Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

+11
sali
berko
IvaniUS
honzikf
nera738
Koci
svar
erixon
Nomed
medabeda
palladin
15 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  palladin Fri Apr 09, 2010 4:56 am

Práve že takto sa mi to zatiaľ neprejavuje. Predpokladám, že sú to asi tie ložiská ale dať 70€ za ks a nemusí to byť ono ma moc neláka. Uvidíme ako sa to zhorší...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  nera738 Fri Apr 09, 2010 5:01 am

palladin napsal:Práve že takto sa mi to zatiaľ neprejavuje. Predpokladám, že sú to asi tie ložiská ale dať 70€ za ks a nemusí to byť ono ma moc neláka. Uvidíme ako sa to zhorší...
mne to objednával jeden známy v servise 42,50€. ak chceš pošlem t.č
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  Nomed Tue Jun 08, 2010 4:56 pm

hmmm takze majitelom priznakov som uz aj ja Sad ozvalo sa to pri dynamickom Twisted Evil prejazde kruhacu nieco buclo na naprave .....ale ked som to chcel zopakovat je to ticho Evil or Very Mad a pri stani na mieste ked vytocim volant na max sa ozve buchnutie pri vyrovnavani nie len pri vytoceni na max aj 1 aj 2 strana .... preto sa chcem spytat dostaly ste sa uz tymto problemom na kobylku ? (neratam ohnuty plech nad vyfukom .. nemam to stastie Suspect )

Nomed

Poeet p?íspivku : 68
Location : Trnava/Slovensko
Registration date : 01. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  nera738 Wed Jun 09, 2010 1:13 pm

najlepšie to zistís keď sa dívaš na struna na tlmičoch a niekto ti krúti volantom. ak ti striela struna tak to spozoruješ. potom sú to ložiská na tlmičoch. výmena je jednoduchá.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  Nomed Wed Jun 09, 2010 3:30 pm

dik moc zajtra to pozrem Very Happy

Nomed

Poeet p?íspivku : 68
Location : Trnava/Slovensko
Registration date : 01. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  nera738 Tue Jun 22, 2010 9:48 am

všetkých zdravím. už sa mi dá zase písať. motorka je beťár. človek si povie že 125,,,, ale ostré enduro robí divy. hlavne so mnou jedna ruka v dlahe, druhá v sádre. už som ok. to buchnutie pri odlahčení som asi vyriešil. vymenil som tyčky stabilizátora a fúkam na 2,6 a je to ok.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  palladin Wed Jan 19, 2011 9:43 am

Ja som menil tlmiče, mechanik pozeral celý podvozok, ale tyčky sa mu nezdali, nevedel prísť na to čo búcha. Boli nejak badatelne zlé/ opotrebované?
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  nera738 Fri Jan 21, 2011 1:08 pm

badatelne zlé velmi neboli, no ked som to dal dole tak nejaka ta stotinka tam vôla bola. a gumy okolo čapov boli potrhané.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  palladin Fri Jan 21, 2011 1:13 pm

Asi risknem tie tyčky, veď to nie je tak veľa peňazí... Horšie to bude s výmenou silenblok na prevodovke.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  nera738 Sat Jan 22, 2011 10:06 am

jeden známi spomínal že mal vôlu na poloosi - pravej- . skús pozrieť. koleso daj dole a pajsrom pomykaj. no neviem či to môže byť tým. nová poloos 75€.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  palladin Mon Jan 24, 2011 5:20 am

Tá poloos to nie je tak veľa, ale pri 158t by to bolo trochu skoro, aj keď sa prestávam čudovať, lebo scénic2 mi začína pripadať tak, že aby vydržal záruku...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  sali Mon Jan 24, 2011 9:17 am

Udělej výměnu těch tyček. Já sem vozil auto po všech čertech a nikdo na to nemohl dojít co bouchá potom jsme začli měnit systém pokus omyl a jako první věc jsme udělali tyčky a hups je klid. Včetně práce 1600kč (65eur)
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  palladin Mon Jan 24, 2011 9:34 am

Však práve, búcha a nikto nič. Bol som raz v servise (1/2 roka dozadu), jazdili sme ako prasce po jamách a nič, tak sme to nechali odležať, myslel som, že pri výmene tlmičov sa na to príde a nič. Takže asi naozaj. Inak starý priečny skrutný stabilizátor (scénic 1) sa mi videl lepší - vymenili sme gumy za 75 Sk/ks a bol pokoj...


palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  sali Mon Jan 24, 2011 10:47 am

Hlavně byl pokoj na dlouho. U piva jsme probírali stabilizační tyčky a kamarád vlastní Fiat Marea a v práci používá Fabiu na obou autech mění tyčky každých 25tis.km Su zvědavý jak dlouho na našich tankodromech (protože jinak se silnicím u nás nedá říct) vydrží tyčky u Scenica.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  sali Wed Mar 02, 2011 9:14 pm

Tak sem se radoval jenom chvilku. Po výměně tyček stabilizátoru bylo týden ticho a pak znovu řádně zamrzlo a ups vrzání je opět zpět. Pravda žádné klepání. To zmizelo po výměně tyček. Opět auto po všech čertech a všichni kroutí hlavou div si ji neukroutí. Podle největší kapacity na Renaulty to vypadá na tlumiče na testu Eusama 53 předek 33 zadek. Takže čekám až bude volno na dílně abych byl zase o nějaké groše lehčí. Jak bude vyměněno dám vědět jestli se dostavilo zlepšení.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  palladin Thu Mar 03, 2011 6:37 am

Test tlmičov je zbytočný. Ja som za to raz vyhodil 400Sk, vraj dobré a keď som ich po mesiaci vymenil, staré stály za h... Mechanik my vravel že niečo tam vŕzga ale nevedel presne čo. Ale ja mám podozrenie aj na silenblok prevodovky a okrem toho, keď sa pozrieš koľko je tam silenblokov (pomocný rám, ramená...) tak sa ani nedivím. Myslím, že niekde som čítal o tom vŕzganí v súvislosti s okolnou teplotou.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  _Mickey_ Thu Mar 03, 2011 6:41 am

Jelikoz se mi to nechce cist cely, tak pridam vlastni zkusenost.
Jedna se o vrzani cele predni napravy - pri zhoupnuti auta (prejezd, pricny prah nebo tak neco) vrzala predni naprava jak stara skrin. Hruza.
Kdyz se to stalo jenom s jednim kolem (jedno jestli pravym nebo levym) vrzalo to taky.
V tisici servisech (malinko prehanim) si s tim nikdo nevedel rady.
Nicmene jeden postarsi obtloustly mechanik mi rika: To jsou stabilizatory na tyci rizeni. Takovy dve maly gumy.
Mno i zakoupil jsem gumy a jal se shanet nekoho, kdo to vymeni.
V prvnim servisu sundali dekl z motoru, mechanik ponoril ruku do utrob, nahmatal gumy, chvili se v tom vrtal a potom rika: Ty jsou naprosto v poradku, to nema cenu menit. Za praci byste dal tak 1500.
Tak jsem to nemenil a jel se poradit s tim mechanikem, co to poradil vymenit. Prej nedej na reci a vymen to, ono se jim do toho moc nechce, bo se musi rozebrat pulka auta.
Po dlouhem hledani jsem teda nasel mechanika, co byl ochoten to vymenit. Nicmene i on mi pred vymenou tvrdil, ze gumy jsou v pohode.
Rozebral pulku auta, vymenil, smontoval pulku auta. Za 800 Kc.
No a zaver pohadky o vrzavem Scenikovi je ten, ze od te doby je klid. Auto je tichoucky, nevrzaci ani nic jineho vyluzovaci. Takhle tichy za ty 3 roky nebo jak dlouho ho mam jeste nebylo.
Pouceni na zaver: jestli auto vrze, zkuste vymenit tohle, gumy stojej asi 400 + 800 prace a muzete mit klid.
Jenom pozor, neni to o bouchani (to by ty gumy uz musely byt fakt v haji) ale o vrzani a skvrkani od predni napravy.

Toz tak.
Mickey

PS - Jak pise palladin vyse - auto vrzalo jenom pri nizkych teplotach. Ale desne.
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  sali Mon Mar 21, 2011 6:53 pm

Tak mám další poznatky. Po výměně tlumičů se shodou okolností oteplilo a zažil jsem dva týdny úžasného ticha. Dneska ráno -3 a vesele si vržeme a vržeme. Pravda všechno co jsem vyměnil hodně zlepšilo chování auta, ale vrzání ani o chlup. Takže dotaz na myckeiho který sem čekal, že určitě položím. Které že gumy jsi nechal vyměnit? Jestli sem tě dobře pochopil tak jsou ty dvě v červeném kroužku na obrázku dole. A kupoval jsi v Renaultu nebo se dají sehnat i jinde? V autokelly ani autobenexu je nemožu najít.
Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 T660146_scenicIIgumy
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  berko Mon Mar 21, 2011 7:09 pm

někdy stači tam dostat brzdovou kapalinu a je po vrzání,injekčni střikačka+jehla....za pokus to stojí Basketball
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty stabylizator

Příspěvek  IvaniUS Mon Mar 21, 2011 7:14 pm

zdarec kamarati, ja toto vŕŕŕŕzganie riesim uz dva roky ale stale som neprisiel nato co to moze byt. k tym gumam na sabylizatore - da sa nato jednoducho prist, proste odpojis tycky stabylizatora a pojdes sa previezt. ja som to skusil a vrzgalo to furt, tak som stabylizator vylucil.

ked je zima teda chladno tak to vŕŕza pri prejazdoch nerovnosti
a teraz pozorujem ze ked je zasa teplo tak mi to vŕŕŕza ked tocim volantom - pricina neznama
IvaniUS
IvaniUS

Poeet p?íspivku : 22
Age : 38
Location : Turzovka - Slovakia
Registration date : 25. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  _Mickey_ Thu Mar 24, 2011 6:55 am

Ahoj lidi.
Ano, menil jsem presne ty gumy, co jsi zakrouzkoval.
Original v renaultu stoji 400,- jedna, pritom neorigos se daji sehnat za 65,- :-)
Ja sel po jistote a koupil to v rencku, bo jsem taky 100% nevedel, co vlastne chci.
Po vymene je bozske ticho.
Tak to prubnete kluci a dejte vedet, treba moje zkusenost nekomu pomuze.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  palladin Tue Dec 04, 2012 8:06 am

Pridávam novú skúsenosť.
Včera mi vymenili uloženia tlmičov (to bola jediná vec, ktorá sa ešte nemenila). Ľavé uloženie zadreté a pravé rozsypané. Búchanie zmizlo, dokonca pri brzdení z malej rýchlosti (5 km) prestalo "hojdanie" auta. Hojdanie auta = jemný zákmit po zabrzdení ako keby boli zlé tlmiče.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  Karlučo Wed Apr 19, 2017 9:08 am

Takže pánové, můj Čenda vrže a vrže od přední nápravy při přejezdu příčných prahů. To vrzání bych přirovnal ke staré skříni. Měněno silenbloky napravnice,silenbloky stabilizátoru,tyčky stabilizátoru,komplet ramena. Dva roky zpět ložiska tlumičů. Přední náprava je tedy jako nová a stejně to vrže. Nějaké nápady?
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  maky Wed Apr 19, 2017 9:23 am

tlumiče, sundej kolo, vyhrň manžetu, prostříkni olejem, vrať manžetu a bude nebesský klid...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  Karlučo Wed Apr 19, 2017 9:26 am

Tlumiče taky měněny dva roky zpět.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa - Stránka 2 Empty Re: Buchnutie v naprave pri odľahčení kolesa

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru