Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šrouby

+14
svar
maky
MartinLM-SK
honzikf
jaris
ScenicNoir
mildaus
hudy
xxmirek
Lazak
pirduch
berko
velrybar90
Grandík
18 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Šrouby Empty Šrouby

Příspěvek  Grandík Sat Oct 11, 2008 3:22 pm

Zdravím všechny.
Právě jsem zakoupil starší plechové disky na Scenik II, no a vyvstala předemnou nová otázka, šrouby na uchycení disků jsou stejné jako u disků z lehkých slitin? Máte s tím již někdo zkušenost? Mám začít shánět jiné šrouby, případně kde a zakolik? Dík.


Naposledy upravil Grandík dne Fri Jan 02, 2009 2:07 pm, celkově upraveno 1 krát

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  velrybar90 Sat Oct 11, 2008 5:06 pm

taky by mi to zajímalo, protože mám kola na zimu připravený, ale ty šrouby- no fakt nevím. pokud to do zítřka sem někdo nedá, tak to půjdu vyzkoušet.
velrybar90
velrybar90

Poeet p?íspivku : 56
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty šrouby

Příspěvek  berko Sat Oct 11, 2008 6:58 pm

co jsem měl auta na nich hliníkáče na léto a plecháče na zimu tak měli jiné šrouby,jinou délku ale u rencka nevím.měl jsem scorpio2,8 tempru1,6,lanciu2,0,rovera1,6 a ted mam granda 1,9dci.-)) Basketball
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  pirduch Sat Oct 11, 2008 7:02 pm

No já nevím, u Twinga mi stačily jedny šrouby...teď kupuji Grandscenika a doufám,že si taky vystačím jen s jedněmi...
pirduch
pirduch

Poeet p?íspivku : 96
Age : 55
Location : Litvinov/Most
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty šrouby

Příspěvek  berko Sat Oct 11, 2008 7:41 pm

šrouby na hlinikáče jsou vždy delší,protože je disk silnější a ma jinou tloušťku v oblasti šroubu ,je to muj názor scratch geek
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  Lazak Sat Oct 11, 2008 8:11 pm

Tak já vám to povím naprosto přesně, pokud máte origo alu kola tak šrouby pasují jak na hliníkáče tak na plecháče. lol! lol! lol!
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  velrybar90 Sun Oct 12, 2008 9:28 am

opět se potvrdilo to, co sem očekával. lazak zná a uvedl to na pravou míru. takže to ani zkoušet nepůjdu. díky!
velrybar90
velrybar90

Poeet p?íspivku : 56
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  xxmirek Sun Oct 12, 2008 4:10 pm

Taky jsem řešil tento problém, ale dočetl jsem se, že pokud se kupují disky - plechové, je nutné při nákupu uvádět celé identifikační číslo plechového ráfku, které je uvedeno ve Velkém technickém průkaze. Já tam mám uvedeno : 6,5 J 16-49. A to číslo 49 je to důležité, které uvádí
hodnotu " ET" neboli (einpresstiefe) je vzdálenost mezi pomyslným středem disku a místem, kde dosedne na nápravu vozidla (čím vyšší číslo, tím více kolo „zapadne“ do blatníku), uvádí se v mm. Nemyslete si jsem jsem nějak v tomto oboru znalý, ale vyčetl jsem to na jedněch stránkách. Tady je to i s nákresem, takže studujte : scratch bom cheers

Šrouby 000diskparametry


Šrouby Tabulk11

xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  xxmirek Sun Oct 12, 2008 4:36 pm

A teď složení pneu :

Šrouby Slozen10


xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty srouby

Příspěvek  hudy Sun Oct 12, 2008 11:22 pm

Rozdil ve sroubech pro plechove a pro hlinikove disky je ve tvaru "spodku hlavicky", jedny ho maji do konusu a ty druhe do polokoule, bylo mi receno ze srouby pro hliniky se daji pouzit i pro plechy ale obracene to jit nemusi. Teda ne za by kolo nedrzely ale pry ty nespravne mohou hlinikovy disk ponicit.

Šrouby Srouby11
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  mildaus Tue Oct 14, 2008 4:10 am

Včera jsem nasazoval plecháče se zimníma gumama ... a narazil jsem na stejnej zádrhel ... mám origoš hliníky a šrouby s prstencem ... nebyl jsem si zcela jist jestli je tam můžu naprat ... ,ale napral jsem je tam .......... takže Hudy díky ... cheers

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  Grandík Tue Oct 14, 2008 9:22 pm

Ani jsem nečekal tak velký a rychlý ohlas. S výměnou letních kol za zimní chci ještě chvilku počkat, ale chtěl jsem být dopředu připraven, abych pak v závějích nejezdil na letních a nesháněl jiné šrouby. Děkuji za informace a vysvětlení, bylo jich tolik na ráz, že teď je budu muset chvilku přebírat a vstřebávat. Very Happy Laughing Wink


Naposledy upravil Grandík dne Fri Jan 02, 2009 2:08 pm, celkově upraveno 1 krát

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  velrybar90 Fri Nov 21, 2008 8:07 am

ty šrouby na obrázku od hudyho jsou pro plecháče. pro hliníky mají delší tělo bez závitu a konusovou podložku. tyto šrouby při dotažení na určený moment mohou pomačkat plecový disk. renault je na plecháče zakazuje-z úst šéfa autorizovaného servisu.
velrybar90
velrybar90

Poeet p?íspivku : 56
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  xxmirek Tue Nov 25, 2008 8:17 pm

velrybar90 napsal:ty šrouby na obrázku od hudyho jsou pro plecháče. pro hliníky mají delší tělo bez závitu a konusovou podložku. tyto šrouby při dotažení na určený moment mohou pomačkat plecový disk. renault je na plecháče zakazuje-z úst šéfa autorizovaného servisu.

No takTi tedy díky. Nasadil jsi mi pěkného brouka do hlavy.Já jsem použil na nové plecháče šrouby z hliníkáčů. Teď mám ale obavy, v jakém stavu budou plechové disky až je na jaře budu sundávat. scratch Ale mám zase obavy z reakce manželky, které bych měl říci, že potřebuji ještě koupit šrouby na plechové disky. Ženským se tyto záležitosti těžce vysvětlují. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Má někdo z vás stejnou variantu jako já ? To znamená plechové disky a šrouby z hliníkáčů ?????
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  ScenicNoir Tue Nov 25, 2008 9:04 pm

Já taky. S tím pomačkáním jste mě teda trochu nahlodali ale zas to neberu tak dramaticky. Prostě čas od času zkontroluju dotažení a uvidím, případná deformace by se z toho měla poznat.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  mildaus Wed Nov 26, 2008 4:59 am

xxmirek napsal:
velrybar90 napsal:ty šrouby na obrázku od hudyho jsou pro plecháče. pro hliníky mají delší tělo bez závitu a konusovou podložku. tyto šrouby při dotažení na určený moment mohou pomačkat plecový disk. renault je na plecháče zakazuje-z úst šéfa autorizovaného servisu.

No takTi tedy díky. Nasadil jsi mi pěkného brouka do hlavy.Já jsem použil na nové plecháče šrouby z hliníkáčů. Teď mám ale obavy, v jakém stavu budou plechové disky až je na jaře budu sundávat. scratch Ale mám zase obavy z reakce manželky, které bych měl říci, že potřebuji ještě koupit šrouby na plechové disky. Ženským se tyto záležitosti těžce vysvětlují. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Má někdo z vás stejnou variantu jako já ? To znamená plechové disky a šrouby z hliníkáčů ?????
xxmirek
No ahoj , já mám stejnou variantu ... napral jsem šrouby z hliníkáčů na plechy ... když jsem to četl tak jsem dost znejistěl ...ale budu to řešit na jaře ... když budou plecháče OK tak nic řešit nebudu
teď jsem jen opatrně provedl dotažení ...nic povoleného nebylo Embarassed

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  Lazak Wed Nov 26, 2008 7:45 am

Nic se nestane, není co, jednou se to utáhne a je to, jinak to nijak nic nedělá, to by jste museli a povolovat a utahovat každý den. Twisted Evil
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  xxmirek Thu Nov 27, 2008 6:23 pm

Lazak napsal:Nic se nestane, není co, jednou se to utáhne a je to, jinak to nijak nic nedělá, to by jste museli a povolovat a utahovat každý den. Twisted Evil

Díky za uklidnění, to že bych to denně povoloval a zase dotahoval, se nestane. Jelikož jsem od přírody dosti lenivý a toto by znamenalo pro mé tělo práci navíc .... Sleep Sleep Sleep . Teď vážně, i já si osobně myslím, že by to disk nemělo poškodit, jelikož jsem se díval při dotahování, že konus přesně zapadl do plecháče. No uvidíme na jaře, až půjdou plechy dolů ..... affraid affraid affraid .
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re. Šrouby

Příspěvek  jaris Wed Jan 28, 2009 5:17 pm

Ahoj, vaše diskuze na toto téma mě zaujala a to z tohoto důvodu Exclamation . Koupil jsem na zimu santa nový boty( 205/55/16 91h Kleber Krisalp HP2) a k tomu odpovídající plecháče. Bezelstně jsem je přišrouboval šrouby z hliníkáčů a vesele jezdil clown až do doby defektu Crying or Very sad V servisu řval mechanik jako alpská kráva, že tyto šrouby nelze použít- prý může při utahování prasknout hliníková kuželová podložka a kolo je tím pádem volné?! Question Tak jsem všechny šrouby vyměnil, ale zajímalo by mně scratch , kdo má pravdu.
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  honzikf Thu Feb 05, 2009 10:43 pm

Ahoj,
to se budu muset zítra při předávání auta přeptat, jak to mám vlastně namontovaný. Sice s plecháčema nemixuju, na léto mám origo 17ky, a k zimním jsem kupoval nové alu 16ky, a k těm jsem dostal se sadou distančních kroužků i kompletní sadu šroubů, tak se poptám, jak to vlastně s těma šroubama je. Jestli náhodou nebudu řešit stejný problém, jako vy - jiný šrouby do zimních Dezentů a jiný na origo alu od Rendy? scratch Zítra napíšu.
Honza
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  honzikf Mon Feb 09, 2009 1:45 am

honzikf napsal:Ahoj,
to se budu muset zítra při předávání auta přeptat, jak to mám vlastně namontovaný. Sice s plecháčema nemixuju, na léto mám origo 17ky, a k zimním jsem kupoval nové alu 16ky, a k těm jsem dostal se sadou distančních kroužků i kompletní sadu šroubů, tak se poptám, jak to vlastně s těma šroubama je. Jestli náhodou nebudu řešit stejný problém, jako vy - jiný šrouby do zimních Dezentů a jiný na origo alu od Rendy? scratch Zítra napíšu.
Honza

Ahoj,
dneska mne při koupi zabezpečovacích šroubů chytili na švestkách. Takže:
"Zimní" ráfky Dezent N 7Jx16 mám přichyceny šrouby s kuželovou dosedací plochou, takové jako vyfotil hudy (ty vrchní) o délce závitu 26mm.
"Letní" originální ráfky Steppe 6,5Jx17 byly přichyceny variantou s podložkou - jak píše velrybar90.
Je to pakárna mít dvě sady šroubů, ale garáž to snad pojme. Cool
O procesu zápisu nestandardních 7Jx16 ráfků do VTP píšu vedle.
Honza


Naposledy upravil honzikf dne Mon Feb 09, 2009 8:47 pm, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : Zpřesnění)
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  MartinLM-SK Tue Jul 14, 2009 7:01 pm

Skrutky pre oceľový disk a disk z hliníkovej zliatiny sú odlišné.

Šrouby Mr370scenic3pdfadoberea.th

8 - skrutka pre disk zo zliatiny
9 - skrutka pre oceľový disk
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  mildaus Mon Oct 12, 2009 6:46 am

ahoj Kluci dlouho jsem tu nebyl a teď se tu probírám vyšemi zkušenostmi a radami ... zima še blíží a já se chystám přezout na zimáky-plecháče. začal jsem shánět šrouby na placháče a ejhle potřebuju radu ... na internetu 520 Kč+dph za sadu na auto .....šroub 12x1,5x26 mm délka .. na 19 klíč ... je to on ???? nikde jsem rozměr nenašel ....
PS jinak v renaultu nemají skladem a 76kč + dph ta 1ks Evil or Very Mad

díky m

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  MartinLM-SK Thu Nov 05, 2009 6:41 pm

Tak som prezul na zimu a pre istotu som kúpil aj skrutky s gulovou hlavou. Skrutka 12x1, 5x26. Cena za 1 ks 1,30 €. V Renaulte chceli za 1 ks skoro 4 €.

Šrouby P1010278o.th

Chcem sa Vás ale spýtať, na pár skrutkách na Al disk sa mi ten kužel povolil. Nesedí pevne na závite, ale sa volne pohybuje madzi závitom a hlavou skrutky. Je to chyba?
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  hudy Fri Nov 06, 2009 7:56 am

Je to správně, je to schválně, aby se tím šroubem neodíral hliníkový disk, dokonce jsem četl, ze je dobré prostor mezi hlavou šroubu a tou podložkou máznout, aby to po sobě hezky klouzalo
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Šrouby Empty Re: Šrouby

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru