Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Check airbag

+13
petr novy
danstav
Lumir
_Mickey_
mildaus
Hynek
Nomed
maky
Lazak
berko
hudy
svar
gabrieltn
17 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Re: Check airbag

Příspěvek  maky Sat Apr 27, 2013 1:41 pm

zdarec syncí, tak sem dnes překonal lenost a jal se věnovat svému mazlovi, ta sem vyndal nejprv sedačku řidiče a koukám na koberečku leží takové plechové stříbrné ohnuté cosi jako pásek 4mm široký a nad ním je v lyžině sedačky takovej mikrospínač. Jasně, že to dačo je ulomený bazmek který na tom mikrospínači ovládá ten čudlík který spína polohu sedačky. Proto mi pořád svítí airbag. Ten spínač je nacvaknutej asi uprostřed vnitřní lyžiny ( u kastlíku ). Vedou do něj dva nebo tři drátky. Na něm je nápis : C . 27 - 05 , pak ještě číslo 51 73 736 E , no ještě je tam nápis CROUZET PA 66. Hoši co na to říká dyalogis???, nebo nejlépe nelží doma někomu tento hovňous doma v garáži a nikdo se ho nehodlá ujmout, mám takovou kacířskou myšlenku, že by z poškozeného spínače ten plíšek mohl jít vytáhnout a do mého nacpat. Tady je foto toho plíšku... http://makyly.rajce.idnes.cz/Mikrospinac_renda
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Re: Check airbag

Příspěvek  svar Tue Apr 30, 2013 4:59 am

Ten spinač pod sedačkou mi jenom tak volně visí a nic nehlásí
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Re: Check airbag

Příspěvek  maky Tue Apr 30, 2013 12:06 pm

člověče taky mi to tam visí ale jak praví klasik, je lepší když pevně visí než aby plandavě stál. No a co se stane, když na tom visícím spínači ten kontakt sepneš??? jo a nebojíš se, že při aktivaci air bagu tě zabije???? vzhledem k tvé výšce, sedíš dost vepředu a když vyskočí na plnej profil, tak tě zasune až na zadní sedačku!!!!Já teda ten kontakt mám normálně nasazenej v tom držáčku, tam problém není...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Re: Check airbag

Příspěvek  danstav Fri Apr 25, 2014 8:41 pm

Tak už jsem měl čest absolvovat i tuto hlášku. Ponejprv pomohlo posunout sedačku do jiné polohy, ale pak už to svítilo porát. Takže sedačka ven, veškerá kabeláž vypadala OK. Spínač byl na svém místě. Žádná zvláštnost :-/ Tak jsem jen přihnul ten spínací náběhovej plíšek aby to lepší spínalo, dal sedačku zpět a ejhle, světe div se, hláška zmizela Laughing A už se neoběvuje ať se posouvám kam chci  cheers 
danstav
danstav

Poeet p?íspivku : 37
Age : 45
Location : Mladá Boleslav
Registration date : 03. 10. 13

maky likes this post

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Re: Check airbag

Příspěvek  maky Sat Apr 26, 2014 10:42 am

Jasně, dělá to ten zmetek plíšek na tom mikrospínači, Já ho tam už nedal ( ten plíšek, mikrospíč si dělá co chce a je klid, a mám dvě možnosti, při bouračce to zabije manželku, ( ta lepší zpráva), nebo mě, to je taky dobrý!!)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty proběhne výměna.

Příspěvek  petr novy Mon Oct 26, 2015 4:17 pm

...tak jsem se konečně odhodlal k výměně airbagového kroužku...počítám práce na hodinu..a pak oprava toho demontovaného.
Check airbag - Stránka 2 307qeiw
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty po výměně kroužku airbag stále svítí - problém byl někde jinde !! VYŘEŠENO :-)

Příspěvek  petr novy Thu Sep 22, 2016 9:17 am

po výměně kroužku airbag stále svítí..jedu do Renaultu, proč mi účtovali za diagnostiku závady sběrného kroužku airbagu 691 kč s dph. Chtěli po mě celkem 5200 kč za výměnu celého lukase..Kroužek jsem si sehnal sám z vozu, u kterého airbag nesvítil. Tak tam vezu svůj "špatný" kroužek a chci ověřit, jestli je ok, nebo ne...Pokud bude KO, tak potom reset kontrolky..

Check airbag - Stránka 2 2qar1uq

tak po návratu z Renaultu, kde jsem domluvil reset a diagnostiku jsem na základě zkušeností z předchozích příspěvků zkontroloval ten mikrospínač. Vycvaknul jsem ho, zkontroloval a plíšek trošičku přiohnul tak, aby lépe spínal..a ejhle, kontrolka airbagu nesvítí...

Takže mám vyměněn celý lukas a zkontrolovaný mikrospínač...pokud někdo chce ten celý lucas, bez kroužku, (respektive, v polovině bílého pásku je vlivem velkého ohnutítí poškozen pásek) ..tak za nějaké peníze mohu poslat.

Check airbag - Stránka 2 Nm17uu
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Zdravím ,pomoho mě pohybat spínačem na řidičove sedačce , najdeš ho v díře kde je bezpečnosti pás a mám klid a hláškou , problém vyřešen

Příspěvek  Petr Opava Tue Oct 25, 2016 4:57 pm

gabrieltn napsal:Mam Renault Scenic Grand II, 1,6 benzin, r.v. 2007, najazdenych 46000km. Zacalo to pred mesiacom. Po nastartovani a rozbehu sa mi na palubovke rozsvieti napis "CHECK AIRBAG" "SERVICE". Trva to asi 10sekund, zhasne to a po chvili znova. Zopakuje to este par krat a po dlhsej jazde to prestane. V servise mi povedali, kym to nesvieti trvalo, nemam sa tym zaoberat.
Nestretli ste sa nahodou niekto s niecim podobnym? Dakujem za kazdu radu alebo postreh.

Petr Opava

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 24. 10. 16

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty proč odpovídáš na vyřešený problém, který byl v roce 2009 ?? :-)

Příspěvek  petr novy Wed Oct 26, 2016 6:09 pm

proč odpovídáš na vyřešený problém, který byl v roce 2009 ?? :-) Tohle byl tvůj první příspěvek..krátce po registraci, tak snad se budeš příště orientovat lépe.
:-)

P.
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Re: Check airbag

Příspěvek  nera738 Sat Feb 04, 2017 6:40 pm

petr novy napsal:po výměně kroužku airbag stále svítí..jedu do Renaultu, proč mi účtovali za diagnostiku závady sběrného kroužku airbagu 691 kč s dph. Chtěli po mě celkem 5200 kč za výměnu celého lukase..Kroužek jsem si sehnal sám z vozu, u kterého airbag nesvítil. Tak tam vezu svůj "špatný" kroužek a chci ověřit, jestli je ok, nebo ne...Pokud bude KO, tak potom reset kontrolky..

Check airbag - Stránka 2 2qar1uq
Nazdárek. Chcel by som vedieť ako je to fotene. Ten pliesok. Musí ísť dole sedačka alebo sa to dá aj nejak inak?

tak po návratu z Renaultu, kde jsem domluvil reset a diagnostiku jsem na základě zkušeností z předchozích příspěvků zkontroloval ten mikrospínač. Vycvaknul jsem ho, zkontroloval a plíšek trošičku přiohnul tak, aby lépe spínal..a ejhle, kontrolka airbagu nesvítí...

Takže mám vyměněn celý lukas a zkontrolovaný mikrospínač...pokud někdo chce ten celý lucas, bez kroužku, (respektive, v polovině bílého pásku je vlivem velkého ohnutítí poškozen pásek) ..tak za nějaké peníze mohu poslat.

Check airbag - Stránka 2 Nm17uu
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Re: Check airbag

Příspěvek  nera738 Sat Feb 04, 2017 6:42 pm

Ahojte , dá sa to spraviť aj bez vybratia sedačky? Ak nie, viete mi napísať ako dát sedačky von? Polopate. Ďakujem
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Re: Check airbag

Příspěvek  svar Sat Feb 04, 2017 8:09 pm

Pokud si šikovně lehneš za sedák posunutý na doraz dopředu, tak se k tomu dostaneš. Tem spinač je na pravé lyžině. Vytáhnout sedák je jednoduchý. Dva šrouby na lyžinách vepředu a dva vzadu. Bacha na svorkovnici pod sedákem na pravé straně
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Re: Check airbag

Příspěvek  nera738 Sat Feb 04, 2017 8:37 pm

svar napsal:Pokud si šikovně lehneš za sedák posunutý na doraz dopředu, tak se k tomu dostaneš. Tem spinač je na pravé lyžině. Vytáhnout sedák je jednoduchý. Dva šrouby na lyžinách vepředu a dva vzadu. Bacha na svorkovnici pod sedákem na pravé straně


A ja som ho hľadal na ľavej pod konektorom v diere na pás. Ďakujem. Zajtra to pozriem. A dva v predu, dva v zadu a stačí pozdvihnúť?
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Re: Check airbag

Příspěvek  nera738 Sun Feb 05, 2017 2:58 pm

danstav napsal:Tak už jsem měl čest absolvovat i tuto hlášku. Ponejprv pomohlo posunout sedačku do jiné polohy, ale pak už to svítilo porát. Takže sedačka ven, veškerá kabeláž vypadala OK. Spínač byl na svém místě. Žádná zvláštnost :-/ Tak jsem jen přihnul ten spínací náběhovej plíšek aby to lepší spínalo, dal sedačku zpět a ejhle, světe div se, hláška zmizela Laughing A už se neoběvuje ať se posouvám kam chci  cheers 

Ahoj. Ja mám sedačky na mieste. Len rozmýšľal kam ho prihnut. Či smerom dole alebo hore.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty ...je to jen mikrospínač s plíškem

Příspěvek  petr novy Sun Feb 05, 2017 4:31 pm

nera738 napsal:
danstav napsal:Tak už jsem měl čest absolvovat i tuto hlášku. Ponejprv pomohlo posunout sedačku do jiné polohy, ale pak už to svítilo porát. Takže sedačka ven, veškerá kabeláž vypadala OK. Spínač byl na svém místě. Žádná zvláštnost :-/ Tak jsem jen přihnul ten spínací náběhovej plíšek aby to lepší spínalo, dal sedačku zpět a ejhle, světe div se, hláška zmizela Laughing A už se neoběvuje ať se posouvám kam chci  cheers 

Ahoj. Ja mám sedačky na mieste. Len rozmýšľal kam ho prihnut. Či smerom dole alebo hore.


pomůže ti tento nákres ? airbag svítí, pokud není mikrospínač sepnutý..
Check airbag - Stránka 2 2vs5jds

petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Re: Check airbag

Příspěvek  nera738 Sun Feb 05, 2017 5:12 pm

petr novy napsal:
nera738 napsal:
danstav napsal:Tak už jsem měl čest absolvovat i tuto hlášku. Ponejprv pomohlo posunout sedačku do jiné polohy, ale pak už to svítilo porát. Takže sedačka ven, veškerá kabeláž vypadala OK. Spínač byl na svém místě. Žádná zvláštnost :-/ Tak jsem jen přihnul ten spínací náběhovej plíšek aby to lepší spínalo, dal sedačku zpět a ejhle, světe div se, hláška zmizela Laughing A už se neoběvuje ať se posouvám kam chci  cheers 

Ahoj. Ja mám sedačky na mieste. Len rozmýšľal kam ho prihnut. Či smerom dole alebo hore.


pomůže ti tento nákres ? airbag svítí, pokud není mikrospínač sepnutý..
Check airbag - Stránka 2 2vs5jds



Ďakujem. Sedačky som nerozoberal, ale podarilo sa mi ho vycvaknut. Takže mal som ho v ruke, spínač, a nejak som sa dovtipil. Nacvaknut ho naspäť bol trochu problém. Ale, on je zapnutý len na koncovej polohe. No s tym zopnutim to niečo má, lebo check zhasol. Ak vy to bolo zle tak by asi svietia ďalej. Myslím.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Re: Check airbag

Příspěvek  nera738 Sun Feb 05, 2017 5:15 pm

Takže skôr si myslím že má byť zapnutý len v koncovej polohe aby minizene alebo minichlapovi pri havárii airbag neodstrelil hlavu.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Re: Check airbag

Příspěvek  spetik1981 Mon Mar 11, 2024 3:19 pm

Ahoj klubáci, opráším tohle vlákno. Nemáte někdo originální katalogové číslo kroužku volantu na airbag? Mám to s tempomatem a samozřejmě ovládání hlasitosti rádia. Všude na netu jsem našel bez tempomatu, to je umění něco sehnat. Kdyby někdo věděl a třeba i prodával rád koupim.
spetik1981
spetik1981

Poeet p?íspivku : 18
Registration date : 09. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Re: Check airbag

Příspěvek  sali Wed Mar 20, 2024 7:25 am

7701060399
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Check airbag - Stránka 2 Empty Re: Check airbag

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru