Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brzdové kotouče a destičky

+33
petr novy
ivvan
Karlučo
Pule
Pajin
hudy
hagarko
monas.cz
palladin
michalsonboss
Děda
Rostini
Nomed
Lukyn
maky
Vranik
Kopy
lenin2001
ScenicNoir
_Mickey_
Lazak
Popenec
nera738
scenic1.5dci
Prašík
Koci
bambinot
svar
berko
xxmirek
sali
mistrli
Grandík
37 posters

Strana 1 z 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Grandík Tue Apr 14, 2009 4:41 pm

Při výměně pneu za letní jsem si změřil průměry brzdových kotoučů a zjistil jsem, že přední kotouče jsou již mírně po limit. Zadní ještě několik tisíc km vydrží. Přední kotouče jsou chlazené o průměru 300 mm. Vzhledem k tomu, že si autíčko hodlám ještě nějakou dobu ponechat, nechi montovat nějaký škvár, ani nějaké "závodní" kotouče. Prostě něco kvalidního za rozumnou cenu. Značek je však moc: ATE, Ferodo, Brembo, TRW, Bosch nebo Valeo. Co z toho však vybrat? V obchodě mi nabízeli TRW cca za 2.150,- Kč/ks, jenže nevím co je to za značku, zda to není právě nějaký brak, který mi pak bude pískat atp., Samozřejmně k tomu je potřeba koupt i brzdové destičky. Bylo mi řečeno, že nejlepší je od stejné zančky jako jsou kotouče.
Máte tedy někdo s vlastní výměnou a kvalitou výrobců nějaké zkušenosti?

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty BRZDOVÉ KOTOUČE A DESTIČKY

Příspěvek  mistrli Tue Apr 14, 2009 5:26 pm

Zdar,
značka TRW patří pod firmu LUKAS,která dodává do prvovýroby pro řadu automobilek(Opel) a atd. Já dával TRWéčka do všech aut co jsem měl a dával to i kolegům a vždy k plné spokojenosti všech. Myslím,že je to takový zlatý střed. Vždy jsem dával jak destičky tak i kotouče(tedy pokud už kotouče byly zralé taky na výměnu). Tkže já mám s TRW jen dobré zkušenosti.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  sali Tue Apr 14, 2009 5:32 pm

Osobně mám odzkoušeny kotouče a destičky od značky ATE
Renault 11 - kotouče najeli 190tis. km a vypadali velice slušně desky jsem měnil po 120tis. a potom až další majitel auta
Renault Megane - chtěl jsem ušetřit a na ještě slušné kotouče co tam byli, když jsme auto koupily jsem dal desky Delphi a po 30tis. km bylo po nich a vzali s sebou i kotouče, takže výměna za ATE které dnes mají najeto 60tis a desky i kotouče drží naprosto vpohodě bez nějakého výrazného opotřebení
Renault SCENIC II - po zkušenostech opět ATE sice když sem je platil tak sem málem brečel nad cenou 8000,- (materiál + práce) ale doufám, že nezklamou a předvedou stejně dobrý výkon jako na předchozích autech zatím najeto asi 1tis. km takže těžko soudit

alien alien alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Grandík Tue Apr 14, 2009 7:36 pm

Byl jsem se dnes optat v Renault servisu na tu akci ohledně výměny předních kotoučů a destiček. Nevým tedy jakou značku kotoučí a destiček by mi tam dali, ale předběžná cena byla kolem 9.000,- Kč (také materiál + práce). Práci si udělám sám, respektive udělá můj otec, takže jen nevým co koupit. Myslím, že mi ATE nenabízeli, ale na cenu se zeptat také mohu. Takto bych to mohl sehnat cca za 5.500,- Kč. Překvapilo mně jak jsou přední kotouče drahé.
Samozřejmně děkuji za názory, mám rád přímé zkušenosti z praxe nežli jen teorii. V životě je většinou praxe maličko jiná nežli teorie. Všichni výrobci na netu své zboží vychvalují jako nejlepší na trhu a pak si má člověk vybrat. (Samozřejmně, že to chápu jinak by to nešlo, přeci nebudou své výrobky pomlouvat). Very Happy

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Grandík Tue Apr 21, 2009 3:56 pm

Nakonec jsem i po doporučení v prodejně koupil kotouče i desky od společnosti ATE. Jen ty destičky byly maličko dražší (doufám, že o to budou lepší) Very Happy . Snad jsem se nepřehmátl a doufám, že jsem i destičky trefil. Možná jsem je měl před tím vyndat a prorovnat. No uvídíme. Tento týden se do toho zlaté ruce mého otce pustí. Asi bych to zvládl sám, ale zdravotní stav mi takovouto práci zatím nedovoluje.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Grandík Wed Apr 22, 2009 7:46 pm

Tak výměna kotoučů a destiček na přední nápravě provedena. Trvalo to slabou půldruhou hodinku. Šlo to jako po másle, žádný zádrhel. Jen ty brzdy, asi něžli si sednou, jsou takové povadlé. Také když jsem "sjížděl" tu barvu na kotoučích, tak jsem přišel na to, že si počítač stáhne otáčky motoru při brždění. Chtěl jsem jet cca 50 km/h a při tom lehce brzdit a počítač si otáčky snížil tak, že auto prostě přestalo úpně táhnout ať jsem dělal s plynem cokoliv stále jsem zpomaloval. Jak jsem pustil brzdu s malou prodlevou se motor zase chytil a šel jako hodinky. I tak se mi však z barvy jen "zakouřilo" Very Happy . Asi né nadarmo píšou najet 200 km aby brzdy byly OK.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  sali Thu Apr 23, 2009 7:53 am

ano každé nové brzdy si musí sednout než začnou brzdit na 100% mně už si ATE sedli a je to brutální rozdíl proti tomu jak se na starých kotoučích auto spíš brzdit pouze pokoušelo
alien alien alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  xxmirek Thu Apr 23, 2009 7:41 pm

Ahoj,
již na předešlém typu Scenica I jsem měnil kotouče. Od několika lidí jsem dostal také typ na ATE.Dal jsem si je tedy namontovat a všeobecná spokojenost s touto značkou.

xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  berko Sun Jun 07, 2009 10:07 am

je nějaký přípravek bo nějaký fígl na zatočení zadního pístku brzd,nemůžu sním tak nějak pohnout Brzdové kotouče a destičky 872631
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Sun Jun 07, 2009 3:12 pm

Existuje origo stahovák, který zároveň tlačí i otáčí. Dá se tomu pomoct, když budeš sikovkama postupně zatláčet a pootáčet. Zatlačím- pootočím a tak pořád dokola, až tam vlezou nový desky Brzdové kotouče a destičky 872773
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  bambinot Mon Jun 08, 2009 3:18 pm

berko napsal:je nějaký přípravek bo nějaký fígl na zatočení zadního pístku brzd,nemůžu sním tak nějak pohnout Brzdové kotouče a destičky 872631
Zdravím berko,
pokud máš truhlářkou svěrku, s tou to jde vcelku dobře. Je to taková náhrada origo stahováku. Tu plošku dáš zespodu a pohyblivé rameno na pístek. Zatáhni, pootoč pístem, zatáhni a pootoč znovu, tak 4x jsem to udělal a krásně šel dovnitř. Jeden brzdič se naučíš jak na to, a ten druhý ti půjde už lépe. Tak ať se zadaří.
bambinot Brzdové kotouče a destičky 38652
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  berko Mon Jun 08, 2009 4:05 pm

díííííík, Brzdové kotouče a destičky 38652 Brzdové kotouče a destičky 388709
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Koci Wed Nov 04, 2009 10:43 am

Tak jsem vyměnil přední kotouče (jeden měl šířku kotoučů 21,4mm a druhý 21,0 mm No )
Renault uvádí min. šířku 21,8mm (nové 24mm). Ikdyž chlapi ve firmě říkali, že jsou ještě dobrý.
Udělal jsem dobře. Rozdíl v brždění PARÁDA Brzdové kotouče a destičky 388709 , žádné vibrace a hlavně sichr je sichr.

Brzdové destičky: Textar - T 23930 18.1 14 (1500Kč)* http://www.textar.com/
Brzdový kotouč: Brembo - 09.9895.10 (2x 1937Kč)* S technologií High Carbon (HC)
*Cena u ELITe (Já to pořídil u nás ještě s 20% slevou + 300Kč práce.) Basketball

Brembo HC kotouče:
Kotouče z litiny s vysokým obsahem uhlíku (High Carbon) pro lepší tepelnou vodivost
a chladicí schopnost. Snižují rovněž hlučnost brzdění a tendeci k vibracím.
Tyto kotouče není technologicky a metalurgicky jednoduché vyrábět.
Jsou k dispozici především pro vozy vyšší třídy, které často brzdí
z vysokých rychlostí - např. na německých dálnicích.

Brzdové kotouče a destičky 19836
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Prašík Sat Jan 09, 2010 7:58 pm

Tak proběhla výměna brzd. Přední kotouče valeo desky bendix přední i zadní. Zadní kotouče neměněny ložiskokotouč+cena ještě jsou v normě tak musí vydržet. Tenhle material byl doporučen (cena a kvalita). Musim říct že je to sakra poznat po cca 400km si to sedo. Jen se musí s citem na to šlapat je to vostrý Very Happy

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  scenic1.5dci Tue Jan 12, 2010 10:24 am

Ahoj, prosim ta posli mi link kde si tie brembo kotuce objednal.
Ja budem musiet na jar menit aj v predu aj v zadu komplet brzdy.

Ďakujem.
scenic1.5dci
scenic1.5dci

Poeet p?íspivku : 18
Registration date : 24. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Koci Tue Jan 12, 2010 11:46 am

scenic1.5dci napsal:Ahoj, prosim ta posli mi link kde si tie brembo kotuce objednal.
Ja budem musiet na jar menit aj v predu aj v zadu komplet brzdy.

Ďakujem.
Ahoj ty moje "Bremba" jsou tady : http://www.elitecat.cz/ArticleSelection.aspx?B=0 (09.9895.10)

ale ty máš kraťase a určitě máš menší průměry kotoučů. (v manuálu najdeš přesné rozměry )

Tak si vyber svůj typ auta a motoru na http://www.elitecat.sk/CarSelection.aspx ( ozaj aj na Slovensku )

a otevři si sekci "brzdový systém"
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  nera738 Sun Feb 07, 2010 5:31 pm

zdar. chlapi ako zistím aké označenie alebo typ platničiek je pre našich miláčikov? chcem objednať a neviem čo. Crying or Very sad
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  nera738 Tue Mar 02, 2010 10:21 pm

tak. platničky vymenené, ale problém je v tom že nejak to nebrzdí a svieti service s hláškou parkeerrem controleren - kontrola parkovacieho ,brzdového ovládanie. pedál je mäkký a som na pokraji zúfalstva. nemá niekdo skusenosť affraid
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Popenec Mon Mar 29, 2010 1:55 pm

Nazdar,
dnes jsem dával letňáky a zjistil jsem, že ve předu mám už jen 3mm na destičkách. Vzadu je taky shodně, ale po 6mm. Na tom předku už asi neodjedu toto léto, co??? A nevěděl jsem jak mám zjistit kolik ještě mají kotouče. Jak to mám změřit pánové? Vepředu ty kotouče jsou takové zvláštní a asi i vzadu, ale to jsem nějak neřešil. Ten kotouč vepředu vypadá jakoby byly 2 a mezi nima jsou nějaké tyčky po okrajích. No a když jsem to chtěl změřit, tak jsem neměl jak tam strčit to posuvné měřítko (šubleru) Doufám, že když to budu chtít změřit, tak nemusím sundávat ty kotouče, že ne...?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  mistrli Mon Mar 29, 2010 2:16 pm

Zdar,no pokud tam tedy máš opravdu asi jen 3 mm tak bych se bál už odjezdit i jaro. Co se týče těch kotoučů, tak to co vypadá jako "tyčky co jsou mezi 2 kotouči" je jen jeden kotouč s odvětráním - chlazením kotoučů. Změřit se to určitě dá posuvkou(šuplerou),která má mezi měřicími hroty vykrojení,pokud ovšem na kotouči není ten okrajový "hříbek"tak velký-a tím pádem kotouč tak "sjetý",že už to změřit nejde. V tom případě bych měnil jak destičky tak každopádně i kotouče.
P.S. taky jsem včera přezul... Brzdové kotouče a destičky 19836
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  sali Mon Mar 29, 2010 6:15 pm

Měří se tloušťka celého kotouče tj. šupléru opřeš tam co dosedají destičky. Jestli jsem to správně pochopil, že si chtěl měřit zvlášť ty poloviny co jsou k sobě jakoby spojeny. Vzadu je plný nevětraný kotouč bez těch děr.
Přední kotouč min. síla 21,8 mm
Zadní kotouč min. síla 9,5 mm
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Popenec Wed Apr 07, 2010 3:42 pm

Ahoj,
potřeboval bych poradit při výběru brzdový destiček. Mám vybrané tyto:
http://eshop.autobenex.cz/cz/sortiment/brzdovy-system/kotoucova-brzda/brzdova-desticka/?skt=17444.1.0 ale problém je, že dole v popisku je napsané od roku vyroby: 10/2005, ale já mám auto ze 7/2005. Bude to tam pasovat?

To stejné na zadek:
http://eshop.autobenex.cz/cz/sortiment/brzdovy-system/kotoucova-brzda/brzdova-desticka/?skt=17444.1.0

Jaké mám tedy vybrat. A ještě co znamená sada? Je to na obě kola tzn 4 destičky, nebo je to brané jako sada na jedno kolo tzn. 2 destičky za těch 2150?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Wed Apr 07, 2010 3:57 pm

Nejlepší je, podívat se, jaký máš brzdový systém- výrobce ( valeo, bosch.....). To je napsaný na brzdovým třmenu. No a když už máš kolo dole, tak mrkni na tvar desek a pak objednáš to, co tam patří. Sadou se rozumí 4 kusy na nápravu.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Lazak Wed Apr 07, 2010 5:26 pm

Ty destičky jsou ze zlata za tu cenu? Jsi z Orlové, tak do Karviné to máš kousek tak si sjeď na zimní stadion do Autodíly Veliký a tam koupíš desky podstatně levněji. Loni jsem tam kupoval na Granda zadní tuším kolem 600,- a přední byly kolem 900,-. Měnil jsem si to sám, nic nepískalo a brzdilo to v pořádku. Obchod je od známého a funguje už spoustu let a prodává kvalitu. Na všechny auta co jsem kdy měl tak kupuji jen u něj věci.
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  _Mickey_ Wed Apr 07, 2010 5:26 pm

Kluci, ja se teda taky na neco zeptam.

Menil jsem na predku desticky i kotouce (samozrejme, ze uz nevim jaky) a bez problemu.
Chtel jsem totez udelat na zadku, ale tam me manik varoval, ze to je u "rencku" i potreba/dobre menit i s loziskama a tim padem razantne vzroste cena.

Asi uz to tady nekdo menil, tak kdybyste si pamatovali co a jak, tak dejte vedet.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru