Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poklepávání a poťukávání zespod auta

2 posters

Goto down

Poklepávání a poťukávání zespod auta Empty Poklepávání a poťukávání zespod auta

Příspěvek  R-ježek Tue Mar 26, 2019 9:02 pm

Zdravím renolťáky, mám komplet vyměněnou spojku. Měnili všechno, vadné přítlačné ložisko, spojkovou sadu i dvouhmotu. Cena ranec. Taky 2x výměna oleje v převodovce, poprvé autu po dvou dnech hrozně rachotila převodovka. Po výměně oleje je OK. Řeším už jen problém s poťukáváním klepáním pod řidičem a spolujezdcem. https://www.youtube.com/watch?v=at9Vx59jg7M
Něco podobného jen ne v tak velkém rozsahu.
Najivně jsem myslel, že je to uložení motoru, tak jsem vyměnil pravý zadní silentblok u spolujezdce a spodní zadní u řidiče a stejně to mlátí dál. Kolukal jsem na net a nic moc tam není. Může to být v pomocném rámu jak jsou ty nepřístupné silentbloky na stranách ? Taky jsem při montáži toho spodního kousku - brýlí - našel další nějaký velký silentblok uprostřed mezi řidičem a spolujezdcem, je tam napojen rám a zbytek auta. Nevím jak to popsat. Je to jak velký puk ale nevím kde to sehnat, v autodílech to nikde nenabízejí mezi silentbloky. Měnili jste někdo ty bloky pomocného rámu či co to je? Jedno video jsem viděl, https://www.youtube.com/watch?v=1lZTdYV-RIw , myslím si že to bude asi ono.
A vrzající gumy stabilizátoru jste někdo řešil? https://www.youtube.com/watch?v=uZ6usyg2780
Mějte se fajn a hlavně ať to jezdí Poklepávání a poťukávání zespod auta 19836 Poklepávání a poťukávání zespod auta 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Poklepávání a poťukávání zespod auta Empty Re: Poklepávání a poťukávání zespod auta

Příspěvek  svar Wed Mar 27, 2019 9:55 am

Ta výměna oleje je nějaká divná, tipnul bych si, že ho tam na první pokus nenalili. Jestli se to klepání ozývá do podlahy pod nohama, tak jsou to ty zadní silentbloky na nápravnici. Ideál vytáhnout celou nápravnici ven a pod lis, jinak se jim asi nebude chtít ven. To mohli borci udělat, když dělali spojku, určitě ho měli venku. Na tom druhým videu je to ono. zkus ještě preventivně dotáhnout šrouby, co to drží. No a když bude nápravnice venku, tak u toho udělat ten stabilizátor.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Poklepávání a poťukávání zespod auta Empty Re: Poklepávání a poťukávání zespod auta

Příspěvek  R-ježek Wed Mar 27, 2019 11:05 am

Tak takto to řvalo, nešlo mi to vložit z mobilu, tak je to pres youtube. Při šlápnutí na spojku se to utišilo, po puštění se to zase rozeřvalo.
https://m.youtube.com/watch?v=chx2WYBjxQQ
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Poklepávání a poťukávání zespod auta Empty Re: Poklepávání a poťukávání zespod auta

Příspěvek  svar Wed Mar 27, 2019 3:41 pm

Silně mi to připomíná běh na sucho, případně velmi málo oleje
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Poklepávání a poťukávání zespod auta Empty Re: Poklepávání a poťukávání zespod auta

Příspěvek  R-ježek Wed Mar 27, 2019 5:07 pm

Prý vylili olej co tam dali tři litry Spirax S6 75W80 a dali nový zase tři litry Total GL 4 75w80 a jednu lahev 250ml Militec. Zatim je klid. Jen začíná být slyšet turbo při 3000. A ty silentbloky ani nemluvim. Asi se nedají udělat na autě, musí to dolů a na lis, pak geometrie? Chudák Renda , snad ještě vydrží nějakou dobu. Poklepávání a poťukávání zespod auta 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Poklepávání a poťukávání zespod auta Empty Re: Poklepávání a poťukávání zespod auta

Příspěvek  svar Thu Mar 28, 2019 10:38 am

I kdyby tam nalili olej na smažení, tak nepůjdou takový hrozný zvuky. Asi tam bylo sucho a svedli to na špatnou volbu oleje.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Poklepávání a poťukávání zespod auta Empty Re: Poklepávání a poťukávání zespod auta

Příspěvek  R-ježek Thu Mar 28, 2019 11:28 am

No jak jsi psal už prvně, že tam nic nebylo tak jsem si říkal bůhví co tam dali a asi tady fakt nic. No ale hádej se s nimi. Už je nechci ani vidět. Zlatý borec z Hostivic pan Koula nebo závoďák z Vraného n.Vlt. pan Trojan. Fakt mne to přesvědčuje, že v Praze je to drahá svoloč. Ještě že se to nerozsekalo pri tom pojezdu po městě. Měj se Svare a díky Poklepávání a poťukávání zespod auta 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Poklepávání a poťukávání zespod auta Empty Re: Poklepávání a poťukávání zespod auta

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru