Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

stěrače

+49
petr novy
bobik
_Mickey_
maky
Popenec
Karlučo
vecino
Maara
jirik_h
budulajs
mistrli
R-ježek
F_L_Y
Pule
murmur
kiklop
panda
Pajin
Frodo
sali
Rostini
fanax
vlkr
palladin
serpa
honzikf
Koci
Nomed
Kopy
žaky
jaris
ivo
mkb
pepabor
MartinLM-SK
XAO
Spesl
aribary
Jara
hudy
Grandík
grand20_16v
xxmirek
Manovar
svar
medabeda
ScenicNoir
Lazak
berko
53 posters

Strana 2 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  xxmirek Tue Feb 17, 2009 6:47 pm

Lazak napsal:Rozebrat to jde, v tom až tak problém není, ale neseženeš gumky, aspoň mně se to nepovedlo....
Takže jak to tady pročítám,asi jiná volba, než nákup nových stěračů není. Myslel jsem, že to půjde rozebrat, což asi dle vašich zkušeností jde, ale s náhradní gumičkou bude asi problém. scratch scratch scratch Tak to si nás opět firma Renault pěkně vychutnává. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad No ale co naděláme, brečet určitě nebudeme. Rolling Eyes
xxmirek :
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  ScenicNoir Tue Feb 17, 2009 7:24 pm

Ja zatim nove sterace nepotrebuju, ale az to prijde tak se budu snazit predelat raminka aby tam sel nejaky normalni typ, treba ten Bosch. Nebo dokonce Tesco za 150,-, od tech bych asi kvalitu necekal, ale za pokus to stoji.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  Jara Thu Feb 19, 2009 8:04 pm

Tak jsem si to zjišťoval na vrakáču by celý ramínka přišly na cca 2tis.,podle toho jak píšete by to muselo být z r.v. 2006 aby na to pasovaly stěrače Tesco? Já jsem Tesco koupil a na můj r. 2004 tam opravdu nejsou adaptéry. Chce to zajet přímo na vrakáč a vyzkoušet je tam.

Jara

Poeet p?íspivku : 2
Age : 44
Registration date : 16. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  berko Sun Feb 22, 2009 8:10 am

medabeda napsal:Dnes jsem narazil na tohle u pumpy Benzina Plus(HUMMER) Praha,výpadovka na Hr.Králové affraid .
Firma FLEXWIPER přímo na psáno i Grand Scenic 4/04- bounce Délka 66-56cm na 199kč/ks´=398kč komplet bounce
Net jen tohle: http://www.autoomega.sk/index.php?id_sek=&id_tovar=9732&uroven=&zaradenie=&ukaz=detail&hlzaradenie=1
ale problém je že ty redukce na ramínka nepasují bounce
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  svar Sun Feb 22, 2009 8:36 am

Mám nějaký fígl v hlavě na Tesco stěrače. Když to vyjde, tak dám vědět a když ne, tak 150,-Kč v trapu a dám vědět taky.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  Grandík Sun Feb 22, 2009 2:20 pm

Přemýšlel jsem, zda by nešli vyměnit jen ty gumové lišty z Tesco stěračů na ty naše origo. Tedy jestli jdou rozebrat a jsou alespoň svým tvarem podobné.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  svar Sun Feb 22, 2009 6:45 pm

Gumičky určitě nevyměníš, vypadají zcela jinak tvarově a nedržely by. V každém případě mi vyšel konstrukční pokus a napasoval jsem stěrač Tesco s mírnýma úpravama na rameno. Nevím sice co to bude dělat dál, ona je tam trošku větší vzdálenost (páka) adapteru od skla než origo, ale jede a dokonce i stírá. Jak nato: pilový list nebo pilka na železo- vyřezat kousek adapteru. Kulatý, nejlépe jehlový pilník- zvětšit průměr na západce, pilovat opatrně a doměřovat. Snad se vám zadaří stejně jak mě. stěrače - Stránka 2 296btz5
fotky realu budou až příští týden, až se mi vrátí foťák z hor
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  aribary Tue Jun 16, 2009 12:41 pm

Taky jsem řešil problém se stěrači.Dávat 1200 Kč se mi fakt nechtělo,tak jsem zašel v Táboře do AutoKelly a po 150 Kč koupil podobné stěrače,ale s jiným uchycením.Z originálního stěrače jsem držák opatrně sundal(trocha mírného násilí) a nacvaknul jej místo neoriginálního který jsem odbrousil malou frézkou (byl přibodovaný pacholek jeden).Pak už jen nasadit a vyrazit do deště,mám je asi půl roku a pohoda.Za půl hodinky práce jsem ušetřil 900 Kč. stěrače - Stránka 2 38652

aribary

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 10. 06. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Výměna gumiček u flatů

Příspěvek  Spesl Sun Jul 05, 2009 9:23 pm

Rozhodně vím, že gumičky na SCENICU II 2004 u typu FLAT vyměnit jdou. Už jsem to provedl 3x na originálních stíračích. je to sice trochu problematické, ale protože gumičky délky 70cm vyjdou cca. na 100,-Kč.

Nejprve je nutné opatrně sundat jednu z plastových krytek stěrače (použití tenkého šroubováku - většinou ze spod stěrače - jsou zevnitř zapadající klínky) a to tu, pod kterou je plíškem skřípnutá gumička aby nevypadla (??? myslím že je to ta na vnější straně oblouku). Po přizvednutí plíšku se jednoduše gumička vysune z kovového rámečku (na druhé straně žádné jištění není). Ze zkušenosti mohu potvrdit, že ta první použitá gumička (originál) byla tenčí než nově koupená, proto nasunutí nové dělá trochu problém. Je nutné použít trochu síly 'případně kleště) ale poslední výměnu jsem již absolvoval bez problémů, kdy jsem do drážky použil mazadlo WD40. Pak nasunutí do kovových drážek nědělalo větší problém. Po zasunutí gumičku je nutné zkrátit na požadovanou velikost stírátka. Pak zajistit a nakonec zpět nasadit plastovou krytku. Je dobré pak ještě gumiču řádně narovnat, případně se dá stěrač dorovnat (opatrně) a vyzkoušet na skle.

Ještě pár osobních postřehů - zatím se mi osvědčila spíše obyčejná gumička. Gumičky s přísadou grafitu po určité době začali vrzat na skle při malém dešti.

Spesl

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 05. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  XAO Mon Jul 06, 2009 6:28 am

Spesl napsal:Rozhodně vím, že gumičky na SCENICU II 2004 u typu FLAT vyměnit jdou. Už jsem to provedl 3x na originálních stíračích. je to sice trochu problematické, ale protože gumičky délky 70cm vyjdou cca. na 100,-Kč.

Nejprve je nutné opatrně sundat jednu z plastových krytek stěrače (použití tenkého šroubováku - většinou ze spod stěrače - jsou zevnitř zapadající klínky) a to tu, pod kterou je plíškem skřípnutá gumička aby nevypadla (??? myslím že je to ta na vnější straně oblouku). Po přizvednutí plíšku se jednoduše gumička vysune z kovového rámečku (na druhé straně žádné jištění není). Ze zkušenosti mohu potvrdit, že ta první použitá gumička (originál) byla tenčí než nově koupená, proto nasunutí nové dělá trochu problém. Je nutné použít trochu síly 'případně kleště) ale poslední výměnu jsem již absolvoval bez problémů, kdy jsem do drážky použil mazadlo WD40. Pak nasunutí do kovových drážek nědělalo větší problém. Po zasunutí gumičku je nutné zkrátit na požadovanou velikost stírátka. Pak zajistit a nakonec zpět nasadit plastovou krytku. Je dobré pak ještě gumiču řádně narovnat, případně se dá stěrač dorovnat (opatrně) a vyzkoušet na skle.

Ještě pár osobních postřehů - zatím se mi osvědčila spíše obyčejná gumička. Gumičky s přísadou grafitu po určité době začali vrzat na skle při malém dešti.


Zdar, takhle jsem to udělal i já cheers
XAO
XAO

Poeet p?íspivku : 78
Location : Světlá nad Sázavou
Registration date : 26. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  MartinLM-SK Sat Jul 18, 2009 10:05 am

Neviem, či viete, ale ak z akejkoľvek príčiny demontujete aj ramená stieračov pre ich správnu spätnú montáž použite značky na prednom skla. Sú to tri bodky na čiernom podklade :
stěrače - Stránka 2 Mr370scenic8pdfadobereac.th
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  Popenec Wed Oct 14, 2009 4:49 pm

Tak už to čeká i mě... Dnes jsem se byl zeptat v Renultu. Čekal jsem, že by už mohli trochu zlevnit a ono nic. Borec řekl 1200kč za sadu affraid Sem myslel, že se tam obulím. Pěkně jsem mu poděkoval a zašel se zeptat do ato Kelly. Tam mi borec nabízel stěrače Valeo taky za 1200kč, tak jsem mu řekl, že si je zajdu teda rovnou koupit k tomu Rencku, protože to mám 200m z práce. Pak nějak otočil a už mi je nabízel jen za 1050kč. Udělall bych ten pokus o kterém jste psali, že jste na to napasovali ty Tesco stěrače, ale bylo psané, že 2004 a 2005 mají jiné ty stěrače no a jestli jsem dobře pochopil, tak jste to dávali na ty 2004.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  svar Thu Oct 15, 2009 11:05 am

V balení jsou adaptery právě na nový system uchycení (05) a na veterány (04) nic!!!!!!!!!!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  Popenec Thu Oct 15, 2009 11:21 am

Dobře... Už jsem z toho úplně zmatený Embarassed
Takže chápu to správně, když napíšu, že ty stěrače z Tesca na to pasují??? Jako, že tam jsou ty redukce? Nemusím tedy kupovat originál popřípadě ty Valea, které sy myslím, že jsou úplně stejné jako ty originály, ale v jiné krabičce... Question
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  berko Thu Oct 15, 2009 11:54 am

Popenec napsal:Dobře... Už jsem z toho úplně zmatený Embarassed
Takže chápu to správně, když napíšu, že ty stěrače z Tesca na to pasují??? Jako, že tam jsou ty redukce? Nemusím tedy kupovat originál popřípadě ty Valea, které sy myslím, že jsou úplně stejné jako ty originály, ale v jiné krabičce... Question
ja je kupil a ty redukce tam neppasují takže jsem je vyhodil a kupil u rendla origo rv.2006
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  svar Thu Oct 15, 2009 1:07 pm

Pravda, nezkoušel jsem to, nemám na čem, ale přišly mi stejný. Omluva Embarassed
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  pepabor Fri Oct 30, 2009 3:20 pm

Ahoj tak došlo i na mě,po skušenostech co pišete sem zašel pro original cena 1150kč pale affraid to je hnus drahej,ale co se dá dělat jezdit se musi i za deště. stěrače - Stránka 2 19836
pepabor
pepabor

Poeet p?íspivku : 144
Age : 46
Location : od Domažlic zapadni čechy
Registration date : 07. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  svar Fri Oct 30, 2009 4:39 pm

pepabor napsal:Ahoj tak došlo i na mě,po skušenostech co pišete sem zašel pro original cena 1150kč pale affraid to je hnus drahej,ale co se dá dělat jezdit se musi i za deště. stěrače - Stránka 2 19836
Je vidět, že chceš mít ve všem jasno za jakoukoliv cenu Laughing
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  pepabor Fri Oct 30, 2009 5:09 pm

Jojo tet uvidim i na tyčky co se postavy do cesty lol! lol! lol!
pepabor
pepabor

Poeet p?íspivku : 144
Age : 46
Location : od Domažlic zapadni čechy
Registration date : 07. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  mkb Fri Oct 30, 2009 5:49 pm

Taky mě to stálo 1.150,- a za dalších 50,- mi je hned vyměnil. (jezdit se musí i za deště). Very Happy Very Happy Evil or Very Mad
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  hudy Sat Oct 31, 2009 11:33 pm

Ježíšek se každej rok ptá, co bych si přál, tak aspoň už vím o co si mu letos napíšu. Jen pro upřesnění, byly u těch originál stěračů i ty plastový krytky, co brání nechtěnému vysunutí?
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  ivo Sat Oct 31, 2009 11:50 pm

Spesl napsal:Rozhodně vím, že gumičky na SCENICU II 2004 u typu FLAT vyměnit jdou. Už jsem to provedl 3x na originálních stíračích. je to sice trochu problematické, ale protože gumičky délky 70cm vyjdou cca. na 100,-Kč.

Nejprve je nutné opatrně sundat jednu z plastových krytek stěrače (použití tenkého šroubováku - většinou ze spod stěrače - jsou zevnitř zapadající klínky) a to tu, pod kterou je plíškem skřípnutá gumička aby nevypadla (??? myslím že je to ta na vnější straně oblouku). Po přizvednutí plíšku se jednoduše gumička vysune z kovového rámečku (na druhé straně žádné jištění není). Ze zkušenosti mohu potvrdit, že ta první použitá gumička (originál) byla tenčí než nově koupená, proto nasunutí nové dělá trochu problém. Je nutné použít trochu síly 'případně kleště) ale poslední výměnu jsem již absolvoval bez problémů, kdy jsem do drážky použil mazadlo WD40. Pak nasunutí do kovových drážek nědělalo větší problém. Po zasunutí gumičku je nutné zkrátit na požadovanou velikost stírátka. Pak zajistit a nakonec zpět nasadit plastovou krytku. Je dobré pak ještě gumiču řádně narovnat, případně se dá stěrač dorovnat (opatrně) a vyzkoušet na skle.

Ještě pár osobních postřehů - zatím se mi osvědčila spíše obyčejná gumička. Gumičky s přísadou grafitu po určité době začali vrzat na skle při malém dešti.

Ahoj.
To co říkáš je povzbuzující zkušenost, ale nějak mi to vrtá hlavou.
Mám totiž Scenic z r.2005 kde je tenhle typ stěrače, viz obr.
https://2img.net/r/ihimizer/img215/1451/img0912m.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img141/5600/img0917c.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img215/3038/img0919y.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img406/5236/img0914h.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img406/6928/img0924i.jpg
Obávám se, že tuhle gumičku bez roznýtování držáku (kloubu) nevyndám.
A zatím jsem na takovou samostanou gumičku ani nikde nenarazil.

Kde jsi prosím Tě sehnal tu gumičku a jaký má profil?
Nemůžeš prosím sem dát nebo poslat fotku Tvojeho typu stěrače a profil té nasunuté gumičky?
To by možná pomohlo v identifikaci.

A co gumička do zadního stěrače, nemáte nějakou zkušenost?
Já tam mám takovou.
https://2img.net/r/ihimizer/img406/6384/img0926n.jpg
Dá se samostaně sehnat jen ta gumička?

Dík za každou zkušenost.

ivo

Poeet p?íspivku : 9
Location : Ostrava
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  pepabor Sun Nov 01, 2009 4:53 pm

hudy napsal:Ježíšek se každej rok ptá, co bych si přál, tak aspoň už vím o co si mu letos napíšu. Jen pro upřesnění, byly u těch originál stěračů i ty plastový krytky, co brání nechtěnému vysunutí?
Ahoj tak ty plastiky tam byly taky Very Happy
pepabor
pepabor

Poeet p?íspivku : 144
Age : 46
Location : od Domažlic zapadni čechy
Registration date : 07. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  jaris Tue Nov 24, 2009 7:29 pm

HOY, začínám řešit problém stěračů a zatím se mi nechce podporovat tu zlodějinu od rencků. Svar tu psal o nějakých úpravách. Jak se ti to Jarine osvědčilo a bylo by foto ? rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  svar Tue Nov 24, 2009 8:26 pm

Jmenovče, o pár příspěvků zpět máš "nákres". Měnil jsem jenom pravý, na moji stranu nemají délku. Zatím docela dobrý, akorát mám pocit, že ty gumičky začínají tvrdnout, ale jdou na rozdíl od origo vyměnit. Nový, jsem někde četl, mají v Halfordu a za poloviční cenu. Jenomže zatím nebyla cesta na Ostravu, takže nic stěrače - Stránka 2 38652 Jak se mi podaří fotka, až opět budu jezdit, tak dohodím stěrače - Stránka 2 19836
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 2 Empty Re: stěrače

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru