Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sprej do klimatizace.

+7
stb
MacaC
petr novy
maky
daveL
Kopy
jirkaol
11 posters

Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Sprej do klimatizace.

Příspěvek  jirkaol Fri Jul 25, 2014 9:48 am

Nemáte někdo zkušenosti s čistícím sprejem do klimatizace? Například SONAX Čistič klimatizace antibakteriální GL, Používáte to někdo? Jak přesně se to aplikuje? Má cenu si to vůbec kupovat, nejsou to vyhozené prachy?
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  Kopy Fri Jul 25, 2014 10:01 am

Používám toto http://www.stop-vlhkosti.cz/ceresit-stop-bakterie/
nebo http://www.motipdupli.cz/dep/403-cistic-klimatizace-presto/
a chce to taky měnit filtr, jinak zatuchne a je to na nic.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  daveL Fri Jul 25, 2014 7:06 pm

Pouzivam to taky a funguje to
Zapni klimu na nejnizsi teplotu v manualnim modu, ventrilator naplno, vnitrni cirkulace
Naraz sprej a dej nekam doprostred auta, ja ho davam na loketni operky
Zavrit auto a nevhat 15 min bezet motor s klimou
Pak uz jen vyvetrat je hotovo
daveL
daveL

Poeet p?íspivku : 49
Location : Hluboká n.Vlt
Registration date : 02. 05. 10

http://www.liskaci.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  maky Fri Jul 25, 2014 7:38 pm

No já na to jdu jinudy, na jaře si koupím kabinový filtr ( u zde zmiňovaných a solidních prodejců okolo 340 kč!) pak posleduju slevomat a zakoupím voucher na čištění, kontrolu těsnosti klimy, promazání olejem, novou náplň chladiva, výměnu mnou dodaného filtru a vyčištění klimy pěnou, vydesinfikování interiéru ozonizací, provonění interiéru a toto prosím za cenu 499 kč!!! za 40 minut je hotovo a s voňavým chladivým vozem jedu zase k lepším zítřkům!!! ( samo, že na začátku června, po odkvětu největší části rostlin!!) Ten sprej sem zkusil jednou a je to naprd!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  jirkaol Mon Jul 28, 2014 6:18 am

Bohužel tady v okolí Olomouce těch slev na čištění zase až tak moc není a jezdit někam daleko se mi moc nechce. Ale taky je mi jasné, že klima chce jednou za čas pořádnou údržbu a ten sprej je spíš jen takovej doplněk, který rozhodně nenahradí plnohodnotný servis, (doplnění chladiva, oleje...).
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  petr novy Sun Aug 31, 2014 1:56 pm

...také věnuji pozornost čištění klimatizace...a opakuji několik kroků.
1)jednou ročně si také počkám na AKCI, a nechám si doplnit medium s olejem
2)koupím kabinový filtr a ten starý humus vyhodím
3)tlakovým vzduchem zbavím auto "listí"
4)koupím ten levnej čistič on SONAX a nechám to vystříkat podle návodu
5)....a pak je tady aktivní čištění samotného "žebrovaného chladiče", který je někde dole u nohou...tam by se měla stříknout ta pěna..a tu "plíseň" ze žebrování odstranit....když se ohnu pod palubku, a vytáhnu tu trubičku co vede do odkládacího prostoru, tak je tam vidět ten "žebrovanej chladič" ...tak ho nakrmím pěnou a sprejem :-D ...
a dvě zásady při používání klimy dodržuji..
1) Klimu před vypnutí motoru, nechám vyfoukat čistím vzduchem z venku..klima je samozřejmě vypnutá
2) A v autě máme bonbonky, pitíčko...atd...něco, co zvlhčuje sliznici, která je vysušená a pak nás bolí v krku :-D ...při zapnuté klimatizaci,

nezapomněl jsem na něco ??? :-)
P.
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  maky Sun Aug 31, 2014 3:45 pm

Jo zapomněl si se za dobře odvedenou práci odměnit!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  MacaC Sun Aug 31, 2014 4:00 pm

no já sem lemplík a ještě jsem tu klimu nevyčistil. Musím se k tomu dokopat protože mi přijde že smrdí v zimě i topení Embarassed
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  stb Sun Aug 31, 2014 4:22 pm

Odzkoušel jsem jich  několik a v poměru výkon-cena mi vyšel nejlíp tento: Starline Čas od času mají akci, kde je za 149,- což je cca 50% ostatních. Nemá nijak sladkou vůni jako některé, ale takovou neutrální. Asi 2x ročně (léto) to vystříkám a zápach je pryč. Asi to chce jednou za čas udělat důkladnou očistu v servisu, ale pokut budou používat stejnou metodu jako já, tak tam ne.
K aplikaci (je tam návod): Vydělám filtr, přiloženou hadičkou nastříkám pěnu z obou stran na výměník (od filtru i od výdechů), nechám působit 15-20min a při zapnutém topení na MAX (teplota i ventilátor) nechám systém vysušit.

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  jirkaol Mon Sep 01, 2014 7:30 am

Jen takovej blbej dotaz, kde přesně je ten výměník, je to ta věc do které je zastrčenej kabinovej filtr?
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  petr novy Mon Sep 01, 2014 10:07 am

kabinovej filtr máš zastrčenej z motorového prostoru..trochu se předkloň a mrkni dozadu za motor, v motorovém prostoru...budeš tam mít deklík na dvě otočné pojistky...při vyndání kabinového filtru si ten puvodní asi trochu poničíš..(perforovaný rámeček filtru) a ten výměník máš někde u nohou...v kabině..ohni se od strany spolujezdce..a vyndej propojení mezi kastlíkem a tělesem..kam je ta trubička z kastliku zastrčená...:-)
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  stb Mon Sep 01, 2014 5:46 pm

Pro lepší přístup k filtru je lepší prvně sundat plastovej dekl motoru a pro vystříkání výměníku (výparníku) si myslím, že není nutné vydělávat tu trubku od spolujezdce a cpát to tudy, ale stačí hadičku s pěnou zasunout dolu dírou po filtru. Ventilátor to pak dostane dál. Není to HI-FI, ale pomáhá to.

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty a mám po ptákách

Příspěvek  maky Wed Apr 25, 2018 6:57 pm

Zdravim hoši, tak se se stavil jako každoročně v servisu kde sem si nechal dělat servis klimy a vyměnit kabinový filtr za 500kč komplet s doplněníém chladiva.. a šokec od letoška za to hoši chtí 2 000 peněz.. no potěš koště vyplácnout každý jaro za klimu 2 litry se mi zdá trochu moc hodně.. jak jste na to vy ???? nemá nekdo levnější kontakt ??? ( jo a v té ceně 500kč byl zahrnuta i desinfekce kabiny a celé soustavy větrání a vyměna filtu - ten jsem si dodal vlastní..)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  sali Thu Apr 26, 2018 11:19 am

Nazdar Maky, ono totiž od letoška kvůli eko unii nechutně podražil starý typ plynu co používáme v našich starších autech. Já mám kabinový filtr vyměněný v ránci výměny oleje minulý týden a jako desinfekci používám takovou tu bombu co spustíš klimu zavřeš vnitřní okruh a odpálíš to v autě. Vloni jsem to za celkem rozumný peníz koupil na granexu.
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  maky Thu Apr 26, 2018 6:16 pm

No právě to jsem dělal kdysi než sem začal jezdit na ten kompletní servis.. samo nastříkat a vyměnit filtr je brnkačka, ale dle mých zkušeností z předchozích servisů vím, že každý rok chyběla část náplně.. tak 50 - 100g chladiva.. a pak to podstatné promazání kompresoru... to doma neuděláš..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  svar Thu Apr 26, 2018 8:05 pm

Bohužel je pravda, že chladivo zdražilo asi 4x a výsledek je jasný.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  Domiq07 Sat Jun 02, 2018 1:27 pm

stara napln na chladenie mala oznacenie R134A ta nova ma R1234YF. na SK tak ako asi v celej EU tym padom zdrazel servis klimatizacie. proti tomuto nariadeniu bojoval mercedes, bmw a ine znacky, ale neuspesne. otazne je, ci ozaj vsetky servisy pouzivaju to nove plnenie lebo ceny za sevis su rozne (u toho isteho auta). z toho co som vycital na fore sa mi najviac pozdava starostlivost o klimatizaciu ala PETR NOVY

Spoiler:
add 6 este co mozem doporucit je cistenie ozonom. mam vyskusane! ! zbavy to zapachu. tipek co to robil prisiel za nmou domov a bolo to skoro zadarmo!! Wink co bolo sklamanie, tak ten ozon nebolo vobec citit po skonceni, ale ze to tak ma byt (je bez pachu, ked sa vypari)

spray pusti a utec mam odskusany a pomaha len kratkodobo. navyse v navode bolo, ze sa ma po cca pol roku proces zopakovat. moj nazor je, ze to len prevonia interier, ale bakterie zahuby len mininalne. takze za mna urcite najprv PENA (najlepsie vycisti vyparnik-povodcu zpachu) a spray len pre dobry pocit, nech to prevonia sedacky Wink a kazde 2 roky VELKY SERVIS (v servise)
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  Karlučo Mon Aug 20, 2018 3:24 pm

Já měl odvakuovani, zkouška těsnosti, doplnění oleje a nového chladivá za 1500 vočí. Chladivo r134a. Naprosto nechápu kde berete ty cifry.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  maky Mon Aug 20, 2018 4:07 pm

No milej Karlůčo, ty cifry si nevycucávám z prstu, ale jako vážný výsledek návštěvy sevisu klimy.. Již 5 let tam jszdím a letos sem odjel s nepořízenou, tak sem si to udělal sám pěnou a nový filtr, klima ještě jede..., až přestane bude dilema...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Sprej do klimatizace. Empty Re: Sprej do klimatizace.

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru