někde jinde.Ještě jednou díky, Very Happy
bambinot

takže "frantíci" tentokrát překvapili i mě Very Happy to že má nějaký auto ruční brzdu na předních kolech jsem zase netušil já Shocked Takže taky díky za info, vidím, že se mám ještě co učit Embarassed
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty Re: Drnčící brzdy

Příspěvek  svar Tue Mar 10, 2009 11:13 am

Romča+Jara napsal:
bambinot napsal:Zdravím,
díky za postřeh a za radu kolego,u starších Sceniků jsem měl vzadu pakny,a jak to bylo u Citroena BX,který měl všude kotoučovky,to už si bohužel nepamatuji.Jedině to,že měl ruční brzdu na přední kola.Ale to jsme někde jinde.Ještě jednou díky, Very Happy
bambinot

takže "frantíci" tentokrát překvapili i mě Very Happy to že má nějaký auto ruční brzdu na předních kolech jsem zase netušil já Shocked Takže taky díky za info, vidím, že se mám ještě co učit Embarassed
Možná Ti ještě rozšířím obzory, ty ruční brzdy na PN byly u i Saabů a docela s tím měli problémy na STK, když zadní náprava nebrzdila Question
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty Re: Drnčící brzdy

Příspěvek  ScenicNoir Tue Mar 10, 2009 11:32 am

Chápal bych ruční brzdu na přední nápravě u auta s pohonem zadní nápravy.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty drnčící brzdy

Příspěvek  bambinot Tue Mar 10, 2009 6:54 pm

Zdravím,
jo pánové,já jsem tenkrát potřeboval udělat sbíhavost,a když jsme přišli na to,že je ručka na předek,tak jsme na to všichni koukali jako "jitrnice" Shocked Já jen doufám,že mi Grandík nepřichystá nějaké podobné překvapení. Question
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty Re: Drnčící brzdy

Příspěvek  sali Wed Mar 11, 2009 9:00 am

Ruční brzda působící na přední nápravu u aut značky Citroen vybavených hydropneumatickým odpružením byla a je jedinou možností jak u auta snižovat a zvyšovat výšku podvozku i se zataženou ruční brzdou. Pro vysvětlení příklad: první BX měli pouze 4 měchy, na rozdíl od pozdějších ročníků které jich měli 5 a po zastavení motoru samovolně klesla zadní část (neuměla držet tlak, proto později přibyl pátý takzvaný proti padací) pokud by jste u takového auta zatáhli ruční brzdu z měchů by unikl tlak a po nastartování odbrzdili dřív, něž by systém natlakoval na hodnotu, kterou měl před vypnutím motoru, mohlo by dojít k prudkému poklesu zadní části auta a poškození systému hydropneumatického odpružení. Ruční brzda působící na zadní nápravu po zatažení, při zařazeném převodu totiž částečně fixuje polohu (výšku) zadní nápravy.
Takové se dostalo mému známému vysvětlení, když před lety koupil Citroen BX
alien alien alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty Re: Drnčící brzdy

Příspěvek  Lazak Fri Mar 20, 2009 10:29 pm

Dneska jsem přijel z Prahy a odešly mi cestou zadní desky, tak jsem si je dneska hned měnil za nové. Koupil jsem je za 560,- . Loni jsem si měnil přední a ty jsem měl za cca 900,-. nedoporučuji Renault, ti chtějí jen za desky cca 2000,- a je jedno jestli předek nebo zadek.
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty Re: Drnčící brzdy

Příspěvek  jaris Fri Mar 20, 2009 10:37 pm

HOY, máš čidla, nebo jak jsi to poznal ? rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty Re: Drnčící brzdy

Příspěvek  Lazak Fri Mar 20, 2009 10:49 pm

Nemám čidla, ale mám uši a jde slyšet jak to začne drhnout Very Happy
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty drnčící brzdy

Příspěvek  bambinot Sat Mar 21, 2009 7:33 am

Můj Grandík byl vyroben v roce 2004 a čidla na opotřebení tam nemám Crying or Very sad Jak jsem se díval,tak tam je zřejmě vytažená a připravená kabeláž,je to asi pro novější ročníky či vyšší výbavu,já mám výbavu Dynamique,1,9dci,88kW,120PS.
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty Re: Drnčící brzdy

Příspěvek  medabeda Wed Mar 25, 2009 8:59 pm

bambinot napsal:Ahojky všem,
tak my včera začali trošku drnčet brzdy,nedalo mi to a dneska ráno jsem je byl zkontrolovat.Zadní destičky sjeté,přední byli tak na 5O%.Okamžitě pro nové a vyměnit!Mám Granda r.v.2004,1,9dCi,88kW,zadní třmeny jsou TRW a byli tam destičky FERODO FDB 1491.Ještě se dají použít tyto-FDS 1083 a FQT 1491,kdo chce jak investovat,já jsem koupil ty samé-FDB 1491 700,-kč.Při zpětné montáži jsem musel píst zpátky do brzdiče zatočit po směru hodinových ručiček,nešel mi zatlačit,zřejmě zase nějaká specialita frantíků?Máte s tím někdo zkušenost?Předek je Bosch a destičky byli taky FERODO FDB 1544.Ty jsem ještě nechal,pouze vyčistil.Tady šel lehce píst zatlačit do brzdiče.Hned jsem to prubnul a je po drnčení! Very Happy Možná to někomu pomůže při výběru destiček apod.
bambinot
U Safrana se zadní pístek taky tzv.šrouboval dovnitř affraid
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Drnčící brzdy Empty Re: Drnčící brzdy

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru