Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Smrad spalene nafty v kabine

2 posters

Goto down

Smrad spalene nafty v kabine Empty Smrad spalene nafty v kabine

Příspěvek  _Mickey_ Fri Nov 29, 2019 6:40 pm

Ahojda lidi.

Tak mam zase dalsi problem.
Zacal jsem v kabine citit smrad spalene nafty. Nejdrive jen tak malo, postupne se to lehce zhorsuje. Pri jizde je to celkem v klidu, ale takove stani na semaforech nebo cekani nekde se spustenym motorem teda nic moc.
Nemate nekdo napad kudytudy zjistit, co se deje?
Na kryt pyloveho filtru jsem koukal, je v pohode, tesneni na nem taky.

Dale nevim jestli to s tim souvisi, ale pokud je motor v zaberu, tak kolem 1800-2000 otacek dost "duni". Hodne mi to pripomina zvuky, ktere vydaval, nez nas museli z Melnika odvezt na podvalu :-/
Ale mozna to souvisi nekde s necim s tou naftou.

Diky za tipy, Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Smrad spalene nafty v kabine Empty Re: Smrad spalene nafty v kabine

Příspěvek  maky Fri Nov 29, 2019 11:15 pm

mickey, podívej se pod kapotu, sundej kryt motoru a zůstane ti tam na vrchu hlavy takovej černej plastovej kryt pod nim jsou žhaviče a vstřiky, okoukni to zda se ti zpod toho krytu nedýmí a nesmrdí, ( já měl uvolněný vstřik !!) a ještě to bylo oblitý mastnotou..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Smrad spalene nafty v kabine Empty Re: Smrad spalene nafty v kabine

Příspěvek  _Mickey_ Sun Dec 01, 2019 6:41 pm

Maky ty jsi uzasnak!

To vis, ze to bylo ono!
Sundal jsem dekl na motoru (pri tom jsem zjistil, ze mam ulomeny jeden drzak deklu).
Pak jsem tedy uz nenasel zadny cerny plastovy kryt, ale asi jsem rovnou videl zhavice a vstriky (teda zvrchu samozrejme).
A jeden byl uplne zapatlanej cimsi (viz. fotka - https://share.icloud.com/photos/0J2GxSGctBj2-QdbCQjqWNMLw moc se nepovedla...).
Tak jsem zkusil torxem povolit a slo to uplne snadno. Zkusil jsem vedlejsi a tam jsem musel sakra zabrat, aby se hnul.
Takze jsem oba dotahl velice mocnou silou :-)

No a kdyz jsem to jel projet, tak zadnej smrad, zadny divny projevy s otackama, proste pohoda!

Snad to bude ono, jel jsem s tim jenom cca 2 km, zitra to testnu poradne cestou do/z prace.

Ale normalne z toho mam radost a snad to vypada, ze nas autiko pristi rok i do Chorvatska a zpet doveze :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Smrad spalene nafty v kabine Empty Re: Smrad spalene nafty v kabine

Příspěvek  maky Mon Dec 02, 2019 8:20 am

No mickey neskákej radostí nad svou šikovností, ono tvé řešení pomůže jen na chvilku ( chtěl bych se strašně mýlit, ) pod tím vstřikem je měděná podložka a ta se vymáčkla a proto ti to začalo čmoudit. Je to přesně to samé co to dělalo mě.., Je potřeba ten vstřik odpojit a vyndat a pod vstřikem to sedlo frezkou jemně očistit od těch sraček co se tam v mezičase uvolnění napekly, a dát patřičnou sílu měděné podložky nové, pak pořádně dotáhnout , odvzdušnit ( nafta) a nastartovat, ověřit zda to klaplo a po čase ( prohřátí jízdou několikrát) dotáhnutí překontrolovat !! Ale já být tebou tak to sám doma neriskuju.. Dej to do servisu, s tím , že potřebuješ tento vstřk přetěsnit !'! mají nářadí a podložky různých tlouštěk.. popisoval jsem to v září mám dojem vstřiky ??
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Smrad spalene nafty v kabine Empty Re: Smrad spalene nafty v kabine

Příspěvek  _Mickey_ Mon Dec 02, 2019 8:28 am

Maky radost mi to nezkazi!
Jsem rad, ze jsem to spachal a nic neznicil a tak dale ;-)
Do servisu se samozrejme objednam, diky za dodatecne info, ale necham to az po vanocich, ted je tam nebudu skadlit.
Snad to vydrzi!

Jeste jednou dikes!

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Smrad spalene nafty v kabine Empty Re: Smrad spalene nafty v kabine

Příspěvek  maky Mon Dec 02, 2019 9:19 am

No pokud neplánuješ jízdu někam daleko, tak to kontroluj a kdyby to zase začalo čmoudíkovat, tak servis ale zatím to asi nehroť "štěstí chodí dokola , až si sedne ... "
držím palce a kdyby tak již víš co s tím..

maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Smrad spalene nafty v kabine Empty Re: Smrad spalene nafty v kabine

Příspěvek  _Mickey_ Mon Dec 02, 2019 9:30 am

Neplanuju nikam extra drandit.
O vikendu teda zkusíme jet na Konigstein na vanocni trhy (cca 80 km), to snad prezije ;-)
A v roce 2020 ho objednam teda k doktorovi.

A kdyby neco, tak vim, odvezu ho na vrakac a bude to mit! :-D
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Smrad spalene nafty v kabine Empty Re: Smrad spalene nafty v kabine

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru