Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parkovací asistent

+20
maky
koprda
petr novy
Vranik
LubosM
patentik
ppeto
Ruda
mistrli
honzikf
Grandík
ivo
vecino
hallda & hallyna
hudy
Lazak
jaris
Frodo
xxmirek
Kopy
24 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Parkovací asistent

Příspěvek  mistrli Wed Jun 10, 2009 5:49 pm

Zdravím,objednal jsem si na Parkujeme.cz parkovací senzory a nějak jsem popletl objednávku a místo 4 senzorů mi přišly 2. Takže jsem znovu objednal ty správné (4) a ty namontoval. Opravdu můžu potvrdit,že teď je parkování úúúplná pohoda. Teď ,ale přemýšlím co s těmi druhými a napadlo mne,že bych je dal dopředu(když už jsou i vzadu že?? a moje žena jen zajásala Parkovací asistent - Stránka 2 594167 )Když se dávájí dozadu tak se jako zdroj proudu použije přívod ke zpátečnímu světlu. Jak je to, ale kdybych je chtěl i vepředu? Stačí jakýkoliv zdroj??? Tomu moc nerozumím. Máte je někdo vepředu?
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Ruda Wed Jun 10, 2009 8:07 pm

mistrli napsal:Zdravím,objednal jsem si na Parkujeme.cz parkovací senzory a nějak jsem popletl objednávku a místo 4 senzorů mi přišly 2. Takže jsem znovu objednal ty správné (4) a ty namontoval. Opravdu můžu potvrdit,že teď je parkování úúúplná pohoda. Teď ,ale přemýšlím co s těmi druhými a napadlo mne,že bych je dal dopředu(když už jsou i vzadu že?? a moje žena jen zajásala Parkovací asistent - Stránka 2 594167 )Když se dávájí dozadu tak se jako zdroj proudu použije přívod ke zpátečnímu světlu. Jak je to, ale kdybych je chtěl i vepředu? Stačí jakýkoliv zdroj??? Tomu moc nerozumím. Máte je někdo vepředu?

Pokud je chceš dát dopředu, můžeš je napojit na v podstatě libovolný zdroj (odběr je minimální), ale musíš zapojit do série přes vypínač, jinak by stále signalizovali.
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  ppeto Sun Jun 21, 2009 6:23 am

Romča+Jara napsal:Na doporučení známého jsme koupili tyto http://www.parkujeme.cz/produkt/parkovaci-system-led-4-senzory-displej-....

ahojte, ja som kupil presne ten isty park system - z honkongu, za 29 dolarov.
chcem ho namontovat, ale potrebujem umiestnit displej s pipakom tak, aby to nejako velmi nerusilo v interieri - umiestnenim.

poprosim o rady, kazda dobra...


dakujem , peto.

ppeto

Poeet p?íspivku : 57
Registration date : 01. 06. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Parkovací asistent

Příspěvek  mistrli Sun Jun 21, 2009 7:24 am

Zdravím,display jsem umístil na zpětné zrcátko. je to přehledné a když couváš tak vlastně koukáš pořád jen do zrcátka(zrcátek- i bočních že). Vyfotím a hodím tady fotku. Káblík jde krásně schovat pod lišty a vnitřní "tapecírunky" tak,že nejde vůbec vidět.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Parkovací asistent

Příspěvek  mistrli Sun Jun 21, 2009 4:38 pm

mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  patentik Wed Jun 24, 2009 1:19 pm

Mistrli, to máš jaký typ toho asistenta? Též se dívám co kde nabízejí - docela uvažuji o tomhle - je to přímo ve zpětném zrcádku a nemusíš hledat místo kam to dát...

patentik

Poeet p?íspivku : 19
Registration date : 21. 06. 09

http://www.ledbaterky.cz

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Parkovací asistent

Příspěvek  mistrli Wed Jun 24, 2009 6:35 pm

Zdar,koupil jsem to na aukru od fy:PARKUJEME .CZ je to tenhle typ: http://www.parkujeme.cz/produkt/parkovaci-asistent-led-4-senzory-displej-pipa a montoval jsem si to sám. Je to asi za cca. 2-2,5 hod. Na tom odkazu na těch fotkách to taky nevypadá špatně,ale je tam napsáno že se to dává na původní zrcátko tak aby nebyl nějaký problém,myslím se zobrazováním.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Lazak Sun Aug 09, 2009 7:11 pm

Koupil jsme ty samé, namontoval podle návodu tady na foru a jaksi mi to asi bere zem, protože i když kolem nic není tak mi to hlásí překážku a ukazuje 0,4 což asi bude cca 40cm což by odpovídalo rozdílu mezi nárazníkem a zemí. Máte radu kde jsem udělal chybu?

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  LubosM Mon Aug 10, 2009 6:08 am

Mozno mas niektory (1alebo viac) zo snimacov zle otoceny.
Na snimacoch je oznacena horna strana a tak to treba aj nastavit.

LubosM

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  mistrli Mon Aug 10, 2009 7:17 am

Zdar,
tak jako píše LubosM je možné že jsi některý otočil. Ale je taky se mi stalo,že když jsem je montoval poprvé tak jsem si nejdříve ověřil potřebnou výšku a ta je na úplném horním okraji plastu na nárazníku. Pokud se to dá jen o 1 cm níž tak už to bere zem. V návodu je totiž minimální výška cca 50cm a ta je na tom okraji. V tom plastu už jsou zevnitř když sundáš nárazník označené 4 otvory pro čidla,ale nesmí se to dát do středu těch otvorů,ale na horní okraj a pak to funguje správně.
Ale ty už tam máš už asi udělané díry a tak bude problém to posunout...
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Lazak Mon Aug 10, 2009 11:09 am

JJ mám už tam otvory a dal jsem to na střed. V tom manuálu k tomu jsou na obrázcích ty čidla vykreslené jako by z jedné strany měli tlustší ten okraj a dorovnával ten sklon auta, ale čidla jsou celé stejné bez rozšíření. Kouknu jestli tam někde není nějaká značka zezadu toho čidla.
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  LubosM Mon Aug 10, 2009 12:17 pm

Ak si dobre pamatam, tak vrchna strana je oznacena na obvode cidla.

LubosM

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  mistrli Mon Aug 10, 2009 2:35 pm

Zdar,
pokud to máš taky z toho "parkujeme.cz" jako já,tak já jsem měl na těch čidlech ze zadu takovou malou šipečku a úplným mikropísmem napsáno "UP"- NAHORU a "DOWN"-DOLŮ.Šlo to ale opravdu přečíst jen horko těžko.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Lazak Mon Aug 10, 2009 4:55 pm

Tak vyřešeno, na čidlech bylo zezadu napsáno malým UP, tak stačilo úpootočit a jedou dobře, díky za rady. Parkovací asistent - Stránka 2 38652
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Vranik Tue Aug 25, 2009 11:59 am

tak už mám parkovací senzory na poště, chci se zeptat nedělal jste někdo nějaký fotky při montáži ?
případně rady co a jak, na co si dát pozor?
a zajímalo by mě , jakým způsobem táhnout kabel k displayi pod tím střešním tapecírem?

díky moc
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  LubosM Tue Aug 25, 2009 1:27 pm

ja som potiahol kabel lavou stranou spodkom popod calunenie - len som natiahol kabel a vsunul pod plastove oblozenie. Vpohode to sam voslo a asi aj najjednoduchsia cesta pokial chces dat display na palubovku.

LubosM

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  mistrli Tue Aug 25, 2009 1:36 pm

Zdar,fotky jsem bohužel nedělal. Instalace je poměrně jednoduchá. Musíš sundat zadní nárazník a celou levou( já sundal i pravou stranu) tapecírunky v kufru. V nárazníku jsou už jakoby přednaznačeny 4 otvory,které prořízneš vrtákem který je součásti sady. Na levoustranu kufru jsem upevnil řídící jednotku těch pípáků(místa je tam habaděj)a pak postupně posundával prahové lišty zadních a pak předních dveří pod kterými jsem vedl káblík k displayi. Potom ve sloupku předních dveří až k oknu a mezi oknem a tapecírunkem až ke krytu a držáku zpětného zrcátka. Ten sundáš když na něho budeš jemně tlačit směrem dolů. Je uložen v takové kolejničce a tím tlakem z té kolejničky vyjede. Káblík dáš pod ten kryt a na zpětné zrcátko nalepíš oboustrannou lepicí páskou display. Já to mám takto: http://img148.imageshack.us/content.php?page=done&l=img148/4089/zrctko006.jpg
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Vranik Tue Aug 25, 2009 2:20 pm

mistrli napsal:Zdar,fotky jsem bohužel nedělal. Instalace je poměrně jednoduchá. Musíš sundat zadní nárazník a celou levou( já sundal i pravou stranu) tapecírunky v kufru. V nárazníku jsou už jakoby přednaznačeny 4 otvory,které prořízneš vrtákem který je součásti sady. Na levoustranu kufru jsem upevnil řídící jednotku těch pípáků(místa je tam habaděj)a pak postupně posundával prahové lišty zadních a pak předních dveří pod kterými jsem vedl káblík k displayi. Potom ve sloupku předních dveří až k oknu a mezi oknem a tapecírunkem až ke krytu a držáku zpětného zrcátka. Ten sundáš když na něho budeš jemně tlačit směrem dolů. Je uložen v takové kolejničce a tím tlakem z té kolejničky vyjede. Káblík dáš pod ten kryt a na zpětné zrcátko nalepíš oboustrannou lepicí páskou display. Já to mám takto: http://img148.imageshack.us/content.php?page=done&l=img148/4089/zrctko006.jpg


presne tak bych to chtel taky, je me to pomerne jasny, jen:
kude se privede kabel od narazniku(od tech senzoru) do kufru k te ridici jednotce?
ridici jednotku mas v jedne te borni kapse?
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  mistrli Tue Aug 25, 2009 2:30 pm

Zdar, já tu jednotku dal až pod ten tapecírunk takže kapsa zůstala volná. Pod tím tapecírunkem je dost místa a jsou tam i různé úchyty na kabeláže tak na jeden jsem to 2 šrouby M5 upevnil. Co se týče těch kabelů od senzorů tak uprostřed vozu je gumová záslepka pro případné kabely na tažné zařízení tak buď to můžeš vést tudyma,ale jelikož já si montoval i tažné a tou dírou už by neprošla ani blecha tak v levém rohu je podobná gumová záslepka,kterou jsem odvrtal a tou jsem to pak protáhnul do auta. Mám to tak už asi 5 měsíců a vše těsní a funguje jak má.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty foto z montáže parkovacích senzorů

Příspěvek  petr novy Sat Dec 26, 2015 4:55 pm

...sem myslel, že montáž senzorů bude hračka..ALE.
aby to nějak vypadalo, tak v elektru koupit bužírky, očka, elektr. pásky pokud nejsou součást senzorů...atd...
Hodinu a půl, než jsem rozměřil, auto odstrojil, senzory umístil, kabely protáhnul a našel místo kam dát bzučák a jednotku...druhá fáze mě čeká, a tou bude najít kabel pro osvětlení zpátečky, nasadit bužírky, napájet kabely a vše učesat, aby ty kabely nikde nelítaly...ani v nárazníku.. :-)

a zapalování se zapne, aniž by motor naskočil, podržením startovacího tlačítka po dobu 5 vteřin ..pak najdu napětí v kabelu pro zpátečku :-)

fotky z první fáze zde
http://petrnovy.rajce.idnes.cz/parkovaci_senzory_scenic_II
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  koprda Sun Dec 27, 2015 5:20 pm

"petr novy" - chválím tvoji pečlivost Wink a očekávám foto z druhé fáze Basketball Very Happy
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  maky Wed Dec 30, 2015 8:25 pm

A proč sis nevzal proud ze žárovky zpátečky zlodějkou ???? vždyť je to vedle???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  petr novy Wed Dec 30, 2015 10:03 pm

na silvestra to snad dodělám :-) ...a slengový výraz "zlodějka" neznám :-(  ...kostru vezmu dole pod světlem a napětí musím na kabelu, a barvu kabelu ještě zjistím zkoušečkou...leda že by výraz "zlodějka", byla ta kostička skrz kterou vedou kabely....oranžový nebo bílý...prej tyhle kostičky nejsou uplně to nejlepší...ale tažné je tak zapojeno...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  maky Thu Dec 31, 2015 1:06 pm

Jasně Petře seš chytrej kluk, rozeber zadní světlo zapni zapalování, zařaď zpátečku a zkoušečkou máš to hned... zlodějka je přesně ta kostička kterou máš připojené tažný... páč kradeš z jiného zařízení v tomto případě ze světla couvačky pro couvací senzory!!! Jiná cesta by byla od spínače zpátečky a táhnout drát až do kufru .... a ještě přes spešl pojistku????? by mi jeblo... Takto na tu zlodějku sem to zapojil synkovi na chrajzleru pacifica a spokojenost....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty PARKOVACÍ SENZORY HOTOVO

Příspěvek  petr novy Thu Dec 31, 2015 3:48 pm

Senzory domontované .. možná jsem to dělal moc pečlivě, ale když já to jinak neumím...řekl bych, že jsem vytvořil umělecké dílo :-D
Pípátko je umístěno pod nohama řidiče...na tom bzučáku mohu nastavovat hlasitost - dvě úrovně , nebo zcela vypnout.

...kluci francouzský trochu šetřili na tlumícím materiálu, tak i ten jsem tam dodal :-)

...a jinak je to bílý vodič od zadních světel...tam je napětí na couvačku ..

foto zde: http://petrnovy.rajce.idnes.cz/parkovaci_senzory_scenic_II/

Parkovací asistent - Stránka 2 2emmyjb

Parkovací asistent - Stránka 2 Easgue
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent - Stránka 2 Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru