Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nálepka vin na stípiku spolujazdca?

+3
_Mickey_
berko
jardo
7 posters

Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty Nálepka vin na stípiku spolujazdca?

Příspěvek  jardo Wed Dec 25, 2013 2:15 am

Zdravím Vás! Vie mi niekto pomôcť? Potreboval by som zistiť údaje na vin nálepke,lebo ju mám poškodenú a nečitaťeľnú.Mám ScenicaII 1,5dci Ice 78kw bordova metalíza,svetlý interiér. viem si ju dať spraviť,len potrebujem údaje okrem vin čísla,t.j. kódy v tom ovále.vie niekto poslať sem na fórum? vďaka Wink 
jardo
jardo

Poeet p?íspivku : 8
Age : 46
Location : ZV - RK
Registration date : 23. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty Re: Nálepka vin na stípiku spolujazdca?

Příspěvek  berko Sat Dec 28, 2013 3:31 pm

myslím si že každe VIN číslo je jiné a je vázáno na velky TP,ale jinak dobrej pokus
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty Re: Nálepka vin na stípiku spolujazdca?

Příspěvek  _Mickey_ Sat Dec 28, 2013 7:40 pm

A dyt VINko je i pod prednim sklem ne?
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty asi sa nechápeme,ale to nevadí...

Příspěvek  jardo Sun Dec 29, 2013 6:29 pm

berko napsal:myslím si že každe VIN číslo je jiné a je vázáno na velky TP,ale jinak dobrej pokus
viem svoje VIN číslo,viem váhu auta a iné ,len tie kódy výbavy vozidla mám nečitateľné, nejde mi o VIN to vie aj blb,že každé auto ho má iné!
jardo
jardo

Poeet p?íspivku : 8
Age : 46
Location : ZV - RK
Registration date : 23. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty ale samozrejme!

Příspěvek  jardo Sun Dec 29, 2013 6:32 pm

_Mickey_ napsal:A dyt VINko je i pod prednim sklem ne?
mne ide o kódy výbavy ,t.j. svetlý interiér a okná v elektrike ,to je pisane v pismenkovych kodoch okrem VIN čísla a hmotností.
jardo
jardo

Poeet p?íspivku : 8
Age : 46
Location : ZV - RK
Registration date : 23. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty supr rada,

Příspěvek  jardo Sun Dec 29, 2013 6:36 pm

berko napsal:myslím si že každe VIN číslo je jiné a je vázáno na velky TP,ale jinak dobrej pokus
v texte som napisal že nepotrebujem vediet vin cislo nikoho! len kód výbavy vozidla a tie kódy sú zhodné v tisícoch áut!
jardo
jardo

Poeet p?íspivku : 8
Age : 46
Location : ZV - RK
Registration date : 23. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty Re: Nálepka vin na stípiku spolujazdca?

Příspěvek  _Mickey_ Sun Dec 29, 2013 7:33 pm

Ehm, takze jestli to spravne chapu, tak ty chces doplnujici udaje k VIN, aby sis je moh dat vytisknout na nalepku na dvere jo?
To jsou mi veci ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty Re: Nálepka vin na stípiku spolujazdca?

Příspěvek  berko Sun Dec 29, 2013 7:35 pm

a co si to takhle nechat zjistit v Renaultu,to přece napadne každého blba
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty ano ,a každy ten blb za to zaplatí 60eur.

Příspěvek  jardo Tue Dec 31, 2013 2:04 pm

tak vďaka za pomoc!!!
jardo
jardo

Poeet p?íspivku : 8
Age : 46
Location : ZV - RK
Registration date : 23. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty supr , supr,supr,

Příspěvek  jardo Tue Dec 31, 2013 2:10 pm

bolo to tak aj napísané, a si prvý čo to pochopil,super! ale ak sa neda pomôcť tak nič,pôjdem si dať vytlačiť nalepku do servisu Renault tam to stoji len 60eur, som myslel že by som to dokazal aj ja s pomocou tohto fóra, .... ďakujem a poklona
jardo
jardo

Poeet p?íspivku : 8
Age : 46
Location : ZV - RK
Registration date : 23. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty Re: Nálepka vin na stípiku spolujazdca?

Příspěvek  svar Tue Dec 31, 2013 2:43 pm

Veškerý číselný kódy ti řeknou v servisu a pak si z toho klidně uděláš nálepku. Kde je co na nálepce umístěný máš popsaný v návodu k obsluze.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty Re: Nálepka vin na stípiku spolujazdca?

Příspěvek  berko Tue Dec 31, 2013 3:07 pm

nehledě na to že celej VIN kod maš v technickem prukazu a to opsání je zadarmo
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty Re: Nálepka vin na stípiku spolujazdca?

Příspěvek  _Mickey_ Tue Dec 31, 2013 4:14 pm

No, dalo se to vyresit v klidnejsim tonu, ale ja jsem hlavne nepochopil k cemu je ta nalepka dobra...
Jakou mas vybavu prece vis, jakou mas barvu taky vis, interier taky vis, motor taky, tak k cemu to?

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty chlapci,v kludnom tonehttps://2img.net/i/fa/i/smiles/icon_smile.gif

Příspěvek  jardo Thu Jan 02, 2014 12:08 pm

 Smile [quote="_Mickey_"]No, dalo se to vyresit v klidnejsim tonu, ale ja jsem hlavne nepochopil k cemu je ta nalepka dobra...
Jakou mas vybavu prece vis, jakou mas barvu taky vis, interier taky vis, motor taky, tak k cemu to?

PISEM O NALEPKE KTORA SA NACHADZA NA STREDOVOM STLPIKU KAROSERIE NA STRANE SPOLUJAZDCA,JE TO VYROBNY STIKOK t.j. VIN STIKOK . SU TAM DVA OVALY,JEDEN MALY A JEDEN VELKY. v malom ovale su udaje ako kod motora a kod farby,vo velkom je cislo karoserie ---vin čislo-- dalej vahy ,pohotovostna,celkova, a dalej kody výbavy vozidla,čiže farba interieru,elektrická výbava vozidla ...
a ja by som len chcel vedieť tie pismenka v druhom ovale,okrem cislic,, teda tie pismenka! v servise mi to vedia det len cele vytlacit a to sa objednava az z nejakej centraly vo francuzsku a je to zbytocne drahe, A TO JE CELY PRIBEH.
jardo
jardo

Poeet p?íspivku : 8
Age : 46
Location : ZV - RK
Registration date : 23. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty Re: Nálepka vin na stípiku spolujazdca?

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jan 02, 2014 12:30 pm

Ja vim, ja to pochopil.
Takze ti slo proste o nalepku a pocit, ne mit nejake info, ktere nevis :-)
Pohoda. To je cele.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty ide mi o info ktoré neviem a nie o pocit ! hm a pocit z čoho?

Příspěvek  jardo Thu Jan 02, 2014 3:13 pm

[quote="_Mickey_"]Ja vim, ja to pochopil.
Takze ti slo proste o nalepku a pocit, ne mit nejake info, ktere nevis :-)
Pohoda. To je cele.

V tom druhom ovale su informacie o: 1.model JMSE06 5. výrobné číslo
2.úroveň výbavy (neviem kód) 6. doplnujúce označenie výbavy
3.číslo pôvodného laku ,ja mám bordová meteliza (neviem kód) 7.kód čalúnenia 8.kód povrchov
4. technické parametre vozidla

priklad : opis z ovalu z modreho twinga ,tmave calunenie,v elektrike
1. C066 5. F304209
2. E2 6. CPTE2B DVL
3. NV432 7. DRAP02 LAVAND
4. 10R ACFK NRTV

ale tu my s kódmy výbavy asi neviete poradit?
jardo
jardo

Poeet p?íspivku : 8
Age : 46
Location : ZV - RK
Registration date : 23. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty tyyy brďo...

Příspěvek  FoxHC Tue May 26, 2015 12:46 pm

Ačkoliv už s křížkem po funuse, ale dovolím si jednu technickou poznámku...

Typový štítek ( to je ta samolepka na sloupku s VInkem atd) je chráněná proti padělání a to z toho důvodu že jde o identifikátor vozidla v případě jeho krádeže, atd atd atd...

Originál má pod UV lampou po obvodu čitelný nápis RENAULT, který se dokola stále opakuje + ještě další znaky.

Na jeho padělání je pamatováno i trestním zákoníku.....(bohužel ne jako padělání ale jako podezření z podvodného jednání - snaha o změnu identity vozidla...)

jakožto bývalý inspektor u Cebie jsem jich viděl fakt dost a jeho úpravu, resp. domácí výrobu bych nedoporučoval....

FoxHC

Poeet p?íspivku : 9
Age : 43
Location : Český ráj
Registration date : 07. 05. 15

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty štítek pod oknem

Příspěvek  maky Thu Oct 10, 2019 6:37 pm

No a teď do toho šmátnu ještě já, na mém autě se totálně zjebal ten štítek pod předním sklem.. je celý pokroucený a nečitelný ( mám dojem, že za to může několika násobná výměna čelního okna.. mám už 5 sklo !!! a každý rok pěknou smůlu.. on si pojišťovák myslí, že jsem línej si sklo vyčistit, tak si nechám rozbít a vyměnit... kecám ), ale pokaždé musím doplatit nějakých 3 500kč a 1000 kč spoluúčast.. tak asi to opravdu nedělám pro to že bych se nudil.. ale zpět k tomu štítku .. za měsíc musím na stk.. a bude se dít co ?? vyhodí mě ?? ono ten štítek vyměnit znamená opět vyndat sklo... jaký máte poznatky vy ??
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty Re: Nálepka vin na stípiku spolujazdca?

Příspěvek  Domiq07 Fri Oct 11, 2019 2:26 pm

neviem ako u vas, ale na SK to urcite nevadi,, takych nalepiek je na karoserii viacej a casom sa mozu poskodit. Pruser by bol az vtedy, keby bolo poskodene VIN ktore je vyrazene na karoserii (ja ho mam vedla motora) inak tieto ,,nalepkove,, nezaujimali ani policajta na prepise. chcel vidiet iba to vyrazene.
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty Re: Nálepka vin na stípiku spolujazdca?

Příspěvek  maky Sat Oct 12, 2019 6:24 am

Jo chlapi děkuju za morální podporu, snad se na stk neposerou... ale začínají tam zase panovat poměry... udělat vše aby starší auta šla do šrotu... jasně koupím si elektro mobil, do chorvatska pojedu týden a čekání na dobití u moře si zkrátím na pláži že se vykoupu a z chorvatska taky pojedu týden.. a dovolená v prdeli... jo po zbytek života budu žrát suchý z nosu...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nálepka vin na stípiku spolujazdca? Empty Re: Nálepka vin na stípiku spolujazdca?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru