Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

turbo

+12
Frodo
petr novy
jirkaol
berko
aladar.miazga
sali
Kopy
Lazak
Hynek
nera738
medabeda
vecino
16 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  svar Fri Sep 02, 2016 7:15 am

Určitě se nevyhneš práci zespodu na povolení potrubí, mazání, přepadu a držáků. Rozděláš všechno pod oknem, včetně stěračů a celýho plechu a jde vytáhnout horem, akorát kolem EGRu je to trochu ježek v kleci. Na vytažení spodem je dobrý oddělat silentblok pod motorem, aby se hýbal a jde i tudy.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty ale asi ne 30 normovaných hodin ? :-)

Příspěvek  petr novy Fri Sep 02, 2016 7:43 am

Vršek jsem demontoval. plechy, plasty..hadice..ze spoda na rampě je určitě taky práce...egr se může taky vyndat..ale nechápu, proč chtěji v renaultu demontovat nápravnici, pak dělat znova sbíhavost..Podle návodu to jde ze zhora vytáhnout ven. Nemáte někdo nějakou fotodokumentaci, nebo víc info ? :-) Já to nedělal a kamarád co má servis, dělá většinou úpravy na turbech u koncernových aut...

turbo - Stránka 2 2vl0knt


svar napsal:Určitě se nevyhneš práci zespodu na povolení potrubí, mazání, přepadu a držáků. Rozděláš všechno pod oknem, včetně stěračů a celýho plechu a jde vytáhnout horem, akorát kolem EGRu je to trochu ježek v kleci. Na vytažení spodem je dobrý oddělat silentblok pod motorem, aby se hýbal a jde i tudy.
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  svar Fri Sep 02, 2016 11:53 am

Fotky nemám, ale ta nápravnice ven nemusí. Já jsem tahal turbo i u 1,5 a tam jsem jenom povolil skříňku řízení a stačilo to. Pokud to budeš tahat vrchem, což půjde, tak o nápravnici nepřemýšlej. Pokud máš podélný silentblok ještě nahoře, tak ho sundej a pak si motorem pohneš, kam bude potřeba. Není to tak složitý, jak to vypadá. Je to tak asi na 5 hodin usilovné práce bez svačiny, pokud jdou všechny šrouby. Very Happy U mě šly vcelku bez problémů, akorát se k nim špatně dostává. Chce to soupravu nástavců a kloubků a očko-ploché, případně ráčnové klíče. Hodně štěstí Laughing Jo a než ho budeš montovat, tak pořádně prolít olejem mazací kanál, aby se nepřidřelo hned na začátku.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty :-) super..díky za info.

Příspěvek  petr novy Fri Sep 02, 2016 12:16 pm

...dík za info.pět hodin to dělal nějaký kluk na laguně, tak jsem typoval stejný čas na zvedáku se scenikem..nahoře jsou dva silentbloky a ten zadní je už ko..takže bude i výměna... :-)
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty výměna turba odložena - pro časovou náročnost

Příspěvek  petr novy Sun Sep 04, 2016 4:41 pm

...tak výměna turba odložena pro časovou náročnost a nedostatek info o demontáži. :-(
zatím Jen výměna oleje Millers Oil gold nano - tišší běh motoru. (přetěsnění víka vany - zespoda to zakarbonované nebylo !)
Sháním více info o demontáži. ( https://www.youtube.com/watch?v=NiEoM4VvUmI ) těch možností je víc..a nevím, která je ta nejlepší :-(
Nechci sundávat pomocný rám..
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  svar Sun Sep 04, 2016 9:06 pm

Podle toho odkazu to tahali jako komplet s EGR a s katem. Když to odmašlíš, tak je potřeba poloviční prostor a jde opravdu horem. Po vytažení celé plechové příčky pod sklem se ti to krásně otevře.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  R-ježek Wed Sep 14, 2016 7:22 pm

Pánové věřte Svarovi, je to machr, nedávno jsem si odpojil nevědomky hadičku od senzoru na turbo a co mi Svar dokázal nabídnout za možnosti co to může být - chtěl bych taky mít takové zkušenosti. Jsem rád že to byla " přitom taková blbost " protože rozhýbat turbo bych asi nedal. Ale aspoň vím jak bych se k tomu dostal a že není potřeba volat servis ale Svara na telefonu. Díky moc Svare . turbo - Stránka 2 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  svar Wed Sep 14, 2016 8:49 pm

A to jsem ti říkal všechny katastrofický scénáře. A ještě se ti to líbilo? Skoro bys dělal GO motoru turbo - Stránka 2 519902 No a nakonec si to opravíš sám i bez rad.......
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  R-ježek Thu Sep 15, 2016 8:22 am

No ale víš jak, v rencku by chtěli tu GO dělat a na odpojenou hadičku by možná nepřišli. Takhle to bylo pěkně řečeno co kde a proč by to mohlo být a žádné měnění dílů. turbo - Stránka 2 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  Frodo Sun Jan 15, 2017 5:27 pm

Já jen dodám, mám 320 tis a původní turbo, na emisích jsem prošel na první šup - tedy jel jsem tam až jsem to pořádně protáhl Smile
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  R-ježek Sun Jan 15, 2017 8:13 pm

A prosím Tě, máš FAP nebo jsi osvobozen. Mám trochu lufty z technické, mám FAP a výfukové potrubí černé jak ďas ale žádnou závadu spalování to nehlásí.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  nera738 Sun Jul 09, 2017 4:59 am

Chlapci nazdarek. Ani neviem prečo, ale kukol som na do prednej mriežky a co nevidím. Chladič,,,,,,,,, IC práva časť od oleja. Olej nejak nechýba, len spotreba sa mi vyšplhala na 6,3l. Pravda je taká ze momentálne jazdím len krátke trasy. No, vadí to veľmi, alebo to len vadí. Dikes. 275000 km.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  svar Sun Jul 09, 2017 12:38 pm

Předpoklad při tomto nájezdu a turba, který nebylo měněný, je dost veliký, že bere olej a umírá. Lepší varianta je uvolněná páska na hadici, případně děravý chladič vzduchu- únik plícího tlaku a tím i větší spotřeba. Zkus to postříkat pěnidlem a podrž motor v otáčkách
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  nera738 Sun Jul 09, 2017 12:55 pm

Svar vôbec neviem o com píšeš, ale tu je nejaká foto. Zadržanie sú všetky tri. Ono to ale vyzerá ako keby to niekto oblial..
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  nera738 Sun Jul 09, 2017 1:06 pm

Je tam aj nejaká striebrenka
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  svar Sun Jul 09, 2017 2:05 pm

Stříbrné šupinky v tom oleji? To by mohlo být z chladiče vzduchu. Tipnul bych to na díravý chladič
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  nera738 Sun Jul 09, 2017 2:40 pm

Neviem poslať fotky. Som tak uvažoval prečo je najviac zasrany bok na všetkých chladicoch. Strieborná a skoro svietiaca zelená. Tak som zapol klímu a a a kompresor je bez oleja. Riadny rachot. Po chvíle sa rozbehne a ma. Pred mesiacom mi strelil remeň na alternatore a vyzerá to presne na trefu do trubkovhohadicoveho spoja na klíma tam to bolo najviac zasrate turbo - Stránka 2 Imag1323
turbo - Stránka 2 Imag1324
turbo - Stránka 2 Imag1325
turbo - Stránka 2 Imag1323
turbo - Stránka 2 Imag1324
turbo - Stránka 2 Imag1327
turbo - Stránka 2 Imag1326
turbo - Stránka 2 Imag1329
turbo - Stránka 2 Imag1328
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  nera738 Sun Jul 09, 2017 4:00 pm

Takže takto. V saní olej nič. V IC, no tak je trochu zasrany ale nič hrozné. Ako tak vyčistené zložené a už len sledovať. O 2 týždne ideme gr tak som zvedavý.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty výměna turba, šály, olej, filtr..

Příspěvek  petr novy Wed Aug 09, 2017 8:29 pm

Výměna turba , šály.. olej filtr...

https://i.servimg.com/u/f11/19/63/54/69/20160810.jpg
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  Dav!d5 Mon Nov 12, 2018 3:57 pm

Tak mi bohužel také odešlo turbo. Si tak jedu a najednou výkon nikde a divně to pískalo.
Tak s lehkým plynem hned z dálnice a vypnout..

Měl jsem štěstí, že se nevysypalo tak stačilo jen vyměnit za nové (13 000Kč).
Jenže ještě to házelo chybu vstřiků. Tak všechny nové (10 000Kč) a rovnou i žhavící (1 500Kč).
Jenže výfuk byl plný černých sazí, tak byl ucpaný i FAP. Naštěstí ne total, tak šel vyčistit i katalyzátotem + nové senzory a hadičky (6 700Kč).

Když už se do toho sahalo, rovnou nová brzdová kapalina a dle doporučení tady i do převodovky (1 000Kč za obojí).

Auto teď pomalu zajíždím, ale už z původních 6,1l/100 mám spotřebu “jen” 5,8l/100. Počítám, že ještě o nějaký ten 0,1-0,2 litřík to půjde dolu.

Peníze bolely, ale snad nějaký čas auto nebude potřebovat větší investice.

Měl taky někdo zkušenost se snížením spotřeby? Ani nevím, zdali to jezdí živěji, fakt ho teď pár stovek km nechám v klidu, ale když je čistý FAP, mělo by to frčet lépe, ne?
Dav!d5
Dav!d5

Poeet p?íspivku : 51
Age : 41
Location : Most
Registration date : 29. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty turbo

Příspěvek  Petr30 Mon Aug 19, 2019 4:29 am

Lazak napsal:S tím dýmem bych to kapánek poupravil, není černý, ale bílý. Olej prakticky protéká do výfuku. Tady je foto jak to vypadá když je turbo KO jak na parkovišti tak foceno z Hudyho auta  turbo - Stránka 2 38652

turbo - Stránka 2 P1090410

turbo - Stránka 2 P1090411
Tak přesně tohle mi děla auto
Petr30
Petr30

Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 07. 08. 19

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  svar Mon Aug 19, 2019 7:33 pm

Sundej hadici od turba ke cooleru a zjistíš, kolik je tam oleje. Mírný výpary tam budou, nesmí olej vytékat. Případně sundat sací hadici k turbu a zjistit vůli na vrtulce.Zřejmě se zvýší i spotřeba oleje. Pak radši nejezdit a turbo vyměnit.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  R-ježek Sun Sep 26, 2021 5:37 pm

Dobrý den všem. Mám takový zvláštní poznatek, co se turba a spotřeby týče. Už nějakou dobu jezdím na Vervu diesel a tahá to o dost lépe než klasika Benzina nebo no máme nafta. Ale cca 2 týdny zpět jsem zpozoroval nárůst okamžité spotřeby při rozjezdech a to hlavně v rozmezí 2000-3000 ot./min. Co mám už najetý kopec u baráku, tak vždy jsem měl spotřebu po rozjezdu do kopce a jízdě hore cca do 16l/100km a najednou při stejných rozjezdech 20l a i 22-24l/100. Říkal jsem si co se děje. Pročítám různá vlákna tady i na netu a samé špatné odcházející turbo, díra v hadici nebo filtr atd. Dnes konečně byl čas a vyndal jsem vzduchový filtr měněný 16.7. a má najeto cca 1000km, ten jsem jen prohráb, vypadlo pár much jinak cajk. Když už jsem měl dole plech nad filtrem tak jsem zkusil stahovací pásku na váze a trubce k turbu a ejhle povoleno. Jak je to možné? Tak jsem to dotáhl. Pak dole nad převodovkou je další potrubí s páskou, taky šla dotáhnout. Tak jsem ještě projel šrouby egru a co jsem viděl a dostal se tam a jinak vše v pohodě. Šel jsem to po vrácení vzduch. filtru projet a ono je to zpět na původních hodnotách😁. Jak se může páska na se závitem povolit tak, že to má vliv na tlak vzduchu a spotřebu? Záhada. A to jsem se už dobré 3 měsíce auta ani netkl, byly prázdniny a pořád něco tak nebyl čas. Má někdo rozumné vysvětlení ? Díky a ať vám to všem krásně jezdí turbo - Stránka 2 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  svar Mon Sep 27, 2021 5:42 am

I to se stává. Materiál pracuje, plast a guma se přirozeně zmenšuje. Možná ne že tak, aby se musela páska dotahovat třeba o 2 otáčky. Záleží na pohledu, co je "volný".
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  R-ježek Wed Sep 29, 2021 9:14 am

Právě mne překvapilo, že to šlo asi o ty dvě otáčky lehce přitáhnout. Zas abych to nepolámal nebo netrhnul. Ale snad to bude dobrý. Jen i to turbíčko začíná být víc a víc slyšet. Dělal jste někdo repas nebo brali nové? To je celkem darda. Za repas už je to lepší.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

turbo - Stránka 2 Empty Re: turbo

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics
» turbo
» turbo

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru