Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu

2 posters

Goto down

Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu Empty Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu

Příspěvek  R-ježek Fri Dec 18, 2020 6:38 pm

Zdravím všechny zdejší machry, měl jsem auto na výměně spojkového válce, který po 1 roce a 9 měsících začal propouštět. Zjištěno při výměně mot.oleje, kdy byla potečená převodovka. Mechanik měl pěknou pakárna ale ještě ho čeká další. Prý při montáži nového spojkového válce zlomil nějaký spínač a že si vydělal litr, jeho slovy. Po převzetí se neodbržďuje auto automaticky, jen manuálně a chyba v počítači žádná. Zkoušel i vypnout automatické zatahování ručky po vypnutí motoru a vše funguje dobře.
Jde i zpět aktivovat. Když se chci ale rozjet, tak prostě nic, musím to odbrzdit ručně a na zpátečku to hlásí chybu elektroniky “ Electronic fault”
Nemáte tucha, jaký spínač by mohl při sundávání motoru a rozborky spojky mohl urvat? Žádnou chybu auto nehlásí, jen neodbržďuje a na zpátečku chybu ukáže. Díky za postřehy Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu 38652

https://www.rajce.net/v1472798902

R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu Empty Re: Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu

Příspěvek  svar Fri Dec 18, 2020 10:04 pm

Nejspíš půjde o spínač zpátečky na převodovce. Odbrždění je navázaný na spojkový spínač, ale tam je nad pedálem, takže tomu ublížit nemohl. Asi bych vyměnil ještě i mechanika Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu Empty Re: Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu

Příspěvek  R-ježek Fri Dec 18, 2020 10:27 pm

No jo, to byl první kyks, jinak je šikovný, dobře se s nim dá domluvit a jinak umí. Je ale divné, jestli bouchnul ten spínač na převodovce, že zpětná světla fungují. Nejspíš to je zapojeno ještě jinak. No v lednu pojedu na reklamačku. Jde se k tomu spínači dostat i jinak než sundat všechno pod baterií? Asi ne, co? Zkoušel jsem koukat kudy k němu ale je tam fakt přístup jak do trezoru. Ještě mne napadlo, mohl by to zapojit obráceně ikdyž tam jsou myslím prolisy tak by to nemělo jít jinak. Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu Empty Re: Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu

Příspěvek  svar Sat Dec 19, 2020 8:56 am

Mělo by se k němu jít dostat od kola. Asi nehlásí zařazenou rychlost. Měl by mít 3 piny
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu Empty Re: Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu

Příspěvek  R-ježek Sat Dec 19, 2020 9:01 am

Měl jsem auto zvednuté a kolo sundané, plastové podběhy dole ale nedostanu se tam. Ještě je tam plechový kryt jak na straně u spolujezdce. Když ho sundám, nerozpadne se mi to? Abych to dal dokupy.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu Empty Re: Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu

Příspěvek  R-ježek Sat Dec 19, 2020 10:50 am

Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu 371c5910


Je to tady toto? Má jen dva dráty
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu Empty Re: Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu

Příspěvek  svar Sat Dec 19, 2020 4:21 pm

Je to on, ale nevypadá, že by bylo po něm.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu Empty Re: Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu

Příspěvek  R-ježek Sat Dec 19, 2020 4:29 pm

Odpojil jsem ho, prostříkl kontaktolem a zase zapojil ale stejně nic. Nejspíš bude někde přerušeny kablík mezi čidlem a park.brzdou a proto svítí světla ale nejde automatické odbrzdění. To bude asi pakárna najít. Ale zase že to nehlásí chybu i při rozjezdu dopředu. 🙄
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu Empty Re: Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu

Příspěvek  R-ježek Sat Dec 19, 2020 6:20 pm

Tak jsem konečně našel knihu “Jak na to” a to co jsem vyfotil je spínač neutrálu. 😕 ten bude Ok , jinak bych nenastartoval. Tak mne čeká pakárna , ten spínač zpátečky je pod baterií. A není ještě vyhráno jestli to bude on.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu Empty Re: Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu

Příspěvek  svar Sat Dec 19, 2020 6:37 pm

Omlouvám se za špatný info. Ty máš 6-ti kvalt.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu Empty Re: Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu

Příspěvek  R-ježek Sat Dec 19, 2020 8:57 pm

V poho 👍vždyť se nic nestalo 😁 Už vím, že nad spojkovým pedálem je spínač horní polohy pedálu a po přeměření spínače funguje ale nejde do něj elektrika. Na zastrčce jsem nic nenaměřil. Tak mám první bod do skládačky . Budu hledat dál. Druhý spínač co snímá polohu a dráhu spojkového pedálu ten jsem neměřil. Ale měl rozdělán a pročištěn. No jsem zvědav co to bude za blbost.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

maky likes this post

Návrat nahoru Goto down

Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu Empty Re: Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu

Příspěvek  R-ježek Wed Jan 13, 2021 12:17 pm

Tak mi palubovka svítí jak vánoční stromeček. V servisu si s tím chlapík neví rady ale aspoň poradil kam s tím. Parkovací brzda se asi komplet potentovala, tak mne čeká demontáž a odvoz na opravu. Sice jsem viděl hodně videí s výměnou lanovodů ale co s tou elektrikou , to musí někdo kdo dělá frantíky. Po telefonu zněl chlapík ze Slaného hodně v pohodě a recenze na něj taky tak uvidím. Ještě mne ale štve karanténa, nemůžu z baráku než bude po ní🤨. Dám vědět, co se potento a jak jsem pořídil ve Slaném. Buďte negativně pozitivní 😁 Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu Empty Re: Ruční brzda neodstavuje při rozjezdu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru