Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Check emission

+11
maky
sali
jaris
Vranik
vecino
Lazak
Kopy
Leon
Popenec
berko
couli
15 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  Popenec Thu Nov 05, 2009 9:35 pm

Aha, tak to byla moje chyba. Sem si nevšimnul, že Lazak má chrochtáka Embarassed
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  svar Fri Nov 06, 2009 10:20 am

jaris napsal:HOY, dovolím si jen podotknout, že jsem na toto téma nediskutoval........ rabbit
Je to jedno. Nafta jak nafta. Snad se Tě to nedotklo lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  jaris Fri Nov 06, 2009 5:31 pm

HOY, nejsem žádná cíťa, ale stejně tě to bude na Mělníku stát panáka dobrý pálenky ! rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  svar Fri Nov 06, 2009 8:16 pm

Třeba i dva- do každé nohy anebo čtyři- i do ruk cheers
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  jaris Thu Apr 29, 2010 8:42 pm

HOY, tak jsem v sobotu zajel ke svarovi na kafe ( tam a zpátky 740 km), no a po cestě se mi objevila hláška check emission, nápis service a oranžová kontrolka systému odstraňování emisí. Na Jardovu radu jsem cestou zpátky Vendelína trochu potrápil- na čtyřku přes 4000otáček a asi 10km v kuse, pak už jsem to vytí motoru psychicky nezvládal, tak jsem ubral a zkusil to později ještě dvakrát -A NIC! Zatím jezdíme dál, otáčky bez problémů, spotřeba taky, ale ty nápisy mně znervózňují... rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  sali Tue Nov 06, 2012 4:26 pm

Tak už dlouho sem do auta krom oleje a gum neinvestoval takže o víkendu jsem byl odměněn touto hláškou CHECK EMISSION Žhavičky vpořádku. Diagnostika říká elektrický obvod EGR ventilu. A tím pádem už víme co nám přinese ježíšek pod stromeček. Twisted Evil
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  svar Wed Nov 07, 2012 6:10 pm

Nezoufej, třeba je to jenom v kabelech. Budou ucpaný Very Happy S Ježíškem zatím nestraš santa
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  sali Wed Nov 07, 2012 7:34 pm

Tak jsem byl u pana doktora. Hodina laboratorních prací s Clipem, půl den ježdění. Půl hodiny telefonování. A výsledek? Příští týden dostane autí nový EGR. Bohužel se kvůli rozborce zborce musí rozebrat půlka auta, práce na celý den tak dostanu náhradní Twingo. Takže, jestli holky hubnou do plavek já jdu hubnout do Twinga Very Happy
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  svar Thu Nov 08, 2012 9:36 am

Twingo zvládneš, ale autu musíš připomínat, že to má už od Ježíška, aby nechtělo ještě něco dalšího. Snad si to uvědomí. cheers
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  maky Thu Nov 08, 2012 10:28 am

Zdarec Salíku, do tvinga v pohodě, také sem s ním dal pár kiláků, jak tě znám , jedeš Ty, Jitřenka ( tímto zdravím), a trhač se dozadu také vejde, jóó ale jet v 5ti lidech nóó to by museli sedět v kufříku .....No a copak, že budeš měnit celej EGR, to máš opravdu spálenej ten pohon( nevím zda je tam krokovej motorek, nebo el.magnet???) nebo je jen zarostlej do mrtva???. Hele chtělo by to popsat de a mont. s fotodokumentem!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  sali Thu Nov 08, 2012 11:03 am

Umřela ta elktronická část. Jestli je to krokový mot. nebo magnet nevím, ale je po smrti. Občas sice na povel clipu ještě jde, ale to je tak vše. Foto nebude, protože dílo se bude odehrávat v servisu zatím co já budu v práci. Každopádně podle dialogysu je na tuto rozborku 8,5 normohodin. Mistr co to bude dělat však říkal, že posledně už se dostal ke čtyřem hodinám.

P.S: K vánocům už auto dostalo nové zimní gumy za 9k a teď ještě ventil, no už by mu to opravdu mohlo stačit.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  sali Wed Nov 14, 2012 8:11 am

Tak a je to doma. Výměna proběhla. Servisní hláška zmizla. Auto jezdí jak má už celých 200km. Cena celkově díly, práce, náhradní auto 4k. Ještě naplánovat nějaký ověřovací výlet a pak si zas užívat pohody. king
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  maky Wed Nov 14, 2012 8:55 am

a cena bez náhradního auta????? a doufám, že ten starý EGR nevyhodil, když bys chtěl tak dej vědět kam abych ho mohl sebrat!!!!! o Vánocích jedem zase do Mederu.......
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Check emissions

Příspěvek  Hynek Thu Jan 10, 2013 7:39 pm

Tak mě také potkala hláška Check emissions + kontrolka service + kontrolka systému odstraňování emisí.
Motor jede normálně. Žhavičky to nejsou.
Co s tím ?
Rozdělat, vyčistit a potom zaslepit nebo to zkusit bez záslepky ?
Díval jsem se na návod, to je rozdělat půl auta ...

Nebyl by někdo, kdo by mi to za úplatu udělal, myslím ten ventil ? Laughing
Jezdím každý týden Č. Budějovice, Pelhřimov, Brno, Zlín.
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  Hynek Mon Jan 14, 2013 9:28 pm

Fakt nikdo ?
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  sali Mon Jan 21, 2013 5:46 pm

Nazdar Hynku, nejdřív navštiv někoho kdo má clip diagnostiku aby ti zjistil co přesně na EGR ventilu nejde jsou dvě možné chyby. Porouchala se mechanická část a bude to psát mikrotrhliny potom rozborka a zjistit co se uvnitř děje. Nánosy sazí, propálený ventil atd. se rovná zjistit co k tomuto stavu vedlo tedy v motoru není něco v pořádku a EGR funguje velice nadsazeně jako lakmusový papírek který indikuje nějakou poruchu v motoru. Nebo a to je asi tvůj případ umřela ta elektrická část což znamená zaslepit a nevšímat si hlášky, které se už nezbavíš. Nebo vyměnit za jiný. Nový v Renaultu cca 7.ooo,- v Německu se dá sehnat za 200,- eur i s poštovným nebo vrakoviště ceny kolem 3500,- bez diagnostiky bych se do toho nepouštěl. Znamenalo by to jeden den rozebrat zjistit stav a složit. Sehnat díl a znovu rozebrat a složit. Nebo několik dní bez auta, které bude rozebrané v servisu.
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  Hynek Mon Jan 21, 2013 11:03 pm

Tak špatná byla elektronická část. Vyčištění nepomohlo, proběhla výměna EGR ventilu. Doufám, že bude vše OK.
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  David19 Mon Sep 30, 2013 10:50 am

Zdravím potkal mě stejní problém hláška CHECK EMISSION na benzínu 1,616V .Na diagnostice nalezena vadná lambda sonda .Ctěl jsem se jen zeptat jestli po výměně lambda sondy sama zmizí hláška na pc nabo budu muset na vymazání na diagnostiku?Shocked 

David19

Poeet p?íspivku : 8
Age : 48
Location : Strmilov
Registration date : 19. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  svar Mon Sep 30, 2013 10:59 am

S největší pravděpodobností to bude chtít návštěvu diagnostiky. Zkus po výměně najet nějaký kilometr, možná si najde nový nastavení, ale v paměti chyba bude.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  David19 Sun Oct 06, 2013 9:20 am

David19 napsal:Zdravím potkal mě stejní problém hláška CHECK EMISSION na benzínu 1,616V .Na diagnostice nalezena vadná lambda sonda .Ctěl jsem se jen zeptat jestli po výměně lambda sondy sama zmizí hláška na pc nabo budu muset na vymazání na diagnostiku?Shocked 
Tak po výměně lambda sondy a nastartování hláška nadále svítila ,po ujetí zhruba 150 km a opětovném nastartování je hláška pryč tak snad je vše ok.

David19

Poeet p?íspivku : 8
Age : 48
Location : Strmilov
Registration date : 19. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty RE:check emission

Příspěvek  Pule Wed Oct 16, 2019 5:42 pm

Ahoj, zdravím všechny, ač nerad, musím říct, že nás ode dneška zlobí na našem renckovi stejná hláška. Proč to sem píšu a hlásím se o radu je, že po pročtení zdejších příspěvků, se ten náš problém trochu odlišuje, a to v tom, že auto jede normálně, táhne pěkně jako vždycky, necuká, motor zní normálně, z výfuku jde stejný neviditelný smrádek jako doteď (emise v lednu OK), takže absolutně nic nenasvědčuje tomu, že by s tím něco mělo být. Přesto se ta hláška dneska objevila a přetrvává. Žena tankovala dnes výjimečně u Shellu, a poté se to objevilo. Zkusil sem to naředit benzínem odjinud a projet, ale svítí dál. Takže nemáte někdo tušení, co to může být? Vím, může to být hodně věcí, ale vše se kromě té hlášky zdá být ok. Teda kromě hlášky check airbag a check tyre pressure (utíká standardně jedno kolo, ale je zajímavé, že vždy jen do určité hodnoty a pak utíkat přestane scratch )
Díky za tipy a rady.
P.S. nemáte někdo aktuálnější zkušenost s cenou za diagnostiku u renaultu, co jsem tu viděl, před mnoha lety to bylo cca 300,-
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  svar Fri Oct 18, 2019 12:30 pm

Může to být sonda. I když je chod motoru stejný, projeví se časem na spotřebě. V každým případě načíst, jinak je to jenom zkoušení. To utíkací kolo by mohl dělat ventilek- ta guma v disku. Cena diagnostiky se liší. Třeba u nás ve značkovým 700,- /hod. Občas to účtují po půl hoďce.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  Pule Mon Oct 21, 2019 5:04 pm

Tak včera jsme vyrazili na krátko do Kolína a CHECK EMISSION celou cestu nikde. Namísto toho se objevilo CHECK INJECTION, které cestou zpátky zhaslo.
Dneska dle ženy opět ráno CHECK INJECTION a odpoledne namísto toho CHECK EMISSION.
Někdy svítí to a jindy zase ono, ale vypadá, že ta hláška vstřikování zhasne po nějaké době, když je motor zahřátý.
Se spotřebou se stále držíme na 7 litrech (teda JÁ, žena to má o litr dráž Rolling Eyes ).
No a do toho neustále nepravidelně problikává CHECK AIRBAG, to bude evidentně nějakej pitomej kontakt.
To auto si s námi normálně hraje na babu. No ale co čekat, 7 let nic, tak se asi začíná ozývat, rošťák.
Dle renaultu pravděpodobná závada načaté kabely.
Ve čtvrtek diagnostika u mého servisáka, tak se uvidí.

Tak super, diagnostika ukázala na čidlo vačky. To by nebyl takový problém, kdyby šlo jen o výměnu, nicméně problém je v zanesení šponami. Tudíž se to tam někde dře. Teď co s tím. A) vyčistit, vyměnit čidlo, nalít olej s vyšší mazací schopností (10w 40 namísto obvyklého 5w 40) a dojezdit s vědomím, že nás to někde jednou nechá. B) vyčistit, vyměnit čidlo a rychle se toho zbavit. C) rozebrat, zjistit co a jak a nechat za nemalé peníze opravit a jezdit dál. To poslední se mi pozdává asi nejmíň, když oprava může vyjít až na 20-30 tisíc a auto může mít hodnotu tak 70. Co byste volili vy chlapi?
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Check emission - Stránka 2 Empty Re: Check emission

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru