Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ložiska

+6
Nomed
Rostini
nera738
sali
berko
Leon
10 posters

Goto down

Ložiska Empty Ložiska

Příspěvek  Leon Sat May 01, 2010 8:07 am

Odporoučela se zadní ložiska na GS výroba 10/2005
V Reanultu mi sdělili, že samostatně se sehnat nedá. Pouze v kompletu s kotoučema, kam je zalisované.
Výměna cca 12.000,-Kč

Máte někdo s tím zkušenost?
Leon
Leon

Poeet p?íspivku : 39
Age : 47
Location : StČ - Kolín
Registration date : 16. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  berko Sat May 01, 2010 8:15 am

blbost,kotouč +ložiska se prodava jako komplet a stoji asi 2500kč
http://katalog.haspa.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=1_134_2975_10724&products_id=224067
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  Leon Sat May 01, 2010 8:30 am

díky za tip. Mám 1.9 96kW

když k tomu přištu destičky tak za obě kola jsem materiálem na 7.600,- + tak 1.500 někomu za práci a bude to 3.000 levnější.

Shocked
Leon
Leon

Poeet p?íspivku : 39
Age : 47
Location : StČ - Kolín
Registration date : 16. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  sali Sat May 01, 2010 8:40 am

Ano nedávno jsem měnil taky a záhy se to tady probíralo. Na Granda se montuje komplet kotouče s ložiskem, na krátký podvozek jde montovat pouze ložisko. Cena odpovídá.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  berko Sat May 01, 2010 8:50 am

nevim kde na ty ceny chodite,ja dal za desky 800kč a sadu kotouču s ložiskem asi 2500kč at dělam co dělam tak na vaši cifru se nedostanu geek
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  nera738 Sat May 01, 2010 1:47 pm

no ja som sa tiež pýtal na to, ale v tom najdrahšom shope v okolí a kotúče 50€ kus a platničky 27€ pár. to je 127€ a to je 3241,93 cz. + robota. stačí sa nebáť a mať dobré náradie a nervy na zatlačenie valca a je to zadara. suma sumárum 3241,93+500 servis= 3741,93. stále je to menej ako 12 000 cz. do renaultu by som auto nedal už len z princípu nevedosti niektorých technikou. jedněmu známemu menili 3 x po sebe jednu vec. vymenia a na chybu neprídu. možno sa mýlim, ale tu je to tak. česť výnimkám
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  Rostini Sun May 23, 2010 9:55 pm

berko napsal:nevim kde na ty ceny chodite,ja dal za desky 800kč a sadu kotouču s ložiskem asi 2500kč at dělam co dělam tak na vaši cifru se nedostanu geek

Zdarec
Když se tak chvástáš tak řekni kde jsi nakoupil Very Happy . Mě to čeká co nevydět hlavně ty kotouče asi ložisko. Koupil jsem ho před nedávnem a byl bouranej jen tak trochu na dveře na dálnici ale jak se asi klouzal tak dostal prdu i do zadní nápravy No Sad a teď to hučí.
Díky s pozdravem Rostini
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  Nomed Mon May 24, 2010 5:35 am

Shocked rostini co necitas cele Shocked hned 1 odpoved je aj z okazom na stranku kde si to mozes objednat lol!

Nomed

Poeet p?íspivku : 68
Location : Trnava/Slovensko
Registration date : 01. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Ložisko

Příspěvek  Rostini Thu May 27, 2010 8:50 pm

Zdarec Renďáci
Tak jsem včera objednal ložisko do zadního kola kotoučové brzdy a dnes jsem si ho vyzvednul no prostě super pocit. že mohu něco udělat pro grandíka. Hned jsem ho šel montovat. Zvednul ,zhodil kolo ,povolil brzdvý třmen (hvězdové šrouby) a tady jsem narazil. Ten brzdový třmen nešel ven. Jak je trochu probroušený kotouč tak je trochu problém. Přes tu hranu ne a ne přelezt.Šroubovák a trochu násilí a už byl venku pozor na hadičku !!! No a stahovák připraven ale vlastně neby vůbec potřeba šlo to kupodivu až moc dobře dolů. Shodil segerovku a hurá pod lis ložiska, šup šup a bylo venku. Na soustruhu opracoval hrany probproušení od destiček a kotouč je jako nový. Zůstatková síla kotouče je 9,4 mm tak to ještě nějakou chvilku vydrží. Potom zpětná montáž a Grandík si vsesele vrní svou písničku. Čas strávený cca 1hod.Prostě super, když se daří tak se daří.
http://www.meteorcz.cz/ , http://maximizeronline.com/?action=items&maker=53&modelgroup=42&engine=D&ccm=1.9&year=2005&cartype=46848&group=295 Ložiska 104611 Ložiska 388709
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  sali Thu May 27, 2010 10:28 pm

Odkaz na Maximizeronline.com mi nabídl dvě ložiska zadní nápravy, jestli dobře vidím.
SNR R 155.78 vnitřní průměr 25mm, vnější 55mm, šířka 48mm
Ruville RU 5579 rozměry shodné viz. SNR

všiml sis při objednávání poznámky u ložiska RUVILLE bodu CRITERIA: není určeno pro prodloužený rozvor kol tedy GRAND

Pokud správně vycházím z toho, že stejný rozměr ložisek jenom jiný výrobce, jedou podle jednoho vzoru, proto i kdyby jsi objednal SNR, tak v parametru CRITERIA si budou rovny!
Buď to nemáš Granda nebo je někde chyba. Nezkusil jsi změřit vnější průměr osy a vnitřní průměr ložiska před kompletací?
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  maky Fri May 28, 2010 8:51 am

Zdarec hoši, tak k tématu, již sem se poptával po rozměrech ložisek kol, a sali je píše, já mám jenom technickou poznámku k tomu diléma s dlouhým podvozkem, ty ložiska budou asi mít stejný rozměr?? divil bych se, že bude jeden auťák mít tolik změn, ale ložiska se ve stejném rozměru vyrábí v různém provedení ( např.:na vysoké otáčky, přesná ložiska,atd.) ale také tvz. TĚŽKÁ ŘADA pro vyšší zatížení a to bude pravděpodobně ten jedinný rozdíl. Možná se pletu, ale je potřeba ta ložiska změřit a porovnat mezi krátkým a dlouhým scendou. Třeba se někomu podaří přečíst čísla na ložisku, mělo by to mít rozměry řady SKF. (švédi vyrábějí ložiska na všechno, ba i v palcích). čus pátrejte, sem Vám v patách. maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  Koci Fri May 28, 2010 9:27 am

Zdarec hoši,

googly googly Shocked
tady píšou že to pasuje i do granda......

http://www.motoneo.pl/t/z1/SNRR155.78
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  Rostini Sat May 29, 2010 6:03 pm

sali napsal:Odkaz na Maximizeronline.com mi nabídl dvě ložiska zadní nápravy, jestli dobře vidím.
SNR R 155.78 vnitřní průměr 25mm, vnější 55mm, šířka 48mm
Ruville RU 5579 rozměry shodné viz. SNR

všiml sis při objednávání poznámky u ložiska RUVILLE bodu CRITERIA: není určeno pro prodloužený rozvor kol tedy GRAND

Pokud správně vycházím z toho, že stejný rozměr ložisek jenom jiný výrobce, jedou podle jednoho vzoru, proto i kdyby jsi objednal SNR, tak v parametru CRITERIA si budou rovny!
Buď to nemáš Granda nebo je někde chyba. Nezkusil jsi změřit vnější průměr osy a vnitřní průměr ložiska před kompletací?

Při nakupování jsem vycházel z označení stávajícího ložiska. Měl jsem to rozdělaný a to číslo jsem z toho opsal. Tak jsem to jenom objednal. Nic víc. Prodavač mi stejně odpověděl že je jenom jedna velikost, s takovou odpovědí jsem i odcházel. A po sléze namontoval. Včera jsem jel do Chocně a dnes zpět a vše v pořádku, cca 300km. Very Happy Ložiska 38652
Prostě je to super. Čauky Ložiska 38652
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  svar Sat Jun 10, 2017 2:59 pm

Tak se mi téměř bez varování odporoučelo zadní ložisko. Tři dny se lehce začalo ozývat a dnes se začalo přidírat. Kotouče jsou v pohodě v rozměru. Pro velký úspěch jsem ho našel samostatně, objednány obě, za cenu téměř jednoho kompletního kotouče. Sice od teď dva dny nebudu pojízdný, ale stojí to za to.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  svar Mon Jun 12, 2017 3:15 pm

Po vylisování ložisek se mi ukázalo toto http://svar.rajce.idnes.cz/lozisko_z/ . Původně se začala ozývat levá strana a to ložisko v seriálu bylo z pravé. Vydržely 106000 km. Kotouče mají 10 mm, takže ještě pojedou. Zítra budou nový kousky, takže pod lis a opět jezdíme.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  svar Tue Jun 13, 2017 1:55 pm

Tak už jezdím. Kurňa, to je klid cheers
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  maky Tue Jun 13, 2017 7:01 pm

Hmmm tak ty ložiska jsou pěknééé.. to neudělalo za dva dny.... ty musely pěknou dobu šelestit a pak ještě hučet.. než odešly do kopru.. Neměl bys Jarko skočit na ušní????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  svar Tue Jun 13, 2017 8:59 pm

Ušní by to asi neodhalilo. Když jsem to otevřel tak to bylo celý vytečený. Byla to náhlá smrt během 20 km.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  Domiq07 Mon Jun 18, 2018 5:30 pm

Rostini napsal:
sali napsal:Odkaz na Maximizeronline.com mi nabídl dvě ložiska zadní nápravy, jestli dobře vidím.
SNR R 155.78 vnitřní průměr 25mm, vnější 55mm, šířka 48mm
Ruville RU 5579 rozměry shodné viz. SNR

všiml sis při objednávání poznámky u ložiska RUVILLE bodu CRITERIA: není určeno pro prodloužený rozvor kol tedy GRAND

Pokud správně vycházím z toho, že stejný rozměr ložisek jenom jiný výrobce, jedou podle jednoho vzoru, proto i kdyby jsi objednal SNR, tak v parametru CRITERIA si budou rovny!
Buď to nemáš Granda nebo je někde chyba. Nezkusil jsi změřit vnější průměr osy a vnitřní průměr ložiska před kompletací?

Při nakupování jsem vycházel z označení stávajícího ložiska. Měl jsem to rozdělaný a to číslo jsem z toho opsal. Tak jsem to jenom objednal. Nic víc. Prodavač mi stejně odpověděl že je jenom jedna velikost, s takovou odpovědí jsem i odcházel. A po sléze namontoval. Včera jsem jel do  Chocně a dnes zpět a vše v pořádku, cca 300km. Very Happy  Ložiska 38652
Prostě je to super. Čauky Ložiska 38652

takze sa aj mne odporucalo zadne lozisko. a poviem vam, vôôbec nieje rovnake ako na kratkeho. objednavane podla VIN-ka a poslali mi SNR R 155.78 miesto R 155.113 vnutorny priemer 30mm, vnější 62mm, šířka 50mm! ! !
robota pohodova, potrebny lis!

Ložiska Llll10
Ložiska L10
Ložiska Lll10
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Ložiska Empty Re: Ložiska

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics
» Servo

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru