Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mleko

+3
mistrli
svar
_Mickey_
7 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Mleko Empty Mleko

Příspěvek  _Mickey_ Sun Mar 10, 2019 8:37 pm

Ahoj lidi!

Hlavne se mi nesmejte, potrebuju rady a tipy, jak napravit katastrofu.
Jeli jsme na hory, auto nacpany k prasknuti, a kazda volna skulinka se hodila.
Tak jsem nacpal krabici s mlekem do mezery pod zadni sedacky (mame 7 mistnou verzi), takze tam jsou takove pekne prohlubne, do kterych se mi vlezly presne 3 krabice mleka.
Bohuzel jsem uspesne jednu protrhnul (asi hranou lyze) a vsimnul si toho samozrejme az kdyz jsme vystupovali po 240 km ceste a vykladali veci z auta.

Takze mam v aute litr mleka a bojim se, ze to nepekne dopadne, pac nemam tuseni, kam se mleko mohlo podit (krom toho, ze se nacucalo do "koberecku") a hlavne, jak ho dostat pryc, nez to zacne smrdet.

Napady?
Nalejt tam vodu a tim to naredit? Vytece to nekde?

Dik a nesmejte se moc Wink

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  svar Mon Mar 11, 2019 5:39 am

Jestli to dobře chápu, tak to bylo až za 6-7 sedákem? Vytáhnout sedáky, vytáhnout a propláchnout koberec a tu plastovou vanu co dělá podlahu. Vana má díru na ovládání navijáku a té využij jako odtokové při výplachu.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  _Mickey_ Mon Mar 11, 2019 6:35 am

Nene, bylo to pod sedackama ve druhe rade. 6. a 7. sedacku jsem mel zadelenou vecma az po strechu Smile
A uz to zacina pekne smrdet...
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  svar Mon Mar 11, 2019 6:38 am

Tak to ti nezávidím. To je tak na vyhazov celýho vnitřku. Sedačky, koberce, odhlučnění, průplach. Vylovení, odbahnění, vysušení, jak praví klasik.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  _Mickey_ Mon Mar 11, 2019 6:40 am

Myslel jsem si to.
Takze hodne vetrat.
Auto kvuli tomu vyhazovat nebudu...zatim teda :-)
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  svar Mon Mar 11, 2019 11:35 am

Tím vyhazovem jsem myslel vytažení, vyčištění a vrátit zpátky. Usilovný větrání nebude asi tak účinný, zejména, když trochu oteplí
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  mistrli Mon Mar 11, 2019 7:53 pm

Nechci strašit,ale před dvěmi léty jsem si omylem na noc zabouch v autě našeho kocoura, podělal se strachy na sedačky a koberečky a ještě dnes je to v autě cítit. Nechal jsem auto
od té doby 2x čistit v čistírně a x krát to čistil doma a nic...To mléko bude možná podobné.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  _Mickey_ Mon Mar 11, 2019 7:58 pm

Takze to nakonec dopadne na to novy auto...sice uz po nem delsi dobu pokukuju, ale ze by zrovna kvuli mleku :-)
No zatim to smrdankuje jen zlehka a nechavam otevrena okenka...
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  maky Mon Mar 11, 2019 8:25 pm

Vykašli se na nový auto, plynový masky si kup... bedete jako rodinka hezčí, nebude vám zatouchat z pusy a když tu hadici ženě přiškrtíš v rozmnožovací chvilce, tak bude řádit jako dvacítka... No doporučuju co psal svar.. rozdělat co to jde a pořádně vyprat a vydrhnout, a ještě nechat nastříkat dutiny nějakým rezistínem .. ten aspoň voní a přebije ten smrad..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  _Mickey_ Mon Mar 11, 2019 8:29 pm

maky ty nezklames :-D
No jo, jenze jak ten koberec vyndat? Dyt je to velky jak krava a vypada to, jak z jednoho kusu az nekam dopredu nebo minimalne pred predni sedacky nebo kam :-/
A novy auto...uz to tam vsechno vrze, skripe, mlati a tak. No 15 let je 15 let. Nebo uz 16 nebo kolik mu je pubertakovi ;-)
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  maky Tue Mar 12, 2019 7:43 am

Není to taková hrůza, ten koberec je pod předníma sedačkama napojený, popojedeš boxem mezi sedačkama dopředu, vyndáš přední sedačky, prostřední sedačky ( druhou řadu), a máš to volný..  A jestli mohu poradit, tak drhni, páč až začne slunko pálit, z pod sedaček půjde vůně, jako když se usere slůně...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  _Mickey_ Tue Mar 12, 2019 8:11 am

Tywe jen jsi napsal "vyndáš přední sedačky", tak jsem tu omdlel hrůzou. Ty zadní bych jeste dal + nejakou tu listu plastovou pod nima, ale vyndavat predni sedacky...uaaaa.

Ja doufam, ze ted bude mesic zima a stihne to vysmradnout.
Ale asi to i tak zkusim o vikendu trochu posolichat necim mokrym a vonavym...

_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  maky Tue Mar 12, 2019 8:41 am

Co se hroutíš, odpojíš baterku, naženeš sedačku dopředu, vyšroubuješ na každý straně lyžiny 1 šroub, přejedeš sedačkou dozadu a vyšroubuješ zase po jednom šroubu, no a sedačka je volná vytáhni celej pás ze sloupku a zajisti ho,  no a sedačku polož co to jde dopředu, nebo na místo zadních sedaček ( nemusíš odšroubovat pásy) , nebo je odšroubuj pod boční lištou sedačky, ale to je zbytečný, no a začni sundavat kobereček pod sedačkou, ( až to budeš mít vyndaný zkontroluj si konektor elektriky co je pod sedadlem řidiče) a pokračuj pod zadní sedačky, venku pořádně vyprat a nechat vyschnout, navonět a máš vystaráno...
Bacha pod sedadlem řidiče je mikrospínač polohy sedadla, ten je ve spojení aerbagem!!! tak ho neulom !!!)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  svar Wed Mar 13, 2019 6:18 am

mistrli napsal:Nechci strašit,ale před dvěmi léty jsem si omylem na noc zabouch v autě našeho kocoura, podělal se strachy na sedačky a koberečky a ještě dnes je to v autě cítit. Nechal jsem auto  
od té doby 2x čistit v čistírně a x krát to čistil doma a nic...To mléko bude možná podobné.
Kočka je horší jak mlíko. Zvířata obecně.
Pás u sedadla jde vycvaknout, když do úchytu na sedačce zatlačíš v prostřed na lesklý (kovový) kousek, tak povolí koncovku a sedák můžeš dát třeba k sousedovi.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  _Mickey_ Wed Mar 13, 2019 6:43 am

No auti uz zacina pekne zapachat, takze o vikendu nastane cistici proces...

Mam pujceny parni cistic, tak to zkusim tim a uvidime.

Mozna dojde i na rozborku a snad i sborku :-)
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  maky Wed Mar 13, 2019 8:11 am

No chtělo by to aspoň ten parchant na čištění koberců, ten vysavač co nejprve vystříkne pěnu a pak jí vysaje a když tam přidáš ještě aviváž tak by mohl být suces, ale pod kobercen je ta tlumící minerální deska a ta bude napitá mlíkem jako prase... na tu je třeba se dostat..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  MacaC Wed Mar 13, 2019 7:05 pm

no ty kráso, ta představa toho smradu No a to mám mléko rád Very Happy , říkáš vrže a je staré já do něj letos narval přes 30K za tlumiče a rozvody Very Happy Páč chci abych s ním ještě minimálně 6let jezdil. Když se totiž koukám na ceny ojetin jdu do mdlob. Evil or Very Mad

Držím palce při čištění, mě čeká ještě vyměnit nádrž, neb mi nesedí víko:-(
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  sali Wed Mar 13, 2019 7:25 pm

Mám zkušenost ještě na Š120. Lahváč do koberce a jediné řešení bylo koberec demontovat a vyhodit. Kvasnice v létě na sluníčku začali žít vlastním životem.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  _Mickey_ Wed Mar 13, 2019 7:32 pm

No zatim nastesti neni takove teplo, tak se to da.
Na sobotu uz mam domluveny parni cistic a snad i nejaky prumyslovy vysavac, ktery umi vysavat i vodu.

Takze to zkusim proplachovat a vysavat a proplachovat a vysavat...a doufat ;-)

No a ceny ojetin: me se celkem libi Citroen C4 Grand, ted tomu rikaji tusim Grandtourer. A tam ty ceny nejsou az tak strasny...
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  _Mickey_ Sun Mar 17, 2019 7:46 pm

Nazdarek kluci!

Tak jsem si o vikendu hral a vysledek nic moc. Spic nic, nez moc.
Rozebral jsem 1/2 auta, vypreparoval "koberecek" pod sedackama a vyndal pod nim takovy ty tlumici motitany.
Vse vycistil parnim cisticem, vodou se saponatem, nakonec preventivne savem a potom zase saponatem.
Vysal z toho vodu luxem na vodu, nechal to vyschnout (dneska bylo krasne)....no a smrdi to uplne stejne jako to smrdelo predtim :-/
Ani koberecek ani ten molitan nesmrdi, ale auto teda zcela kvalitne.

Nechcete nekdo zanovniho rencka po tuningu na plynovou komoru? :-D
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  svar Mon Mar 18, 2019 6:21 am

Asi přišel zásah pozdě. Kdysi se mi rozbila flaška slivovice, ale to bylo snesitelný. Akorát policajti divně čichali a nevěřili, že jsem nic nepil.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  _Mickey_ Mon Mar 18, 2019 8:00 am

No ja uz mel v kufru vylity dve rozbity piva a asi tak 10l pachnouci vody z piskove filtrace k bazenu.
Ale ty piva se vcucly do koberce, kterej vozim v kufru, takze stacilo vyndat koberec, vyprat a byl klid.
A ta filtrace se mi prevratila zrovna ve chvili, kdy jsem stal u krizovatky, kde byla silnice do kopce - kolega tvrdil, ze v ni neni nic jinyho, nez pisek.
Takze kdyz jsem uslysel, jak z ni zacina splouchat voda, tak jsem hodil vystrazny, vybehl z auta, otevrel kufr, ze kteryho se vyvalila voda, filraci postavil a doma potom zase koberec vypral :-)

Ale tohle je zatim unikat.
Kolegove v praci uz mi koupili vonne stromecky :-D
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  svar Sat Mar 23, 2019 9:48 pm

Někde jsem četl, že pomůže vrazit zasažený části do mražáku. Možná jednodušší bude toto https://www.detailingshop.cz/interier/valetpro-enzyme-odour-eater-1l-likvidator-zapachu/
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  _Mickey_ Tue Mar 26, 2019 10:15 am

Ze bych dal do mrazaku cely auto mi prijde :-)
Jinak jsem zkusil i technicky benzin. Asi litr.
Zprvu se zdalo, ze nic, ale ted to uz smrdi min. Bojim se, ale ze to je tim, ze je venku ted vetsi zima...

Objednal jsem uz pred par dny tohle http://www.barvy-eshop.eu/product/subio-eko/subio-eko-stop-zapachu-500-ml/765 tak snad se to jeste vylepsi...
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  Domiq07 Fri Apr 05, 2019 2:54 pm

Mickey skus dat vycistit ozonom ak nepomoze ten odstranovac zapachu... mozno to pomoze. pocul som, ze to niekomu pomohlo, ked mal zadymene auto od cigaretoveho dymu
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Mleko Empty Re: Mleko

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru