Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kupa Scenic II

+15
Evgen
IvaniUS
honzikf
jirkas
citron99
bambinot
palladin
maky
Popenec
Lukyn
sali
Rostini
edgu1
_Mickey_
sameucho
19 posters

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  sameucho Wed Dec 01, 2010 12:11 pm

ad Popenec: Tady máš návod na scenica II, vyber si rok a stahuj
Dik. Je to vo 'vrecku', idem studovat. Predpokladam, ze navod na Scenica a Grand Scenica bude v principe totozny.

ad Maky: Jo a ještě si uvědom že cena auta po novém roce opět klesne min. o 10- 15%. Ale to už by sis auto nekoupil nikdy.
Svata pravda ....

Suhlasim s tym co napisal Sali:
Málo km a dobrá výbava udělají navíc 1.ooo eur; 500 eur exkluzivita motoru; 1.ooo eur autorizovaný prodejce Renault
. Je na mne zvazit si co chcem a dufat ze za inzerovane ceny aj dostanem inzerovany tovar. Dotazoval som sa do Brna a dozvedel som sa, ze zaujemcov je vela a ponuka velmi cerstva - cena za zatial znizovat nebude. No 10.400,- EUR je pre mna uz dost, asi ostanem pri niektorom z ostatnych inzerovanych vozov.


sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  sameucho Wed Dec 01, 2010 12:51 pm

Koho by to zaujimalo, nejake manualy su aj tu (este som ich nestiahol, neviem ake su):
http://www.manualy.karnet.sk/en/renault-manualy/132-renault-scenic-2-manualy-prirucky

sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  sali Wed Dec 01, 2010 1:07 pm

Jasně, že ti toho krasavce od Pokorných nevnucuju. Když sem ho viděl tak rodiné úspory nastřádané v prasátku, už už pomalu zpívaly prasátku pohřební písně. Cestou jsem však potkal kalkulačku a bylo vymalováno.
1,9 dci 6,6l nafty x 27 (tankuju levně na slovensku) / 2,0T 8,5l benzínu x 31 násobeno x 1oo.ooo km co obvykle vydržím s jedním autem = 85300kč + dodělat tažné + ztráta z kupní ceny stávajícího Lucifera a už sem byl přes 2oo.oookč a to je hodně za 100% radost z jízdy s 2,0T. Hold Scenic se kupuje srdcem, ale s kalkulačkou v ruce.
A k cenám nových aut v době jejich prodeje náš Lucifer 1,9dci v skoro základu jako nový v Itálii 23.500 EUR dnes sotva 5.ooo eur

Hodně štěstí při výběru sali alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  jirkas Fri Dec 03, 2010 2:20 pm

Se svým Scénicem ačkoliv jsem jej koupil jako ojetý vůz jsem nadmíru spokojen. Vozidlo jsem zakoupil jako pětileté od jednoho dovozce ve Východočeském kraji. Před koupí vozidla prodejce doložil jeho kompletní historii a bezproblémů vůz rezerovoval až do mého prověření VIN kódu a historie v autorizovaném servisu, kde byl stav vozu potvrzen. Krom pár drobných závad ( s kterými musí člověk při koupi ojetiny tak nějak počítat ) jsem vážnější problém neměl. Scénika hodnotím prozatím kladně. Jinak při počtu najetých kilometrů za rok, které uvádíš bych rozhodně doporučoval benzín než diesel. Sám vlastním benzinovou šestnácku a naloženej s rodinkou na dálku se s tím nechá jet za 6l/100 km.

Jinak rok výroby vozidla mám 2004 a zakoupil jsem jej při stavu 70 300 km za 160 000. Při srovnání výbavy, roku výroby a počtu najetých kilometrů je Scénic s jinými typy vozidel cenově nesrovnatelný ( hovořím o typu MPV ).
jirkas
jirkas

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 25. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  sameucho Tue Dec 07, 2010 8:34 am

ad jirkas: Před koupí vozidla prodejce doložil jeho kompletní historii a bezproblémů vůz rezerovoval až do mého prověření VIN kódu a historie v autorizovaném servisu, kde byl stav vozu potvrzen.
Som odjakziva presvedceny ze ceska 'kulturnost' je daleko pred slovenskou co sa prejavuje vo vsetkych strankach zivota, napr. aj pri takej kupe auta v bazare. Tebe predajca auto bez problemov rezervoval kym si si ho nepreveril. Mne predajca nie je ochotny poslat VIN cislo k vyhliadnutemu autu cez SMS (a samozrejme ze takuto informaciu neuvadza ani priamo v inzerate ... este by si nedajboze ludia auta preverovali vopred!) a na otazku ako je to z rezervaciou som dostal odpoved, ze za rezervaciu sa plati 400 EUR nevratna zaloha, ALE ...
- auto si musim overit este skor ako zaplatim zalohu (ak niekto medzicasom pride a auto kupi mam smolu, vydavky spojene s overenim auta platim ja a nikto mi ich nevrati).
- ak zaplatim zalohu a zistim nezrovnalost skutocnosti oproti inzerovanym udajom, zalohu mi tiez nevratia

... horsie jak na divokom zapade!


sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  jirkas Tue Dec 07, 2010 8:11 pm

Pokud máš zájem, můžu ti poskytnout reference a kontakt na internetové stránky zmíněného dovozce. Zde rozhodně nebudu dělat reklamu. Dovozce krom značky Renault vozí i jiné vozy převážně z německa. Bezprostředně po dovozu je vozidlo vyčištěno, připraveno k prodeji a nafoceno na internet, kde je hned ke keždému vozu uveden VIN kód, který si můžeš v autorizovaném servisu zdarma nechat prověřit. U každého vozu je též uveden jeho stav, zda a po jaké výměně náplní vozidlo je a kolik má najeto km, zda je po rozvodech apod. Vzhledem k tomu, že dovozce nedováží jiná auta než se servisní knížkou a pravidelným servisem v autorizovaném servisu, není problém tyto skutečnosti ověřit kdekoliv v rámci EU.
jirkas
jirkas

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 25. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Kurenie v RGS, rosenie predneho okna

Příspěvek  sameucho Sat Jan 29, 2011 10:33 pm

Chcel by som sa opytat na par veci:
- ako je to s kurenim v RGS v zime. Trva dlho kym sa motor zohreje a interier vykuri? Konkretne pri motorizacii 1.9 dCi 96kW prip pri slabsej verzii 88kW?
- je kurenie realizovane len teplom od motora? ... tusim niekto spominal nieco o kombinacii elektrickeho kurenia (do doby kym sa motor nezohreje) a kurenia od motora.
- je problem s rosenim predneho skla v zimnych mesiacoch? Ako je v RGS rieseny ohrev celneho skla? Existuje pri RGS nieco podobne ako ma napr. S-MAX t.j. elektricky ohrev sustavou mriezky odporovych vodicov zaliatych v prednom skle?

Dik.

sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  palladin Sun Jan 30, 2011 10:09 am

Vozidlá sú vybavené sústavou ohrievacích odporov. Výkony sú buď 1000W alebo 1800W. Záleži to na konfigurácii a krajine určenia. Teoreticky by to šlo vyčítať z diagnostiky nakoľko sa tento údaj zadáva do RJ klimatizácie - jednotka kúrenia alebo odčítaním typového štítka odporov. Brat má 88kw a zdá sa mi že mu to kúri rovnako ako mne. Neviem ale benzínové motorizácie myslím nemajú ohrievacie odpory.
Vlažný vzduch ide už po chvíli, bez ohľadu na teplotu chladiacej kvapaliny. Samozrejme, keď je vonku -18 tak nepôjde 40st. vzduch za 1. min. Chvíľu trvá kým sa ohrejú vzduchovody (3-5 vlažný vzduch). Výkon kúrenia je riadený RJ a závisí od záťaže el. siete vozidla. Počuť také slabé cvakanie relátok v palubovke.
Ďalšia vec ktorá ovplyvňuje ohrievanie je záťaž. Čiže keď som sám vo vozidle(menšia spotreba - menšie teplo zo spaľovania) sa ohreje pomalšie ako pri 3-4 ľuďoch a potom jazda. Za mestom to je rýchlejšie ako po meste.
Mám s kamarátom takú fintu na automatickú klímu, treba zvýšiť teplotu ale nechať dáku dobu na stredné, alebo nižšie otáčky ventilátora. Režim AUTO zbytočne fúka na plné pecky a chladí vodu a vzduch .
Rosenie okien je závislé od stavu kabínového filtra ale stačí pustiť odmlženie čelného skla a po chvíli je to OK.
Moje skúsenosti sú vo väčšine prípadov z jazdy do práce (20 km - 2 km Mesto (cca 400 m vlažný vzduch pri -5 až -10 st ) 11 km mimo mesta a zvyšok zasa mesto a rýchlosť do 60 km/h.)
Neviem moc som sa nestretol s ohrevom čelného skla, je to vraj dobrá vec, ale môže to mať aj nevýhody, hlavne pri jazde v noci.

Jedine na čo si treba dávať cez zimu pozor, je sneh/voda na rohožiach - vyzráža sa na skle a potom to je niekedy zábava očistiť/rozmraziť. Ja som si zvykol vyklepať to z rohoží a je pokoj...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Dik za info.

Příspěvek  sameucho Sun Jan 30, 2011 1:19 pm

Porovnavam s S-MAXom, ktory ohrev celneho skla ma. VIem ze RGS to nema ale chcel som vediet ci je to realne vadi alebo nie. Nepochybujem samozrejme, ze jazdit sa bez toho da, ale napr. vo Felicke s tym mam obcas dost problem. Teda nie ze by neslo odrosit, ale niekedy ak sa chcem zbavit rosy na celnom skle, musim vytocit kurenie na plno a potom byva v aute teplo na nevydrzanie a to aj napriek tomu, ze teply vzduch je nasmerovany len na celne sklo. Pytal som sa na toto kamarata co ma S-MAXa a ten si ohrev celneho skla pochvaloval. Dotazal som sa aj na jeho nazor na zhorsenie vyhladu (+ osobitne v noci) a jeho odpoved bola : "V noci to nevidiet vobec, len cez den v urcitych svetelnych podmienkach, ak sa na to ustredis." Ohrev celneho skla je vec ktoru by som ocenil.

sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Panoramaticka strecha

Příspěvek  sameucho Sun Jan 30, 2011 1:29 pm

Este sa chcem opytat tych co maju panoramaticku strechu ako su s nou spokojni. Je to podla Vas dobra vec? Alebo su s tym spojene aj nejake nevyhody? Azda vsetky nazory co som nasiel na webe je o tom, ze ludia si panoramu pochvaluju pre lepsi zazitok z jazdy pasazierov na zadnych sedadlach. Nikde som sa nedozvedel o ziadnych pripadnych nevyhodach. Rozmyslam pritom ci pri horucich slnecnych dnoch panorama nama za nasledok prilisne prehrievanie interieru na priamom slnku (samozrejme pri zatiahnutych roletkach). Tiez mam pochybnosti, ci auto s panoramatickou strechou nie je potencialne nebezpecnejsie v pripade havarie (mensia tuhost karoserie, viac sklelennych crepin). Auto ktore sa chystam ist pozriet ma panoramu po celej ploche strechy - zvnutra su to akoby dve samostatne okna na streche. BTW: tie roletky sa daju ovladat z miesta vodica? Je tienenie dostatocne aj pri priamom slnku priamo nad hlavou?

Dik

sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  maky Sun Jan 30, 2011 5:27 pm

Buď zdrávo saméucho, tak jsem si panorámku vydydal, no to sem si nakydal!!!! Tak jet s otevřenou střechou se dá tak po městě, ale to ti slunko pere do hlavy. Při jízdě nad 80km už to není zábava, ale hluk a vibrace. No a ta záclonka nemůže být při otevřenén okně zatažená, protože by se roztrhala. Nemohu říci, že je pod tím v zimně větší zima a v létě hic, ale když nemáš v parném dni zataženou roletku, je tam pařák, že to ani klima neutáhne, tudíž zatáhnout tu roletku potřebuješ. No a to nejhorší, po určité době začne to okno drnčet a vibrovat, nevím ještě sem nenašel odvahu ho rozebrat a zkusit dát nová vodící kolečka jestli to jde,,,??? Zatím ještě nezatéká ale je pravděpodobné, že asi někdy začne. No a na Tvůj dotaz ohledně ovládání té zadní roletky zepředu, tak to bys musel mít ruku dlouhou aspoň 2 metry abys na tu zataženou roletku dosáhl.( otevírá se a zavírá pouze ručně!!!) Tudíž moje zkušenost - davy žasnou, odborník kroutí hlavou. (už bych za to prachy nevyhodil), a to není moje první skušenost se šíbrem už sem ho měl na Š 100, a na Samaře!!! Ale na tom rendlovi se mi to moc líbilo!!!!! Jo a ještě k tomu rozmrazování předního okna: moje zkušenost je taková, ráno vyjedu z garáže, zavřu vrata motor běží sednu a jedu. Pouze jednkrát sem musel zapnout klimu na odmlžení páry uvnitř, okamžitě mizí. Po ujetí 2Km při 10st. pod nulou začíná automatická klima topit do vozu na přední okno topí po vyjetí z garáže. Podle mě je tam nejaké el. topidlo které na okno začne hnát horký vzduch při zapnutí toho odmražování, nebo když to přepneš na př. okno. Jediné co mi vadí je znečišťování okna ve dveřích ofukem z předního okna od stěračů!!!: Za chvíli není pořádně vidět do zpětného zrcátka!!!!! Maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Diky Maky

Příspěvek  sameucho Sun Jan 30, 2011 10:08 pm

za odpoved. Mam vsak dojem, ze existuju dva druhy stresnych okien. Prve je klasicke otvaratelne okno - siber, teda to co mas asi ty. Druhe je pevne, t.j. neotvaratelne presklenie. Tu otvaratelnu habaduru mam aj na mojej felicke a toto uz rozhodne nechcem. Ako pises, pri vyssich rychlostiach to pisti, obcas cez to tecie a zeby sa cez to lepsie vetralo, nuz nemam ten dojem. Jedina vyhoda je, ze ked mam na streche bajky, mam prehlad ci som niektory z nich nestratil. Niekto ma kedysi presviedcal, ze je to dobre na vetranie pocas jazdy, vraj tak menej pocut hluk pneumatik, ale prdlajz. Smile

Neotvaratelne panoramaticke okno nie je na vetranie, ani na mavanie pri prechadzani okolo jasajuceho davu po zvoleni za prezidenta, je to dobre zrejme len na pocitanie vtakov a hviezd. Moze sa to hodit pri jazde peknou krajinou - vysokymi horami, uzkymi udoliami a roklinami, povedla strmych bral, hustym lesom ... No ale pochybujem ci to stoji zase za ten upek na otvorenom slnku niekde v chorvatsku Sad

A na to ovladanie sa nepytam nahodou - sedel som nedavno v C4GP kde tiez bola taka panorama s roletkou. A ta roletka sa ovladala z miesta vodica takym polohovatelnym otocnym ovladacom. To bolo, co sa ovladania tyka, super. A kolega ma zase Peugeot 307 a tam ma zase panoramu zakryvanu takym akymsi pohyblivym plato - ked je to zatvorene vyzera to ako normalana plna strecha predelena akurat takym akoby svom. A tiez to ovlada elektricky. Preto som chcel vediet ci v RGS je ovladanie podobne. Ale, ako sa dozvedam, zrejme asi nie. Ale je mozne, ze to zavisi od stupna vybavy. Chystam sa coskoro pozriet RGS s touto vymozenostou, tak sa presvedcim na tvari miesta ako sa veci maju.


Naposledy upravil sameucho dne Mon Jan 31, 2011 10:42 am, celkově upraveno 2 krát

sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Sklon opierky soferovho sedadla

Příspěvek  sameucho Sun Jan 30, 2011 10:16 pm

Ozaj a da sa v RGS regulovat sklon operadla soferovho sedadla? Mozno blba otazka ale v nejakej recenzii RGS som cital ze sklon opierky soferovho sedadla sa menit neda - treba sa uspokojit s takym ake je. Ale nejak sa mi tomu nechce verit - zeby sa to tykalo starsieho modelu? A nepamatam, ked som v tom sedel a vsetkym krutil a vsetko mackal, ci som opacil aj sklon operadla. Tusim som menil nastavenie bedrovej casti, vysku sedaka, dopredu-dozadu ale ci aj sklon celej opierky, to uz fakt neviem. Teda ako?

sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  honzikf Sun Jan 30, 2011 10:58 pm

Ahoj sameucho,
panorama je ze dvou dílů, jak už jsi zmínil, přední odsouvatelný elektricky a zadní pevný. Krycí roletky proti sluníčku se rolují dozadu, tak na tu přední dosáhneš z předních sedadel a zase zasuneš, ale na tu zadní se fakt nedá z místa řidiče dosáhnout, jak už psal Maky. Elektricky ovládané ála Citrón či Pažout prostě nejsou, s tím se budeš muset smířit nebo se na to vykašlat. To přední otvíratelné okno mi i po 2 letech (od koupě nového) sedí dobře a při zavřeném až do 180km/h není ani patrný aerodynamický hluk, ale to tě doma nemusí trápit, pokud nejezdíš moc Německo, kde to můžeš na dálnici rozjet až na max. (u mě zhruba 208km/h podle GPS, tachometr ukazuje bláboly přes 220km/h).
U mojí výbavy se dá regulovat sklon opěradla u řidiče i spolujezdce (v jistých krocích podle zubů), výška sedadla také u obou (pumpička), bederní opěrka jen u řidiče (kolečko), o kolejničkách na posouvání sedadla dopředu a dozadu snad ani nemusím mluvit, to je snad samozřejmost v každém soudobém autě.
Volantu se dá regulovat výška i vzdálenost. S prostřední schránkou (na CDčka a kelímky), na níž jsou loketní opěrky se dá také jezdit dopředu dozadu, jak je ti to příjemné.
Přeju ti dobrou ruku při výběru!
Honza
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  maky Mon Jan 31, 2011 8:30 am

Jasně jak píše Honzíf, střešní okna jsou jen tato,auto je z r. 10/2005 , 130tis.km, ( okno opravdu drnčí a píská, musím mít zataženou tu roletku vepředu), výbavu mám PRIVILEG- to je nejvyšší, No a ty sedačky jdou sklopit opěradla u obou, ALE..... To sklopení jde po zubech a jen do 2/3, pak až na doraz do roviny bez aretace, ALE nejde to hned od zdola jako u starých škodovek ale ten kloub je asi o 10cm výše v operadle, no moc na spaní to není!!!! Nastavit sklon opěradla pro řízení jde. Vychytávka je stavitelný volant, nahoru dolu, vytáhnout zastrčit.
Jak píše honzíf tak ten komfort při řízení a ergonometrie místa řidiče tak to je super....V pátek dokonce manželka prohlásila že než jet se Seatem Toledo, tak radši pěšky......při naléhání že to sou 3km, tak se nechala ukecat a po dojetí chtěla klíčky zahodit.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Panorama,

Příspěvek  sameucho Mon Jan 31, 2011 8:37 am

ad HonzikF) a aky je tvoj subjektivny nazor na panoramu? Bral by si to opat, alebo uz nie - ako Maky? Stoji ta sranda za to alebo je to viac na ostaru? Ako je to u teba lete, ked prazi slnko?

sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  IvaniUS Mon Jan 31, 2011 9:17 am

ahoj, ja mam panoramu tiez, ale pevnu, teda okna do neba su, ale pribite na pevno Very Happy
musim povedat ze v lete je tam dost teplo, ale ked rucne zatiahnes rolekty, tak sa citelne ochladi a je to v pohode.
pre teba ako vodica, sa to moc neoplati, ale kazdy spolujazdec ktoreho zoberies do auta, a nedajboze na zadne sedadla, bude len nemo sediet a kukat cez tolko okien na taky super vyhlad.

kedze chcem teraz vymenit mojho GS 2006 za nieco nove, tak zase hladam panoramu Very Happy, ale len pevnu, otvarat sa to neoplati Very Happy
IvaniUS
IvaniUS

Poeet p?íspivku : 22
Age : 38
Location : Turzovka - Slovakia
Registration date : 25. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Diky za reply.

Příspěvek  sameucho Mon Jan 31, 2011 9:58 am

Presne ako pises otvaracie stresne okno urcite nechcem. A tiez mi je jasne ze ako vodicovi mi to je na dve veci. Rozmyslam vsak koli deckam, ci by to 'ocenili' a cestovali pri dlhsich presunoch kludnejsie. Mam vsak obavu, ze ak je to ovladatelne len rucne, potom radsej nie, lebo si viem predstavit ako stojim kazdych 20km - ocko svieti mi do oci, ocko ja chcem pozerat na vtaciky. ... Smile A stale je tam ten faktor tepla (+ bezpecnosti v pripade nehody). Proste dochadzam k zaveru, ze panoramu radsej asi nie. To co som sa chystal ist obzriet vypada takto : https://2img.net/r/ihimizer/f/rgspanorama1.jpg/

sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  maky Mon Jan 31, 2011 11:43 am

Jóó to je přesně ono, přední je elektricky otvírací posuvné, zadní pevné neoteviravé. Roletky se zasouvají jak vepředu, na ní za jízdy v pohodě dosáhneš, vzadu jí při troše prohnutí odjistíš a otevře se , ale zavřít buď si udělat provázek k madýlku, ten přivázat na zrcátko, a provázkem zatáhnout a rukou doklapnout. ( nějak na to u rendla zapomněli. Také sem viděl u jiných aut ty roletky 2, jedna ta u okna síťka, může být zatažená i při otevřeném okně, a zavřená tříští sluneční světlo, že tě nepálí šiska) druhá jako u nás při zatažení vypadá jako stropní čalounění. Rendla s pevným předním neotevíracím oknem sem ještě neviděl, tím nechci říci že určitě neexistují???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  palladin Mon Jan 31, 2011 12:39 pm

Pridám moju skúsenosť
Strašne sa mi páčila panorama. Mal som na ruke scénica - červenú metalízu, biela polokoža, navigácia a panoráma. No proste všetko čo by som chcel. Najskôr som ostal udivený nad divným zvukom ktorý sa ozýval pri otváraní strechy (asi tam boli vybehané koľajnice) a potom keď slnko začalo pražiť cez panoramu, som zatiahol roletu a prišiel k záveru, že je to pre mňa zbytočná vec a ďalšia vec,ktorá môže byť zdrojom problémov.

Opýtam sa ostatných, má niekto nezávislé kúrenie v aute? Pozeral som na jazdené kúrenia cca 200€ ale ide o to kam to dať a aký typ.

palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  honzikf Sat Feb 05, 2011 12:33 pm

sameucho napsal:ad HonzikF) a aky je tvoj subjektivny nazor na panoramu? Bral by si to opat, alebo uz nie - ako Maky? Stoji ta sranda za to alebo je to viac na ostaru? Ako je to u teba lete, ked prazi slnko?
Nemůžu si stěžovat, když je moc horko, tak zatáhnem roletky.
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  honzikf Sat Feb 05, 2011 12:38 pm

palladin napsal:
Opýtam sa ostatných, má niekto nezávislé kúrenie v aute? Pozeral som na jazdené kúrenia cca 200€ ale ide o to kam to dať a aký typ.

Ahoj palladin,
to by bylo dobré, ale absolutně si neumím představit, kam by to schovali, protože i dostat se k žárovičkám je dost problém (nejlépe mi to šlo "gynekologicky" přes podběh). Možná tam máte víc místa s jinými motory...


Naposledy upravil honzikf dne Sat Feb 05, 2011 12:39 pm, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : upřesnění)
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  maky Sat Feb 05, 2011 2:29 pm

Tak když sem sháněl čendu já, tak se na pár inzerátech objevilo nezávislé, nebo přídavné topení, jak to kdo chce nazvat. Je to takový bufík (nafta, benzín) jako býval i na trabantech, nebo ho mívala vzduchem chlazená auta ( T 603, Volkswágen brouk, Zaporožec) No origo sem neviděl ani nevím kde je umístěné, ale vychází mi to že někde u motoru a blízko topení kvůli napojení na klasické topení. Zprvu sem si to chtěl taky dopřát, pak sem si říkal, kolikrát to topení pustím bez toho aby mi běžel motor ( sežere to baterku), a nakonec sem od toho požadavku upustil. Ale do karavanu by se docela hodilo, mám tam mít plynové, nebo benzínové, nebo naftové ??? pouze u plynového nemusí bězet ventilátor.( tedy běží bez el. proudu, ale zase většinou dnes člověk stojí v kempu a na přípojce, tak žádná křeč. Pak ale nemusím mít bufíka, stačí etavíra, ( v zimně topí v létě chladí. vemu jí kam potřebuju a to s bufíkem nejde.) No ale přiznávám, že občas by se v tom autě ten bufík proběhl, např. při zimním startu to by se rychle vytopilo a nemusel by člověk zastavovat na svlékání po ujetí pár km. Prostě každá blbost má někdy důležitou funkci!!!!! maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty koupe GS

Příspěvek  Evgen Tue Feb 21, 2012 8:46 am

Dobry den. Taky rozhoduju o koupe rodinneho auta a dnes jedu na prohlidku Grand Scenicu 1,9dci.
Napiste prosim co na toto auto myslite. Je to soukromy prodej. Jestli cena 105000 je normalni za toto auticko? "auto je z roku 2004 dovezeno z Belgie, před rokem na něm byl dělán rozvodový řemen motoru, vodní pumpa, nová spojka, čepy přední nápravy a nové brzdové destičky. Automobil má najeto 175 tis. km.6 rychlostních stupňů, 8 x airbag, ABS, automatická klimatizace, boční airbagy, CD přehrávač, centrální zamykání, dálkově ovládané centrální zamykání, dělená zadní sedadla, EDS, el. ovládání předních oken, el. ovládání zadních oken, el. ovládání zrcátek, ESP, imobilizér, kódování skel, multifunkční volant, nastavitelná sedadla, nastavitelný volant, otáčkoměr, palubní počítač, pevná střecha, posilovač řízení, ASR, rádio, repro, senzor stěračů, telefon, tempomat, venkovní teploměr, vyhřívaná zrcátka, výsuvné opěrky hlav, zadní stěrač, zaslepení zámků, automatické zabrždění v kopci, klimatizovaná přihrádka, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, deaktivace airbagu spolujezdce, el. okna, el. víko zavazadlového prostoru, mlhovky, startování tlačítkem, senzor opotřebení brzdových destiček."
Dekuji

Evgen

Poeet p?íspivku : 3
Age : 41
Location : Turnov
Registration date : 21. 02. 12

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  Evgen Tue Feb 21, 2012 9:57 am

maky napsal:Zdarec saméucho, tak nejdříve k těm čudlíkum, tlačítka na příčkách volantu +,-, R , O, tak to je ovládání tempomatu, což je ta nejúžasnější věc pakli-že to auto má ( kdo nezkusil, nepochopí), ještě je k tomu takový otočný přepínač pod volantem v levo pod ovládání světel. Je to tempomat a také tempostat. Bohužel určitě není teď si nemohu vzpomenout jak to správně říci aktivní ( on je funkční ale ten tempomat u novějších verzí je takový, že sám udržuje nastavenou vzdálenost od předem jedoucího vozdla, sakra nějak se nemohu vymáčknout), No a ta druhá tlačítka +,-, M, C, a otočný čudlík na palubovce před displejem to je ovládání navigace. Radil bych ti opravdu přečíst si "manuál " návod k obsluze, který je tu na foru ke stažení zdarma a je velice pěkný v češtině a barevný. Aspoň nebudeš v autě koukat a přemýšlet k čemu ta různá hejblata slouží ale podle těch piktogramů si vybavíš funkce různých tlačítek. No a s tím poradcem u koupě no to je také loterie, uvědom si, že si kupuješ pouze stroj a ten se může posrat i když ti ho prohlídne sám pánbuh. Parkovacího asistenta najdeš na zadním nárazníku, takové knoflíky a poznaš, že je funkční při zapnutém zapalování (nastartovaném motoru) při zařazení zpátečky pískne. No a k tomu jak se má auto chovat...tak motor musí po nastartování slastně příst jako kotě při hlazení,nesmí bejt ublemcanej od voleje a zasranej jak jetel (nech si sundat vrchní kryt motoru, drží na čtyřech čudlech a sundavá se tahem, tak se nedej ojebat, že to nejde),mrkni na měrku oleje zda místo oleje tam není nějakej černej fujtajbl, a pod nalejvací víčko zda na něm není bílá emulse, při brždění nesmí volant táhnout do stran, když ho pustíš a zabrzdíš tak nesmí zahnout, při rozjezdu žádné pískání (spojkové ložisko), žádné klepání ( klouby), pěkný hladký rozjezd ( u automatické ruční brzdy ), žádné cukání do volantu při rozjezdu v rejdu,( posilovač řízení), žádné cukání do volantu a do brzdového pedálu při brždění ( křivé kotouče), zkusit zatahat za přední kola horizontálně a vertikálně, někdo ať ti zacuká volantem a ty se ohni a koukni na spojovačky, také se podívat na pneu aby byly sjeté stejnoměrně a aby měly potřebný vzorek a správný rozměr!!! lehce řadit z vyšších rychlostí na nižší bez pískání ( synchrony v převodovce), no a hlavně aby když jsou xenony tak po rozsvícení se musí zakývat (samoseřídit), žádný zápach z ventilátoru topení a klimatizace ( vydesinfikovat a vyměnit filtr). No a ještě spousta věcí, které si musíš doma v klidu sepsat do bodového scénáře a při výběru jít bod za bodem, žádný spěch, přeci jen to není houska na krámě. Tak se hochu snaž a pamatuj na vojenskou zásadu :těžko na cvičišti, lehko na bojišti (že cvičiště budou domácí úkoly a bojiště autobazar není snad nutno vysvětlovat!!!) tak čau maky Lapardóón ještě sem zapomněl 96kW má FAP, 88kW nemá FAP. Ba Renda je dělňas kterej tě doveze i do dívadla , klíďo i na rande.

Mam nekolik dotazu k tomu:
"mrkni na měrku oleje zda místo oleje tam není nějakej černej fujtajbl" - ukazuje na spatne chovani k autu?
"a pod nalejvací víčko zda na něm není bílá emulse" - jaky z toho vysledek?
"pěkný hladký rozjezd ( u automatické ruční brzdy ), " - tu vetu nerozumim, jaky rozjezd u brzdy?
Co znamena "rozjezdu v rejdu"?
"zkusit zatahat za přední kola horizontálně a vertikálně" - nemusi mit vuli?
"ty se ohni a koukni na spojovačky" - co ja na tych spojovackach uvidim?)
"No a ještě spousta věcí" - mohli bychom pro zacatecnika popsat seznamek?
Dek Rolling Eyes

Evgen

Poeet p?íspivku : 3
Age : 41
Location : Turnov
Registration date : 21. 02. 12

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II - Stránka 3 Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru