Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nástupce

+3
MacaC
sali
pirduch
7 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  pirduch Tue Mar 10, 2020 9:00 pm

No je fakt, že já se k cenovým nabídkam nového Scenica ani nedostal, projeli jsme se s rodinou zkušební jízdou a shodli jsme se,že už to prostě není ono.
Neříká se mi to dobře, Renaulty miluju nejen kvůli tomu znaku Very Happy , na Twingo nikdy nezapomenu a na GS II taky ne, a doufám, že III nám ještě dlouho bude sloužit , nejlépe do té doby, než opadne SUVmoda a vrátí se auta opět k praktičnosti.
pirduch
pirduch

Poeet p?íspivku : 96
Age : 55
Location : Litvinov/Most
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  Karlučo Thu Mar 12, 2020 10:48 am

Stejný problém jsem řešil tak měsíc zpátky. GS 2 dosluhuje a investice jsou už neúnosné. Dostal jsem požehnání od manželky najít nástupce. Jednoduché ale těžko proveditelné. Tipů aut je moc, že si vybere každý ale zároveň si nevybere nikdo. Pro mě a mou rodinu je prioritou vyšší posez a příjemné cestování. Nakonec to vyhrál zase Renault, tentokráte jen Scenic III v provedení Privileg. Je to úplně něco jiného než GS 2 ale je to pořád Scenic. V mnoha ohledech se Scenic posunul o nejméně 2 levely víš, jak kvalitou zpracování, tak i jízdním projevem. Zatím se s autem seznamuji, ale nemám skoro co vytknout.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  citron99 Thu Mar 12, 2020 5:56 pm

Dlouho jsem tu nebyl, ale nástupce svýho Sharana sháním taky. A vůbec nemám tušení, CO!!!. Já osobně netoužím po obrovských displejích a 100% konektivitě, já preferuji spíše využitelnost auta. Už jsem to před mnoha lety, při pořízení Sharana výměnou za Scénica 2, že tehdy výbava a pohodlí Renaultů je bezkonkureční, ale za 8 let, co Sharana vlastním, zjišťuju, že i on má svoje plusy a samozřejmně mínusy.
Protože ale už i on se blíží k milníku výměny 13let stáří, 300000najeto, hledám náhradu už rok a nenašel jsem. Cesta "šicích strojů" pod kapotou, a neskutečná obliba SUV, jak už tady bylo zmíněno, veliké zvenku a uvnitř sotva velikost Fabie, teda zde spíše Clia, mě naprosto odradila a ponechám si Sharana, dokud bude držet pohromadě a projde STK. Nic lepšího na trhu není. Pokud teda nemáte v kešeni mega a jeho násobky. Pak by se našlo.
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  _Mickey_ Sun Mar 15, 2020 11:59 am

No ja si cim dal tim vic myslim, ze ten Touran je vitez.
Asi i toho Sharana by nahradil.
Prodejce VW rikal, ze Sharan uz se vlastne ani nebude vyrabet...
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  pirduch Sun Mar 15, 2020 4:11 pm

No ale novej Touran je vcelku pálka, a u jetejch je to jako s jinýma VW-je težký si v hromadě aut vybrat nějaký dobrý s jasnou historií a nenaletět.
Jak říkám, já doufám, že až budu cca za 5-10 let chtít měnit, bude už zas svět v pořádku a Renault bude mít něco jako GrandScenic II nebo III.
A pokud ne, asi budu muset koupit elektrický vznášedlo...
pirduch
pirduch

Poeet p?íspivku : 96
Age : 55
Location : Litvinov/Most
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  _Mickey_ Sun Mar 15, 2020 4:17 pm

No u jetejch aut je to vzdy loterie, nemusi to byt jenom Renault.
Ja jsem puvodne chtel jeste minimalne taky 2 roky vydrzet, ale vlastne si rikam, ze ted je mozna jeste rozumna doba.
Jinak bude vsechno SUV nebo elektrika a to nechci ani jedno.

Touran je drahej no. Sranda je, ze ale ani moc nejsou. Chtel jsem tak 2 roky staryho a temer se to neda (za rozumny peniz sehnat) a nebo je cenovej rozdil proti skladovce minimalni.

No, ale ted mam stejne kvuli koronakovi smulu, protoze mi to nikdo neproda :-)
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  _Mickey_ Tue Mar 24, 2020 6:27 pm

Taaak panove, soutezni otázka:

Za kolik korunek si myslite, ze mi u VW nabidli vykup meho mazlika, kdyz u nich koupim nove skladove auti za 620 000 Kc?
Podotykam, ze mi daji slevu 20 000 Kc + penize za vykup.

Takze ocekavam vase odhady!!! :-)
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  Karlučo Tue Mar 24, 2020 6:40 pm

Max 20000 Kč.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  _Mickey_ Tue Mar 24, 2020 6:45 pm

Mam sem psat mene/vice nebo chvili pockat, nez to sem tech asi 3 lidi, co to sleduji napisou? :-)
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  sali Tue Mar 24, 2020 9:02 pm

Odmítli ho vykoupit, protože je moc staré.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  _Mickey_ Tue Mar 24, 2020 9:04 pm

Tak to beru jako 0 Kc :-)

Dame sanci jeste nekomu behem zitrka a pak vas ohromim jo?
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  MacaC Tue Mar 24, 2020 9:53 pm

hmmm tipuji tak 5000tis Rolling Eyes
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  maky Wed Mar 25, 2020 11:52 am

No aby to nebylo jako s tou štikou... ale tipnu, že když dávají slevu a ještě k tomu vykupujou, tak to bude za 30 000 šrotovného.. nekecej, že ti dávají 50 litrů...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  _Mickey_ Wed Mar 25, 2020 12:15 pm

Tak ja uz vas nebudu napinat, kdyz se pridal i Maky :-D
Takze: zlateho bludistaka vyhrava MacaC!!! Nabidli mi celych neuveritelnych 5000 Kc :-D

Normalne jsem nevedel jestli se mam smat nebo plakat ;-)
Dokonce jsem byl v jednu chvili tak daleko, ze jsem je chtel poslat do hajzlu a koupit jiny auto...

:-D
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  sali Wed Mar 25, 2020 12:35 pm

Raduj se že ti vůbec něco nabídli.
Kamarád Martin, když si šel před dvěma lety pro tu Caddy co jsem tu o ní psal, se při objednávce auta několikrát ujišťoval, že od něho vykoupí jeho Scenic I 1,6i r.v. 2002.
Vždycky tam s tím autem byl a parkoval tak že ho prodejce viděl a vždycky se mu dostalo ujištění, že ano. Což ho mrzelo, protože už na to měl sehnaného kupce, ale utěšoval se že mu v Top Centrum Hodonín dají aspoň to co nabízel jiný zájemce. A když došlo na věc tak upss přišla odpověď že tak staré stroje neobchodují a tím pádem nebude ani sleva za protiúčet. Když jim vynadal do ……. a že na to už měl kupce tak prodejce vymyslel, že ať toho kupce rychle osloví, v Top Centru se na to sepíšou smlouvy za lidových 1.ooo kč a bude aj sleva. Štěstí že kupec na Scenica ještě nic jiného nekoupil a tak to klaplo, jinak tučná sleva na Caddy by byla v …..
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  _Mickey_ Wed Mar 25, 2020 12:41 pm

No me takhle med kolem huby nemazali nastesti.
Ale u rencku mi dali za "protiucet" slevu 40000 Kc + vymysleli zpusob, ze za to auto mi minimalne 10000 Kc za to daji, protoze maji sprateleny autobazar a tam to domluvej.
Psal jsem si s chlapem od toho VW, ze uprimne jsem zklaman z jejich pristupu, ze mi na auto za 620 000 Kc daji z jeho puvodni ceny slevu jenom v podstate za nakup na IC a odpoved: Ano, takhle to mame.
A tim to haslo.
Nezajem.
Nechces? Kup si neco jineho...
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  sali Wed Mar 25, 2020 12:59 pm

to víš vw není Hyundai, tam se teprve čaruje se slevama. u vw pokud nekupuješ passat který nejde na odbyt nebo nejsi fleet tak nejsi pánem situace. zeptej se na passat operák na IČ a nebudeš stíhat sčítat slevy. spolužák pořídil passat za 4800,- měsíčně 30tis km ročně
každopádně přeju ať se výběr podaří
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  _Mickey_ Wed Mar 25, 2020 1:06 pm

No ja to budu brat taky na IC.
Nechci to na leasing, tak i tam jsem si rikal, ze by meli byt radsi, ze dostanou prachy hned.
A jsem vazne tak nasratej, ze si snad koupim misto uz skoro vybranyho 1.5 v benzinu 2.0 v nafte :-D
Ale zase to nema vyhrivanej volant ani sklo ;-)

_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  MacaC Wed Mar 25, 2020 3:11 pm

no tak super, vyhrát sem nechtěl, ale napadlo mě, že to nebude žádná raketa. No já se utěšují tím že nové jako fakt nové auto si nepořídím,kor ted po koroňákovy až se vše zase srovná. Rolling Eyes
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  _Mickey_ Wed Mar 25, 2020 3:27 pm

No ja jsem prave taky tezce v haji.
A) Nevim co bude dal s cenama aut. Mam koupit ted nebo pockat? Zlevnej nebo naopak zdrazej, protoze se nevyrabej?
B) Zadny auto si ted nemuzu koupit ani se na nej podivat. Takze vse resime "online". Priklad - inzerat vsechna okna v elektrice. Tak tam napisu jestli jsou vsechna pulzni, jestli jdou zavrit/otevrit DO. Odpoved - auto ma vsechna okna v elektrice. Super.

To jsem si zase vybral dobu...
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  maky Wed Mar 25, 2020 7:12 pm

No Mickey, to že za hotový platíš víc než na lízu, je strašně dlouho, už kdž jsem před 10 lety kupoval tohoto mého čendu, tak na lízu by mi dali cenu 190 tis., místo 220, ale zase na úrokách jedeš bihatě nad.. podle mýho čarujou s DPH a daní z přijmu a tebe pak osolí lízingovka na úrokách o který se prodejcem podělí... No prostě tu neplatí polož prachy na dřevo a já ti slevím, tady platí když položíš prachy na dřevo, tak si připlatíš... nechápu nesouhlasím, ale to je tak asi všechno co s tím uděláš... a buď rád, že po tobě nebudou chtít 10tis. šrotovnýho, no a to že auta prodávají, jakože v plný palbě a pak dělají blbý, že jako nevěděli ??? to jsem si užil když jsem kupoval pro učňák forda transita... ale to je na dlouho... -
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  _Mickey_ Thu Mar 26, 2020 6:48 am

jo Maky, to jsem zaznamenal. Sice to nechapu, ale je to tak.
Co nechapu jeste vic, je ta vykupni cena.
Kdyz jukni na tipcars, tak nejlevnejsi je tam za 25000 Kc, ale s najezdem 358000 km.
Jinak bezne cena kolem 40000 Kc.
Takze kdyby mi tech 20000 Kc nabidli, tak si reknu, OK, 20 vykup, 20 sleva a jsem na svym, beru to. Neni co resit.
Ale 5000 Kc je proste...hm no...fujtajbl vespolek ;-)
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  sali Thu Mar 26, 2020 11:50 am

Nazdar myslím si, že ceníky se až tak moc nezmění. Prodraží se nákup aut u značek které prodávají hodně kusů skladovek. Typicky Škoda, Hyundai, Renault, Peugeot. Auto co jsou na skladech a prodejci je dávají se slevou bo si nevymýšlíš výbavu a příplatky zmizí a všichni budou čekat na kusy z výroby.
Leasing cena a cena za hotové je fenomén. Vzpomínám na doby kdy můj šéf prodával ještě auta. Jeden zákazník chtěl slevu bo platí hotově, hned další v řadě chtěl slevu protože si bere leasing a přitom provizi jsme z toho měli furt stejnou, ale to je dávno pryč. Divoké devadesátky Smile
Moderním nástrojem dnešní doby je leasing operativní. Auto si nekupuješ, ale půjčuješ na předem stanovenou dobu a dohodnuté km. Bohužel pro soukromé osoby moc drahé pro firmy už zajímavé. Neřešíš odpisy, ale všechno rovnou do nákladů a s DPH se netrápíš jestli ti vychází koeficient protože máš rozložené DPH rovnoměrně na celou dobu.
No a že je v inzerci běžně cena 4o.ooo,- ještě neznamená že to za ty peníze aj prodají. Už nějakou dobu pozoruju, že místo Dobrý den se ve kšeftě zdraví heslem Jakou mi dáte slevu
Very Happy Very Happy Very Happy
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  _Mickey_ Thu Mar 26, 2020 12:04 pm

No ted jsi to popsal vlstne mozna presne tak, jak se toho bojim.
Ja chci koupit skladovku, funglovka je a) draha b) se na ni ted bude pekne dlouho cekat.
Takze je otazkou, co se v dohledne dobe stane. I ten dealer si muze rict, "hele ted auta z vyroby nebudou, tak napalime ceny skladovek a vydelame, stejne si nemuzou koupit nic jinyho". No a nebo budou mit lidi dost starosti sami se sebou a nejaky auta jim budou ukradeny a tim padem je budou muset zlevnit.
No, ale kdo tohle vi?

Hlavne bych si to auto chtel jeste poradne osahat a furt balancuju, zda koupit novou skladovku za 620 000 Kc nebo vizt nejake mirne jete za min. Jenze ty mirne jete jsou jenom mirne za min :-)

Jo a mas pravdu, ze cena nabidky se muze od poptavky sakra lisit, ale preci jenom 5000 a 40000 to uz je kurna rozdil :-)
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  pirduch Thu Mar 26, 2020 7:36 pm

Tak já když před 3 lety(bože to uteklo) kupoval v bazaru GS III, tak starýho GS II od mne vykoupili za 55000,-, a byl 13tiletej s 260000km...a byl jsem naštvanej, že mi to připadalo málo...

Co udělá korona s cenama aut, to by mne taky zajímalo...je fakt,že asi bude menší poptávka, protože lidi budou mít jiný starosti, firmy taky moc investovat do autoparku asi nebudou,ovšem zas i těch aut bude mín. Nicméně v bazarech se možná objeví spousta aut těch, kdož svý leasingy neuživí...
No ono je to asi jedno, když s eteď stejně nic koupit nedá.
pirduch
pirduch

Poeet p?íspivku : 96
Age : 55
Location : Litvinov/Most
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Nástupce - Stránka 2 Empty Re: Nástupce

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru