Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

stahovacka okna

+22
KŇAF
budulajs
pepamarek
Jirin_CZ
petr67
silanko
maky
mildaus
cukino
F_L_Y
rkshop
Kopy
sali
Horacio
Bíba
jaris
Koci
svar
Ostravaček 77
MartinLM-SK
Lazak
grand20_16v
26 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  Kopy Sat May 08, 2010 7:30 pm

Zhruba před měsícem jsem taky měnil plastový jezdec na pravé straně,měl jsem to od listopadu
a zaklíněno plastovýma zasklívacíma podložkama.
Neprasklo to v místě upevnění skla kam teď dávají šroubek,ale v nejtenčím místě a byl na půlky.
Naštěstí lanko nabylo nikde zohlé a šlo to v pohodě asi 1 hod.
Cena 130,- za sadu na předek.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Stahovacka okna

Příspěvek  rkshop Thu Jun 24, 2010 1:14 pm

Nazdar priatelia.
Diki za rady.Jazdca som kupil v renolte( 13,11 eur lavy aj pravy) tak ako ste mi radili a aj ten navod v anglictine mi velmi pomohol(hlavne tie fotky).
Vymenil som to,vyskusal a zalozil cca 60min.
Este raz vrele diki za cenne rady. Wink

rkshop

Poeet p?íspivku : 5
Age : 48
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  F_L_Y Tue Jul 20, 2010 8:11 pm

Tak neuběhl ani rok, a už mám opět problém s oknem. Poprvé přední dveře u spolujezdce, nyní pravé zadní dveře. Zatímco na přední dveře stál ten plastový jezdec 150 Kč, na zadní dveře mě vyšel na 365 Kč. Koupeno u stejného servisu Renault.
Zelený je na předek, bílý na zadek.

https://2img.net/r/ihimizer/img21/4862/unasec1.jpg

https://2img.net/r/ihimizer/img20/5026/unasec2.jpg

F_L_Y

Poeet p?íspivku : 24
Age : 59
Location : Most, kraj Ústecký
Registration date : 28. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Můj případ - stahovačka oken

Příspěvek  cukino Wed Sep 15, 2010 12:52 pm

Takže mě to postihlo taky Crying or Very sad Dcera bouchla dveřmi tak silně, že levé zadní okno spadlo dolů a bylo vymalováno. Po rozborce zjištěna závada - prasklý unašeč (spona), byl na 2 kusy. V autorizovaném servisu mi sdělili, že možno dodat pouze komplet celou stahovačku za 7 700 Kč Mad Takže google, taky toto fórum a výsledek? V tomto kšeftu na eBay http://stores.ebay.co.uk/paragonpug jsem našel vše co jsem potřeboval. bounce Objednal, zaplatil a do týdne jsem našel ve schránce. Je to už ten vyztužený typ a jak tady někdo psal, bílé jsou na zadek, zelené na předek, dají se koupit jen párech (L a P dveře), ale jsou dostupné na všechny typy, jak Scenic I tak Scenic II. Stálo mě to něco přes 3 stovky, i s poštovným nějakých 11 liber, co je to proti ceně Renault servisu 7 700 Kč. What a Face Laughing
Foto toho, co jsem obdržel (i s objednacím číslem na Scenic II):
stahovacka okna - Stránka 2 14092010279


Naposledy upravil cukino dne Mon Sep 20, 2010 6:55 am, celkově upraveno 1 krát
cukino
cukino

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 19. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  mildaus Thu Sep 16, 2010 4:47 am

a povedlo se ti vyměnit ????... mám zatím podepřený okno tyčkou , jezce jsem koupil u Renaultu Kladno za 135Kč ... ale odmítli mo to opravit ...prý neponesou pozdější reklamace ,protože lanko je zmuchlaný a nabízejí jen za 7,6tis nové stahování .... s opravou vyčkávám .....

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  cukino Mon Sep 20, 2010 7:07 am

mildaus napsal:a povedlo se ti vyměnit ????... mám zatím podepřený okno tyčkou , jezce jsem koupil u Renaultu Kladno za 135Kč ... ale odmítli mo to opravit ...prý neponesou pozdější reklamace ,protože lanko je zmuchlaný a nabízejí jen za 7,6tis nové stahování .... s opravou vyčkávám .....
Hmmm, tak zmuchlané lanko jsem neměl, v tom asi fakt může být problém. Jinak okno jsem měl klasicky taky "zašprajcované" tyčkou Laughing . Ale výměna a zpětná montáž proběhla bez problémů. Nejvíce práce dalo správně nasadit vnitřní výplň dveří, pořád to nechtělo sednout. Ale nakonec vše sedlo jak mělo a okýnko už vesele jezdí nahoru dolů (kolejničku jezdce jsem namazal obyčejnou indulonou a jezdí to jak po másle). Jo a ještě to chtělo aktivovat pulsní ovládání okna, je to tu na fóru už někde popsané (podržet ovladač x-sekund v horní a dolní poloze okna). Takže nakonec úspěch stahovacka okna - Stránka 2 38652
A pár fotek z vlasní kompletace:
https://2img.net/r/ihimizer/img828/9158/18092010280.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img713/8419/18092010281.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img821/9700/18092010282.jpg
cukino
cukino

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 19. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  maky Mon Sep 20, 2010 7:49 am

Sakra z toho spouštěče by byl docela pěknej elektrickej naviják na rezervu, akorát k němu ještě vymyslet nějakou sichrhajcku na zajištění, to kolo ten motorek se šnekem musí v pohodě unést.maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  mildaus Mon Sep 27, 2010 4:33 am

Tak hotovo ..opraveno ...jezdec vyměněn ... cena 130,-Kč za nového jezdce (sada) a dvě hoďky práce.
Žádný zmuchlaný lanko jak mi řekli v servisu... ,ale chápu že se jim to nechtělo dělat ... navinutí lanek ...(jsou tam totiš dvě) je pěknej voprus ... jednoduší je pro servis vyměnit za 7800,- novou stahovačku ....

kdyby nebylo servisu Renault a cen náhradních dílů .. nedal bych na granda dopustit ... škoda ,že u tak povedenýho auta to ty šmajdi pozdějc tak kazej ....

každopádně moc díky za rady a za foto .... díky moc kluci Smile

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  F_L_Y Mon Sep 27, 2010 8:53 pm

Tak už mám za sebou další výměnu plastového unašeče (třetí za posledních 13 měsíců). Ještě levé zadní dveře a bude to komplet...
Měl jsem trochu z této výměny (dveře u řidiče) obavy, přeci jen je zde více elektroniky, ale vše proběhlo hladce.
Poku bude někdo potřebovat poradit, jsem k dispozici.

F_L_Y

Poeet p?íspivku : 24
Age : 59
Location : Most, kraj Ústecký
Registration date : 28. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Moj postreh

Příspěvek  silanko Fri Apr 15, 2011 9:02 pm

Najprv ďakujem všetkým ktorí mi informáciami pomohli vyriešiť problém s už s treťou sťahovačkou (dve boli spravené v záruke). Bol som v bratislavskom servise Istros kde som ukázal že potrebujem tento biely zlomený plast zo sťahovačky. Odpoveď po minute pozerania do PC nedá sa to objednať. Cena 280€+práca. Čakal som to a preto som si pripravil vytlačený screen s náhradnym dielom a objednávkovým číslom. Chlapík kukol a vraví to sa nebude dať objednať. Pýtal sa odkiaľ to mám. Ešte raz naťukal kód dielu a ľaľa objednať sa to dá. Cena 5,66€ s dph. Čakal som na dodanie 1 deň. Sú to ale k***y v tých značkových servisoch. Zajtra si to idem spravit. 1 rok sam nepoužíval okno vľavo vzadu.

silanko

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 12. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty plastový unašeč zadních oken

Příspěvek  petr67 Fri Jun 03, 2011 8:35 pm

To se musím s Vámi podělit.Měl jsem stejný problém s dílem u grand scenicu II , zadní unašeč okna ( plastový díl). Jel jsem do RENAULTU, tam mi sdělili,že tento díl nelze zakoupit samostatně, pouze celý stahovák cca 7000kč.Podle Vašich rad jsem si vytiskl foto dílu,ktere jste uvedli na foru.Zapojil jsem do hledání tchána,dal jsem mu foto.Ten zavolal do stejného auto salónu,pracovnici na telefonu nahlásil číslo dílu z fotografie,k překvapení nás všech požadovaný díl měli na skladě cca 150kč za pár.Takže nenechte se ošálit, tento díl jde koupit přímo u Renaultu.Nemusíte ho objednávat v zahraničí.Číslo pro zadní unašeč oken(bílý)- 77 01 209 366,přední díly mají číslo(zeleny)-77 01 209 365
Petr stahovacka okna - Stránka 2 38652
petr67
petr67

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 10. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty spadnutí zadního okna cca 2cm

Příspěvek  Koci Tue Dec 06, 2011 8:15 am

Zdar hoši,
občas se mi stane že když otevřu dveře při vypnutém motoru tak mi zadní okno spadne cirka o 2cm dolu a ovladačem mi to nejde vrátit zpět, pomáhá když znovu nastartuju a ovládačem většinou okno zavřu (zkouším u řidiče i u spadlého okna). Asi to má něco společného s vodou protože se to děje když prší nebo je po dešti, v tomhle počasí se mi do toho nechce vůbec štourat :-(

Kdo mi poradí?
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  svar Wed Dec 07, 2011 5:44 am

Tak do toho nešťourej a vydrž, než to zase vyschne. Je to stejný jako vrzání v zimě, jakmile se oteplí, je klid Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  maky Wed Dec 07, 2011 6:09 am

Hmmm tak toje divný , já když mrzne, tak si ani nevrznu....,no ono i v létě to s tím vrzáním za moc nestojí, když už to stojí....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  Jirin_CZ Wed Dec 07, 2011 12:19 pm

to Maky: Kdyby jsi chtel jeden motorek mi tu zustal navic... Smile v podstate skoro cela stahovacka.. Smile
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  maky Wed Dec 07, 2011 12:44 pm

?Myslíš, že by motorek pomohl??? už sem skoušel lopatku škváry do kalhot od silničářů,( ptal sem se proč pohazujete tu silnici škvárou mládencí????, přece aby to stálo dědo,,tak mi hoši hoďte taky lopatku do kalhot, třeba to babičku potěší....., nestálo, nepotěšilo, ale zkusit se má všechno....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  maky Fri Dec 16, 2011 12:36 pm

Zdarec borcí, tak zase k věci, včera sedím v autíčku a najednou slyším takové křup, a okno popojelo dolů, tak ho zavřu a křup, cink a klap.... a okno u řidiče jede dolů, a už jelo jen dolů!!!!!! Nahoru jen rukou. A mám jet do Prahy. tak šupec domů a přidělat drátem, celou dobu myslím jak tu na foru všichni měnite jezdce, tak počítám, že to bude zelenej jezdec. Dnes sundám tapec světe div se, zase něco extra.... měl sem vypadlej ten bílej plastovej napínák s pérkem co je dole na spouštěčce a vyrovnává ty rázy a napína lanko.( KOCI z 16.11.09 ten fotonávod na opravu spouštěče dole) . No kdyby byl vypadlej navlíknu a hojalááá, ale ten zmezek praskl v tom prostředku a je po něm!!! Nemáte někdo katalogové číslo na objednání popřípadě kolik si mám připravit???? nebo že by dokonce někdo měl a rád poskytl vejražní??? Jde o spouštěč okna předních levých dveří ( U ŘIĎIČE!!!!) Za Vaše rady, pomoc a účast vděčně a rád děkuju......
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  Koci Fri Dec 16, 2011 2:53 pm

maky tohle je sada pro přední dveře P/L https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/88/jezdec77012093655297470.jpg/

Objednavací číslo u Renault je: 7701209365 ( cena Němci 3,78euro a u nás 359Kč = kurz asi 95kč/euro hahahaha spíš no fuj!!!)
V krabičce je i jezdec pro okno řidiče. Asi se tam montoval od modelů 2006. Jiného dodavatele jsem na netu nenašel
Tento nový jezdec je konstrukčně určitě lepší (má v sobě nalisovaný plechový zpevňovací pás i šroubek na připevnění okna)

doufej že nemáš moc zamotaný to lanko......
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  maky Fri Dec 16, 2011 3:04 pm

Petře, já nemám prasklýho jezdce, mě praskl ten napínací palec co je z bíleho plastu s pérkem dole na tom stahovači okna... toho jezdce mám v pořádku!!!![

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/141/napnkspoute2.jpg/
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  sali Fri Dec 16, 2011 4:52 pm

stahovacka okna - Stránka 2 Stahovakascenicii.th



tady je fotka z dialogysu a nějak nemožu najít kde je ten díl co ti praskl. Zkus to podle obrázku popsat jestli tam je nebo mám hledat jinde.
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  maky Fri Dec 16, 2011 6:12 pm

Tomáši na tom schématu je jen jezdec a celá stahovačka, ten napínák tam není rozkreslen, ale na tomto odkazu od Kociho je pěkně vidět když si to otevřeš a budeš prohlížet tak je tam ve dvou záběrech. Je to dole na tělese spouštěče a jak běží lanko tak jde z motorku dolů a práve přes tento NAPÍNÁK se vrací nahoru do jezdce a z něj pak běží přes kladku zpět do motorku. Je to na 3 a 4 obrázku od konce jak je celý spouštěč pohromadě a jde se mazat. No a mě se právě jak je ten 4 obrázek detail tak ulomil ten prostředek jak je na něm to péro.
http://translate.google.com/translate?u=http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php%3Ft%3D57470%26highlight%3Dscenic+window&hl=cs&langpair=auto|cs&tbb=1&ie=ISO-8859-1
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  sali Fri Dec 16, 2011 7:59 pm

Aha už to vidím, tak toto v dialogysu nenajdeme. Což neznamená, že to nejde samostatně sehnat, ale jestli to sehnat jde tak to OEM číslo budou znát jenom v servisu nebo ho někdo vygůůglí podobně jako v dialogysu není samostatně unašeč na zadní okno. Zkus jestli nemá jirin někde psal, že má celou stahovačku jenom teď nevím jestli psal, že jedničkový nebo dvojkový scenic. hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  maky Fri Dec 16, 2011 8:02 pm

Tome díky s Jirinem sem v kontaktu, má jedničkovou a na tom obrázku je to taky z jedničkovýho ale vypadá to úplně stejně..proto sem to vyfotil se šuplérou kvůli rozměru...tak uvidím...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  svar Fri Dec 16, 2011 8:25 pm

Ty nemůžeš mít normální poruchu? Zase něco extra?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  maky Sun Dec 18, 2011 8:51 am

Nojo, když čert ser.. tak na jednu hromadu, ale včera sem celý odpůldne studoval všechen materiál a dospěl sem k rozhodnutí, že dnes skočím do modraček a zkusím to nějako čepem vyztužit a smontovat, akorát neznám ten fígl na sundání toho zelenýho jezdce ze skla?? abych celej ten spouštěč vyndal na vzduch...a pohodlně na stole mohl experimentovat..poradí někdo??? sem cholerik a mohl bych to rozjebat ještě víc!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

stahovacka okna - Stránka 2 Empty Re: stahovacka okna

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics
» Okna

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru