Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zámek volantu

+5
Hynek
Vranik
svar
Popenec
berko
9 posters

Goto down

zámek volantu Empty zámek volantu

Příspěvek  berko Thu Jul 22, 2010 8:25 am

omlouvam se předem pač nejsem žadny spisovatel geek
dnes jsem zastavil na kopci a natočil kola k obrubniku a asi po 30 min.
jsem přišel zpět k autu že odjedu a ejhle ono k...a nic,jenom cvakani a nějake francouzké blablabla,jako že nejde něco odblokovat.tak jsem jsem volal do servisu a tam mě bylo zaděleno že klekla baterka to cvakani jsou relatka,tož teda dobra a zavolal jsem bráchovi ten dorazil s kablama a ono zase jenom to k......é cvakani,tak jsem si řekl no nic zavolám odtahovku a holt rozbiju prasátko a pak to přišlo.
brácha jenom susše naznčil ,otočil jsi volantem když to cvakalo ja řekl že ne,tak jsem do toho vlezl vložil kartu a zmačkl start,zabvral vši silou za volant a otočil snim,vtom to naskočilo a ja bráchovi zlibal nohy
to jenom aby někdo nebyl za debila jako já zámek volantu 38652 jo a tu baterku jsem nekoupil jocolor


Naposledy upravil berko dne Thu Jul 22, 2010 9:43 am, celkově upraveno 1 krát
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

zámek volantu Empty Re: zámek volantu

Příspěvek  Popenec Thu Jul 22, 2010 8:51 am

Ahoj Berko,
nic si z toho nedělej. Taky se mi to stalo snad 2 den co jsem měl to auto, přesně jak popisuješ. Přišel jsem, zmáčkl start a cvak, cvak, cvak.....a nic. Já jsem sice nikoho nevolal, tak nějak mě napadlo, že to bude asi zámek volantu. Pamatuji z Formana, že se před startem taky musel odemknout volant tím, že jsi s ním kakvedlal doleva a doprava :-D Jinak mě ale překvapuje, že jsi na to přišel až tak pozdě. Myslím, že máš Čeníka déle než já a to já s ním brázdím silnice už rok a půl....
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

zámek volantu Empty Re: zámek volantu

Příspěvek  svar Thu Jul 22, 2010 9:32 am

Je to už sice delší dobu, ale prošel jsem si tím taky. Auto bylo doma asi půl roku. Akorát s tím rozdílem, že vedle seděla moje zákonitá. Těch připomínek, co jsme to koupili, že je to hned pokažený...... nepřál bych to nikomu. lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

zámek volantu Empty Re: zámek volantu

Příspěvek  Vranik Thu Jul 22, 2010 5:35 pm

taky se přidám, přijdu , zmáčknu start a nic a svítil servis, napřed krůpěje potu, pak nehorázný vztek že to rozkopu a nakonec metoda že to nějak rozhýbu a bylo
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

zámek volantu Empty Re: zámek volantu

Příspěvek  Hynek Thu Jul 22, 2010 8:16 pm

Taky mám tu zkušenost (při startování cvak, cvak, cvak), ale u mě to byly zoxidované kontakty na baterce.
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

zámek volantu Empty Re: zámek volantu

Příspěvek  Tasek Mon Aug 29, 2011 11:59 am

tak já se přidám s čerstvou zkušení s tím rozdílem, po zasunutí karty mi to píše, že je volant odemknut (odemyká se ale sám), když jsem chtěl nastartovat, rožnul se servis. Tak jsem vytáh kartu a zjistil, že mi napiše, volant odemknut. Zkusil jsem tedy vzít za volant a ono nic, byl demčenej a přestal zamykat. Je tam elektronický zámek řízení a ten šel do kytek. Naštestí se mi to stalo den po návratu z 300km cesty z dovolené. Cena materiálu, a teď se podržte, 9500s DPH + práce. Dle autorizovaného servisu Renault nelze nahradit, musí se vzít nový, je to údajně vždy originál nebo co...! Takže i s prací to bude hrubě přes 10tis.... Evil or Very Mad

Tasek

Poeet p?íspivku : 47
Age : 39
Location : Olomouc, Brno
Registration date : 27. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

zámek volantu Empty Re: zámek volantu

Příspěvek  Koci Mon Aug 29, 2011 1:01 pm

no tak já se také přidám s tím startováním "nového" auta Shocked
jdu veselý z dopravního s novou značkou ...
chci nastartovat a nic jen cvakání confused volám tedy do bazaru , pán mi říká: určitě jsi nechal puštený světla=baterka v háji
no dobře volám známému, aby přijel s autem, že potřebuju nastartovat!
Připravuju se na jeho příjezd (haupna nahoru, kryt baterie ven, mrknu na kontakty=žádná oxidace a jak beru za ty kabely, ejhle nejsou dotažený!
dotáhnu 10klíčem, sednu za volant, spojka, brzda - máčknu tlačítko START a motor běží jako FÍK sunny

Pán z bazaru mi odpověděl, že auto nechával kompletně vyčistit a že asi zapomněli ty kabely dotáhnout :-(
Auto bylo opravdu čistý, jako nový..... často na tu čistotu vzpomínám....

ČUS BORCI
zámek volantu 19836
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

zámek volantu Empty Re: zámek volantu

Příspěvek  pepamarek Tue Apr 08, 2014 8:56 am

Tasek napsal:tak já se přidám s čerstvou zkušení s tím rozdílem, po zasunutí karty mi to píše, že je volant odemknut (odemyká se ale sám), když jsem chtěl nastartovat, rožnul se servis. Tak jsem vytáh kartu a zjistil, že mi napiše, volant odemknut. Zkusil jsem tedy vzít za volant a ono nic, byl demčenej a přestal zamykat. Je tam elektronický zámek řízení a ten šel do kytek. Naštestí se mi to stalo den po návratu z 300km cesty z dovolené. Cena materiálu, a teď se podržte, 9500s DPH + práce. Dle autorizovaného servisu Renault nelze nahradit, musí se vzít nový, je to údajně vždy originál nebo co...! Takže i s prací to bude hrubě přes 10tis....  Evil or Very Mad

PLs - jak jsi to vyřešil? Koupil jsi nový či co? Mně se totiž přesně to samé stalo včera - odtahovka, servis a stejná jobovka - ale s tím, že díl už stojí 10.800 + DPH a práce k tomu... Dopr....
Prosím o řešení....jestli existuje nějaká opravna...
Díky!
pepamarek
pepamarek

Poeet p?íspivku : 12
Age : 57
Location : okolí Brna
Registration date : 17. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

zámek volantu Empty Re: zámek volantu

Příspěvek  svar Wed Apr 09, 2014 7:25 am

Něco podobného jsme řešili na jednom scenicu a byla vypálené svorkovnice- jeden kabel. Zkus si to ještě projít pod volantem, jestli tam nejsou nějaký uvolněný dráty. Ty diagnostika nepozná
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

zámek volantu Empty A je to tady znovu... :(

Příspěvek  pepamarek Wed Oct 11, 2017 5:21 am

pepamarek napsal:
Tasek napsal:tak já se přidám s čerstvou zkušení s tím rozdílem, po zasunutí karty mi to píše, že je volant odemknut (odemyká se ale sám), když jsem chtěl nastartovat, rožnul se servis. Tak jsem vytáh kartu a zjistil, že mi napiše, volant odemknut. Zkusil jsem tedy vzít za volant a ono nic, byl demčenej a přestal zamykat. Je tam elektronický zámek řízení a ten šel do kytek. Naštestí se mi to stalo den po návratu z 300km cesty z dovolené. Cena materiálu, a teď se podržte, 9500s DPH + práce. Dle autorizovaného servisu Renault nelze nahradit, musí se vzít nový, je to údajně vždy originál nebo co...! Takže i s prací to bude hrubě přes 10tis....  Evil or Very Mad

PLs - jak jsi to vyřešil? Koupil jsi nový či co? Mně se totiž přesně to samé stalo včera - odtahovka, servis a stejná jobovka - ale s tím, že díl už stojí 10.800 + DPH a práce k tomu... Dopr....
Prosím o řešení....jestli existuje nějaká opravna...
Díky!

11.10.2017 - Tak jsem koupil nový zámek volantu, upynuly tři roky a....mám to tady znovu... Sad
Tentokrát mám ale volant odemčený, na počítači mi to píše Steering locked, a nenastartuje...když zmáčknu tlačítko Start 2x rychleji za sebou, tak napřed Steering locked a hned poté Steering not locked.
Nicméně tentokrát jsem našel firmu, která umí přečipovat kód do jiné jednotky, takže pojedu na vrakáč a za cca 1000 Kč koupím starší a nechám to předělat.

Ale mám jeden probém - potřebuji domontovat tu stávající jednotku zamku volantu a nevím jak na to...

Poradíte mi pls někdo?
pepamarek
pepamarek

Poeet p?íspivku : 12
Age : 57
Location : okolí Brna
Registration date : 17. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

zámek volantu Empty Re: zámek volantu

Příspěvek  svar Thu Oct 12, 2017 9:23 am

svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

zámek volantu Empty já sem to rozebral a ok

Příspěvek  petr novy Thu Oct 19, 2017 5:53 pm

Ahoj
Já jsem ten zámek vyndal a doma na stole sem ho rozebral a složil..drží to jen na jednom šroubu..po jednoduchém rozebrání jsem zjistil, že ten jednoduchý mechanismus vyjel dál mimo svou vymezenou trasu. Připnul jsem to znova na konektor, ale zámek už jsem do volantové tyče nazandal..kdyby náhodou něco :-) abych měl aspoň odemčený volant.. :-)
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

zámek volantu Empty Pokračování seriálu zámek volantu... :(

Příspěvek  pepamarek Fri Oct 27, 2017 5:56 am

pepamarek napsal:

11.10.2017 - Tak jsem koupil nový zámek volantu, upynuly tři roky a....mám to tady znovu... Sad
Tentokrát mám ale volant odemčený, na počítači mi to píše Steering locked, a nenastartuje...když zmáčknu tlačítko Start 2x rychleji za sebou, tak napřed Steering locked a hned poté Steering not locked.
Nicméně tentokrát jsem našel firmu, která umí přečipovat kód do jiné jednotky, takže pojedu na vrakáč a za cca 1000 Kč koupím starší a nechám to předělat.

Ale mám jeden probém - potřebuji domontovat tu stávající jednotku zamku volantu a nevím jak na to...

Poradíte mi pls někdo?

Zámek řízení jsem vyndal a poslal. Za dva dny mi přišel na dobírku zpět. Při odpojené baterii jsem ho tam včera namontoval, připojil baterii, zasunul kartu a delší dobu podržel tlačítko Start. Chvíli se nic nedělo, potom proběhnul nějaký nápis na displayi a MOTOR NASKOČIL!!
Začal jsem věřit na zázraky...
Ale jen chvíli. Než jsem vypnul motor a zkusil nastartovat podruhé.
Protože při druhém pokusu o startování mi to opět napsalo Steering locked.... Sad
Zatím jsem to vyřešil tak, že jsem rozdělal láhev Tullamorky.

Tipuji, že buď jsem na vrakáči koupil nějaký vadný nebo nakopnutý zámek, nebo spíš by tam mohl nějaký jiný problém v řízení či kdekoliv jinde, který mi může ten zámek volantu nějak poškodit nebo odpálit...ale nemám tušení, co by to mohlo být za problém...

Našel jsem toto video - ale nevím, jestli je to košer....
https://www.youtube.com/watch?v=ZeNBqGUkLaA

Ten silný kolík, který je kolmý k upevňovacímu šroubu mám zasunutý. K čemu slouží ten blbinec, který v tom videu vyšprtnou, netuším...

Nevíte pls někdo, co s tím autem můžu mít za problém?
pepamarek
pepamarek

Poeet p?íspivku : 12
Age : 57
Location : okolí Brna
Registration date : 17. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

zámek volantu Empty řešení je absolutně jednoduché

Příspěvek  petr novy Sat Oct 28, 2017 11:23 am

řešení je absolutně jednoduché !! Ten kolík, který je vysunutý..je aretace řídící tyče. On ten kolík má zajet zpět, ale nazajede..řešení je opravdu primitivní ! Musíš to rozebrat. Vyskočí ti pružinka, kterou nemusíš hledat..prostě to rozeber a ten kolík zasuň ručně...je tam taková zarážka, která vymezuje dráhu toho kolíku, ale ta zarážka byla z nějakého důvodu přemožena..myslím, že je to udělaný schválně..aby si navštívil servis renault, který zkontroluje stav zámku :-)

P.
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

zámek volantu Empty Re: zámek volantu

Příspěvek  pepamarek Mon Oct 30, 2017 11:17 am

petr novy napsal:řešení je absolutně jednoduché !! Ten kolík, který je vysunutý..je aretace řídící tyče. On ten kolík má zajet zpět, ale nazajede..řešení je opravdu primitivní ! Musíš to rozebrat. Vyskočí ti pružinka, kterou nemusíš hledat..prostě to rozeber a ten kolík zasuň ručně...je tam taková zarážka, která vymezuje dráhu toho kolíku, ale ta zarážka byla z nějakého důvodu přemožena..myslím, že je to udělaný schválně..aby si navštívil servis renault, který zkontroluje stav zámku :-)

P.
já mám opačnou situaci - ten aretační kolík je zasunutý a myslím, že jeho poloha je ten problém.
Podle mě počítač nějak nepozná, že je aretační kolík zasunutý a dostává info tom, že je venku, tudíž že je volant zamknutý a proto nespustí startovací sekvenci.
Takže ještě zkusím vyšprtnout tu zarážku, pružinku a ten malý aretační kolík a nějak vysunout velký aretační kolík.
Třeba se to umravní...A pokud ano, nebudu už montovat zámek zpátky do bloku řízení, ale nechám ho venku. Pro jistotu. Smile

A objevil jsem i možnost jiného řešení - mám dva odkazy na firmy z Ostravy, které prodávají elektronický emulátor tohoto zámku..není to žádná láce, stojí 2.500 - 3.000 Kč a prodávají to jen jako plošák - naletovat si to musí každý sám....
Vypadá to jako velice šikovné a elegantní řešení, ale vidím problém v tom, že nemám zapojení pinů v konektoru krabičky zámku řízení.
Není tady nějaký šikula, který by za mírnou úplatu k tomu plošáku naletoval správný konektor?
Máte někdo s tím elektronickým emulátorem zkušenosti?
pepamarek
pepamarek

Poeet p?íspivku : 12
Age : 57
Location : okolí Brna
Registration date : 17. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

zámek volantu Empty Re: zámek volantu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru