Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

palubní deska-eletronika--stalo se vám také?

+3
jaris
svar
Zdena
7 posters

Goto down

palubní deska-eletronika--stalo se vám také? Empty palubní deska-eletronika--stalo se vám také?

Příspěvek  Zdena Fri Jan 15, 2010 8:26 am

Mám ScenicII 1,9 Dci,, chtěl jsem vycouvat ze závěje přidal jsem vice plynu a posléze jsem musel hned brzdit, pak to píplo, vynulovaly se hodiny,hodilo to bremerssystem defekt , potom Border elektronik defekt. Nu a v tom to je: při nastarování palubní deska svítí jak má, pak nastartuji, proběhne zřejmě kontrola systému, pipne, na rychloměru se objeví jen dvě vodorovné čárky, svítí všechny kontrolkky, počínaje Abs a konče airbegy, nejde ovládat počítač a ke všemu vypnout pak motor tlačítkem je nadlidský výkon, pochopitelně ani nejde zamknou či odemknout auto, Navíc, pokud se mi podaří vypnout motor, tak v palubovce tam stále něco vrní, jak kdyby jel nějaký motorek, tak nezbývá než odpojit baterku. Předpokládám, že by to měla být nějaká porucha elektroniky, jestli při zvýšených otáčkách altíku došlo k předpětí, nejsem znalec, nestalo se Vám něco podobného?? Crying or Very sad Crying or Very sad

Zdena

Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 11. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

palubní deska-eletronika--stalo se vám také? Empty Re: palubní deska-eletronika--stalo se vám také?

Příspěvek  svar Fri Jan 15, 2010 4:33 pm

Jo jo, univerzální lék na většinu elektronických poruch- odpojit na 20 minut baterku
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

palubní deska-eletronika--stalo se vám také? Empty Re: palubní deska-eletronika--stalo se vám také?

Příspěvek  jaris Fri Jan 15, 2010 7:41 pm

HOY, no jak kdy. Jak jsem psal v jiném tématu, mně se po odpojení baterky kapku zbláznil displej a hlásil poruchy asr, esp a check injection + service Rolling Eyes . Mrknu na žhavičky cyclops a uvidím co dál. Alespoň už umím odkódovat rádio. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

palubní deska-eletronika--stalo se vám také? Empty Re: palubní deska-eletronika--stalo se vám také?

Příspěvek  F_L_Y Sat Jan 16, 2010 9:35 pm

Tak takhle nějak začaly mé trampoty s autem. Napřed porucha ruční brzdy, potom ABS, EPS, servo, rádio, ventilace... Po vypnutí motoru jsem už nenastartoval. Prázdná baterka. Po dobytí jsem jezdil asi 25 km a opět stejné potíže. Napřed to vypadalo, že se odporoučela baterka, tak jsem pořídil novou. Auto opět jezdilo, ale opět jen cca 25 km. Zjistilo se, že auto nedobíjí (kontrolka však nesvítila!). Nyní je auto v Renaultu...

F_L_Y

Poeet p?íspivku : 24
Age : 59
Location : Most, kraj Ústecký
Registration date : 28. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

palubní deska-eletronika--stalo se vám také? Empty Re: palubní deska-eletronika--stalo se vám také?

Příspěvek  Zdena Sun Jan 17, 2010 7:55 am

Předpokládám, že při mém štěstí to nebude jen tak, 20-ti minutovka nepomohla, uvidíme, co řekne diagnostika, poměřím ještě nabíjení, ale očekávám spíše hůř než lépe

Zdena

Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 11. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

palubní deska-eletronika--stalo se vám také? Empty už to je asi vyřešené

Příspěvek  Zdena Mon Mar 01, 2010 5:07 pm

Zdena napsal:Předpokládám, že při mém štěstí to nebude jen tak, 20-ti minutovka nepomohla, uvidíme, co řekne diagnostika, poměřím ještě nabíjení, ale očekávám spíše hůř než lépe
Tak mne dneska napíchli na počítač, vymazali chyby a palubka fachčí, palubní počítač také, pochopitelně to ukazuje ještě problémy s ABS, a ostatním, ale to již by měla být porucha, která je odvozena od nefunkčního čidla sledování otáček na zadní levé nápravě. Je to s podivem, od jednoho čidla pak povely do řídící jednotky dělají hezký maras. Během týdne snad to objednají a opraví a na jaro snad budu OK

Zdena

Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 11. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

palubní deska-eletronika--stalo se vám také? Empty hotovo!!!

Příspěvek  Zdena Thu Mar 04, 2010 5:32 pm

všechno to způsobilo čidlo,respektive snímač otáček abs zadního kola. vyměněno , všechno fachčí jako má!!! Surprised

Zdena

Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 11. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

palubní deska-eletronika--stalo se vám také? Empty Re: palubní deska-eletronika--stalo se vám také?

Příspěvek  Dav!d5 Sat Aug 12, 2017 11:08 am

Včera přijedu na parkoviště, vypnu motor a jdu nakoupit.
Vrátím se k autu, otevřu, chci nastartovat a vše zhaslo.
Nesvítila palubka, nesvítílo osvětlení, netroubilo, nic.
Zkusil jsem zasunout kartu a žádná změna.
Auto šlo ale uzamknout, fungovala výstražná světla (ale na palubce se nic neukazovalo).
Zkoušel jsem pojistky startétu, osvětlení a vše bylo Ok.
Nepřišel jsem na nic, tak jsem si zavolal z pojistky servis, včetně případného odtahu.
Koukal na to, nic.
Zkusil napojit kabely a hned během vteřiny vše svítilo.
Nechal jsem chvilku napojené a zkusil nastartovat.
Naskočilo jak nic a fungovalo vše (až asi na milion chybových hlášek na PC auta)
Jakmile ale auto chcíplo, nešlo znovu nastartovat.
Říkám si, jasná baterka.
Jedu si pro ni, původní byla 74Ah s 680A. Koupil jsem 77Ah a 800A.

Zapojeno, utaženo a nic.
Říkám si, vyhozené peníze za baterku... Starou jsem proměřil a dávala sotva 12,2V, to je už málo a byla cca 6 let stará.
Nová po proměření super.
Ale stejně nic nesvít.

Připojil jsem znovu startovací kabely a hned vše fungovalo..
Nechápal jsem, ale šlo nastartovat a zase vše Ok.
Ale opět po chcípnutí nic.

Problém byl nakonec v pojistce u baterky, pod tím červeným krytem, kdy odešla pojistka za cca 150 Kč.
Ale nikde ji neměli, tak v originál Renautl objednán celý set uchycení na baterku.

Poté vymazat chyby a vše funguje jak má. Snad tomu bude i dál.
Dokonce se mi začalo fungovat zamykání dveří přes čudlík na dveřích. Takže celý půlrok to dělala slabá baterka...

Baterie 3 000 Kč.
Pojistka 500 Kč.
Vymazání chyb 300 Kč.

Ještě to teda vyšlo "levně" Mad

Tak jen třeba pomůžu někomu... proměřit baterku, ověřit pojistku na baterce a pak řešit další věci (pojistky v motoru jsou na tom s přístupem pěkně na "renaulta" Very Happy
Dav!d5
Dav!d5

Poeet p?íspivku : 51
Age : 41
Location : Most
Registration date : 29. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

palubní deska-eletronika--stalo se vám také? Empty Re: palubní deska-eletronika--stalo se vám také?

Příspěvek  loonn Wed Aug 16, 2017 11:49 am

Ahoj,a tedˇjá,nejdřív mi před časem začal blbnout displej,po pročtení příspěvků,jsem sehnal pana Wolfa,ten ho ochotně a rychle opravil za 3500.-,jen mi na najetých kilometrech naskočilo ze 197t. asi 220t.údjně při každém startu tam naskočí 200 až 500km navíc--info od pana Wolfa.. to jestě musim pořešit.Ale tedˇto nejnovější,včera jezdím,jezdím přijel jsem k zákazníkovi,asi po hodině chci odjet,po stisku start/stop tři cvaknutí a nic,tak na radu automech.že je to ta pojistka na baterce,ta velká černá,zkusil jsem překlemovat,nic,nakonec po chvilce googlování jsem vyčetl na foru že je zablokovaný volant,tak jsem s nim zároveň při stisku start/stop zakvedlal a hop..nastartoval a hotovo po problému..stalo se to taky někomu? a co tu pojistku mám sis ji radši kupit do foroty,a ty kilometry vrátí mi je nekdo zpět na diagnostice? ale nevím přesně kolik tam bylo než začal dislej blbnout..
loonn
loonn

Poeet p?íspivku : 11
Age : 49
Location : Praha
Registration date : 17. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

palubní deska-eletronika--stalo se vám také? Empty Re: palubní deska-eletronika--stalo se vám také?

Příspěvek  svar Wed Aug 16, 2017 2:05 pm

S tím volantem jsem to už zažil taky a je příjemný zjištění, když to opravíš pohnutím volantu. Já jsem na to přišel náhodou, kdy mi nezbývalo moc možností a vzpoměl jsem si, že i mechanický zámky na klíč nechtěly povolit a muselo se zahýbat volantem.
Ta velká pojistka je pro starter, takže bych ji asi neřešil. To, že naskakují kilometry, bude chyba po opravě přístrojovky. Něco se nepovedlo. Stav tachometru by snad mohli zvládnout na origo diagnostice on line.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

palubní deska-eletronika--stalo se vám také? Empty Re: palubní deska-eletronika--stalo se vám také?

Příspěvek  loonn Wed Aug 16, 2017 4:20 pm

No právě těch kilometrů,že je tam nějak moc jsem.si všimnul ještě před opravou displeje,takže to jeho chyba nebude,mám pána v Renaultu v Kobylisích tak ho zkusim kontaktovat..jestli by s tím něco nešlo udělat..
loonn
loonn

Poeet p?íspivku : 11
Age : 49
Location : Praha
Registration date : 17. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

palubní deska-eletronika--stalo se vám také? Empty Re: palubní deska-eletronika--stalo se vám také?

Příspěvek  _Mickey_ Thu Aug 17, 2017 9:52 am

Me tedy naskocilo o 6000 km vic az pri oprave displeje, ktera se navic nepovedla a musela se delat znovu.
V original Renault servisu mi rekli, ze nemaji moznost, jak ten stav zmenit a at jsem rad, ze tam mam jenom + 6000 km, ze jeden zakaznik tam mel + 500000 km ;-)
Manik, co se zabyva stacenim kilometru aut mi rekl, ze kvuli 6000 km se mi to nevyplati (coz ma pravdu) a ze chybu udelal opravar, ze si mel nejak zalohovat eeprom desky ci co a ze to neudelal.

Tak uvidis, co uvidis.


Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

palubní deska-eletronika--stalo se vám také? Empty Re: palubní deska-eletronika--stalo se vám také?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru