Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Péro a těsnění

3 posters

Goto down

Péro a těsnění Empty Péro a těsnění

Příspěvek  Popenec Sat Apr 21, 2018 6:11 pm

Ahoj. Po dlouhé odmlce se opět hlásím. Je to týden,co jsem si vyzvedl svého Čendu z opravy (byl tam jeden a pul mesice) Prasklo mi těsnění pod hlavou, takže proběhla výměna těsnění, srovnání hlavy, těsnící zkouska, olej + filtr a nova chladici kapalina. Při tom všem jsem nechal rovnou vyměnit rachtající přesuvník a čep na levém předním kole. Bratru rovných 10 000kč. Dnes jsem odjížděl do práce a co se nestalo. Po ujetí 100m mi praskla levá přední pružina. Propíchla mi z boku dva roky "novou" gumu Pirelli Cinturato P7, takze neopravitelne. Jenze, co teď. Rezervu jsem nasadit nemohl, protože to péro by propichlo i jí. Musel přijít otec s flexou a část péra uříznout. Nasadil jsem rezervu a chtěl jsem těch 100m zacouvat domů. Po cca. 30m se ozvalo další lupnutí, to jak se zbytek péra opět pootočil, tak mi propíchl i tu nikdy nepoužitou rezervu Continental. No je třeba říct, že mi něco už asi 3 měsíce, možná déle něco bouchalo z levé strany. Do dnešního odpoledne jsem nevěděl,co to bylo. Dnes už to vím. Nakonec jsem rad, že se to stalo dnes v rychlosti 10km, než s děckama v autě v 90km/h. Jo a jinak mám dnes narozeniny, krásných 35, tak si asi nadělím nové díly na auto.

Jinak chtěl bych už i vyměnit rovnou tlumiče při jedné práci. Mají už 13let a 180 000km. Poradí mi někdo, co vše je potřeba koupit? Péra, tlumiče a co ještě? At je to opravdu všechno vyměněné. Dikes.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Péro a těsnění Empty Re: Péro a těsnění

Příspěvek  maky Sun Apr 22, 2018 1:12 pm

Milej Popíčku, soucítím s tebou a upřimnou soustrast, gratulace k polokulatinám... teda není kčemu gratulovat... já být na tvým místě tak mě jebne... ten kýžený důchod je nepředstavitelně daleko.. No nic méně k věci :
tak zaprvé musíš si koupit, nové péra 2 kusy, nové Mc. Pearsny ( tlumiče ) 2 kusy, když už to budeš mít venku tak by se vyplatilo dát i nové horní uložení s ložisky 2 kusy, a ještě zkus zahejbat s kostima ( tyčky od tlumiče ke stabilizátoru.. kyž se s nima dá rukou hejbat ( jako pootáčet, tak jsou taky v pytli, a dej nové ... ovšem ty se dají vyměnit kdykoliv bez nějakého dalšího rozebírání..) to jen kdybys krvácel moc... no a když to budeš dělat doma na dvorku, tak potřebuješ hever ( ten máš v autě), pak kozičky na podložení na obou stranách, odmontovat celé pod kapotou u předního okna a stěrače aby ses dostal na šrouby horního uložení, pak potřebuješ klíče ( tuším 13mm) , 17mm, 19mm, a ještě se mi dost dobře osvědčila malá panenka na vytažení tlumiče z těhlice, musíš na tlumiči oddělat tu kost ( stačí u tlumiče, pokud jí nebudeš měnit), vyšroubuješ ten šroub co drží tlumič v těhlici vytáhneš tlumič z těhlice a po vyšroubování těch tří šroubu na horním ložisku pod kapotou ti tlumič i s pérem spadne na zem. Pak stahovák péro stáhnout co nevice povolit tu matku na vršku tlumiče ( hlavu raději stranou abys nedostal do frňáku kdyby se ti ten stahovák vysmeknul a už můžeš montovat zpět.. ) ale ty budeš dávat nové péra i tlumiče a když dáš i nové ložiska s horním uložením tak to jen vyhoď z auta a hned můžeš montovat nové věci dohromady.. Pozor ať dobře usadíš péro do horního a dolního uložení!!!práci zdar
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Péro a těsnění Empty Re: Péro a těsnění

Příspěvek  Popenec Sun Apr 22, 2018 2:19 pm

Maky ty nikdy nezklames. Ani budeme to delat doma na dvorku. Jeste bych mel jednu otazecku. Jaky bude rozdil mezi temito tlumici.

https://www.autodily-cardo.cz/podvozek/tlumic-perovani-monroe-mo-742082sp/

A

https://www.autodily-cardo.cz/podvozek/tlumic-perovani-monroe-mo-g7396/

S autem se jezdi jen kolem komina (prace, obchody atd. )

Jinak dnes jsme se kozkali za spoda na to horni ulozeni tlumice (to zelezne neco peisroubovane na kastli) a vypada, ze je to v poradku. Je to jen lehce orezle, ale uvnitr jako nove. Pak z toho vypadl nejaky bily plastovy "krouzek" s kterym se da zlehka tocit. Asi je to na to, aby se pero mohlo otacet v tom ulozeni, jestli tomu dobre rozumim. Je potreba kupovat i to, kdyz to nevykazuje zadne vady? Jeste jednou diky.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Péro a těsnění Empty Re: Péro a těsnění

Příspěvek  svar Sun Apr 22, 2018 5:40 pm

Jediný rozdíl je v ceně. Musel by sis najít někde v podrobnějším popisu na jaký zatížení jsou stavěný. Tak to vypadá i podle čísel, že jsou shodný. To plastový něco je ložisko. Do uložení je vsunutý. Pokud vidíš dovnitř, tak je to špatně. Chtělo by to nový, nerozpadlý
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Péro a těsnění Empty Re: Péro a těsnění

Příspěvek  Popenec Sun Apr 22, 2018 7:01 pm

Diky Svare za odpoved. Myslis pokud vidim do toho plastoveho loziska? Tak do toho videt nejde, neni nikde praskle, nikde nijak poskozene atd. Toci se zlehka. Jinak to zelezne ulozeni, co je jeste prisroubovane na kastli:
https://www.autodily-cardo.cz/podvozek/horni-ulozeni-tlumice-sachs-sa-803-067/

Ma jen velmi zlehka zrazle ty "packy" co jdou videt na tom obrazku. Jsou tam diry na ty 3 srouby. Vnitrek je jako novy, zadny prach, zadny bordel proste nic. Doufam, ze kdyz to ted nekoupim, tak se to za par mesicu nejak neposere. Uvazuji, ze pro jistotu koupim alespon ta plastova loziska.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Péro a těsnění Empty Re: Péro a těsnění

Příspěvek  maky Mon Apr 23, 2018 6:36 am

No ten gumovej bazmek který vypadá v pohodě, tak až ho stáhneš přes tlumič a uvolníš péro... tak v tom okamžiku mi obě strany prdli a musel jsem operovat znovu... tobě držím palce aby ti to také nepraskolo ( ta guma co v prostřed drží to plechový), když ti to prdne na autě, tak to bude bouchat a klepat za jízdy po nerovnostech..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Péro a těsnění Empty Re: Péro a těsnění

Příspěvek  Popenec Mon Apr 23, 2018 10:07 pm

Tak chlapi. Dnes jsem objednal dily osobne v prodejne Mroauto.cz Ceny tam jsou taky docela fajn. Oproti Cardo.cz porad o neco drazsi, ale uz to kaslu. Koupil jsem uplne neco jineho nez jsem chtel.Puvodne to melo byt vse od Monroe, ale byl jsem ukecan na pruziny KYB a tlumice MEYLE. Priznam se, ze ani jednu znacku neznam, tak snad jsem neudelal chybu. A risknul jsem to a nevzal ani to ulozeni ani to lozisko. Snad to bude v pohode. Diky za rady. Pokud budu osobne pritomen u vymeny, dodam foto.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Péro a těsnění Empty Re: Péro a těsnění

Příspěvek  svar Tue Apr 24, 2018 4:35 am

S tím starým uložením asi neděláš dobře. Možná bude repete....
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Péro a těsnění Empty Re: Péro a těsnění

Příspěvek  maky Tue Apr 24, 2018 6:55 am

Jo také si myslím... teda já to měnil zeťákovi a sobě a a u zeťáka jeno uložení praskla ta guma uložení hned po zašroubování tlumiče a druhá po namontování na auto, u sebe jsem je vyměnil hned!! ( poloviční práce!!)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Péro a těsnění Empty Re: Péro a těsnění

Příspěvek  Popenec Tue May 01, 2018 5:01 pm

Tak chlapci, vymeneno. Uz nikdy vice!!! To kdo vymyslel s tim sroubem, ktery je na klasicky zavit. Bavim se o sroubu, co je na te tehlici, kterym se zajistuje tlumic, aby ta tycka nesjizdela moc dolu. Podle toho jak jsem cetl vase prispevky to mela byt pohoda. Ale kazda strana trvala cele odpoledne! Ten sroub se pokazde utrhl. Kdo by cekal, ze po 13 letech bude zavit, ktery je ponechan napospas vsemu pocasi v poradku, tak se plete. Po utrzeni sroubu vzdy nasledovalo jeho odvrtani, coz slo naprosto katastrofalne. Nakonec se samozrejme podarilo a dal uz to slo celkem pekne. Ten vyvrtany sroub jsme nahradili 10 sroubem a matkou, ale je tam jen tak natesno (trochu tam lita), takze pokud probehne nekdy dalsi vymena, staci ho jen vyklepnout. Zadny zavit, proste nic. Jinak horni ulozeni se nemenilo. Pomohl nam soused. Pero jsme stahli, nasadili na tlumic a strcili to nahoru do te dirky. Pak se cele kolo (asi poloosa, nebo jak se to jmenuje) dalo co mozna nejvice dolu a ta tyc od tlumice nasunula do tehlice. Pak se to zajistilo tim sroubkem. Odstrihlse draty na peru, co ho drzeli zmacknute, nasadila zpet kost (naprosto mrtva, jeste je musim koupit) a hotovo. Auto neuveritelne ztvrdlo. Predtim se kyvalo za strany na stranu a ted nic. Ten jeden tlumic se uz ani nevracel po zmackniti zpet. Ten druhy jen tak aby se nereklo. Mam i par fotek, tak az bude cas, hodim je sem.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Péro a těsnění Empty Re: Péro a těsnění

Příspěvek  maky Tue May 01, 2018 6:49 pm

No Popíčku máš to zasebou... já než na nějaký šroub šáhnu klíčem, tak ho odrbu kartáčem a 2x nastříkám konkorem, pootočím na povolení jen o kousek, postříkám a jemně dotáhnu zpět a opakuju až si dá říci... je pravd, že někdy si nedá říci a pak je posvícení, ale zrovna ve tvém případě je jedno zdali je tam původní šroubek, nebo jaks vyřešil průchoďákem... za opravu potlesk...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Péro a těsnění Empty Re: Péro a těsnění

Příspěvek  Popenec Tue May 01, 2018 7:50 pm

Ja vim maky. Bylo to prostrikame nekolikrat, nekolik dnu dopredu, konkorem, wd a nejakym wurthem na 😀 Proste nic nepomohlo. Jako rekneme si to narovinu, udelat to v te tehlici na zavit, mohlo napadnout pouze nejakeho nepricetneho ocasa 😂.Ted je otazka, jak na tom je zadek, ale predpokladam, ze tam je to taky komplet mrtve.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Péro a těsnění Empty Re: Péro a těsnění

Příspěvek  maky Tue May 01, 2018 8:00 pm

Na zadku krom demontáže vnitřního čalounění je to brnkačka.. tedy jsou zapotřebí 2 lidi jeden zespodu nandavá tlumič a druhý ho usadí na díry a zachytí šroub.. ale zase ty horní šrouby jsou zase na závit v nosníku.. tak bacha na utržení...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Péro a těsnění Empty Re: Péro a těsnění

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru